Karıncalardan Kurtulmak

Karıncalardan Kurtulmak

Haziran 5, 2013 Yorum Yok »
Karıncalardan Kurtulmak

Karınca popülasyonu özellikle yaz döneminde çok hızlı artar. Bu nedenle karınca ilaçlamaları yaz ayları başta olmak üzere yılın tüm zamanlarında yapılabilmektedir. Hızlı üreyen ve besin maddelerine zarar vererek, maddi hasara yol açtığı gibi koloni olarak yaşadığı ve istilacı olduğu için rahatsızlık yaratan karıncadan kurtulmak için ilaçlama yaptırmak gereklidir. Etkili ve kaliteli karınca ilaçları kullanılarak yapılması gereken karınca ilaçlama işlemleri için profesyonel yöntemlere başvurmak ve bu alanda hizmet veren profesyonel firmalardan yardım almak gereklidir.

Karınca ile doğal mücadele yollarını deneyerek bu haşerelerden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi etkili karınca ilaçları kullanılmadığı sürece başarılı sonuçlar alınamayacaktır. Karınca ilaçlaması profesyonel ilaçlama teknikleri ile sıvı ya da toz halindeki karınca ilacı kullanılarak yapılmalıdır. Glikoz içeren besin maddeleri ile beslenen ve yiyeceklerin zarar görmesine neden olan karınca ile mücadele için Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ilaçlama firmalarından yardım almak sağlığa zarar vereceği gibi, bu haşerelerden kurtulmayı da sağlayamayacaktır. Karıncayı yok etmek ve yaşam alanlarının hijyeni ile temizliğini sağlamak için profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanmak, sağlık bakanlığında onaylı firmalar tarafından hizmet almak ve bu haşerelerin tüketebileceği besinleri ağzı açık biçimde dışarıda bırakmamak gereklidir. Yaz aylarında, besin toplamak ve kışa hazırlık yapmak için, açık ya da kapalı her alanda aktif şekilde görülen karıncalar, organik olarak beslenebildiği gibi inorganik biçimde de beslenebilir.

Ev, fırın, cafe, restoran gibi gıda maddelerinin bulunduğu alanlarda çok sık görülen karıncalardan kurtulmak için, alınacak en başarılı önlem ilaçlama yaptırmaktadır. Bir üremede binlerce yumurta bırakan ve kapalı alanları sarabilen bu haşereleri yok etmek için kullanılan karınca ilaçlarının da sağlık açısından sorun yaratmayacak nitelikte olmasına dikkat edilmeli ve kimyasal içerikli ve sağlığa zararlı ilaçların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Lütfen bu yazıyı değerlendirinBir önceki yazımız olan Bir farenin ömrü ne kadardır? başlıklı makalemizde fare ile mücadele, fare ne kadar yaşar ve fare ömrü ne kadardır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yap