Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

kertenkele-ilaclama-2

Kertenkele ilaçlama fiyatları en uygun olarak İstanbul, Kocaeli, İzmir’e hizmet veren firmamızdadır. En ucuz fiyatlarla Kertenkele ile mücadele edin!

Kertenkele ilaçlama, park, bahçe gibi yeşillik ve kırsal alanlardan daha sağlıklı yararlanılmasını sağlayacaktır. Zira bu yerlerde sıkça mevcut olan bu haşereler bitkilere, ekinlere, ağaçlara zarar vermektedirler. Bazı türleri evlerimize kadar girebildiğinden insanlar için de tehlikeli olabilirler. Bu nedenle kertenkele ilaçlama sadece dış mekanlara, alanlara değil insanların ortak yaşam alanlarına da uygulatılması gereken bir işlemdir.

Kertenkele olarak bilinen bu canlılar omurgalı hayvanlar grubundan olup sürüngenler sınıfı içinde incelenirler. Kertenkele hayvanların yapı ve biyolojileri diğer hayvanlardan farklıdır. Yapılarındaki bazı özellikleri insanların lehine kullandıklarından tehlikeli olabilmektedirler. Kertenkele ve böcek ilaçlama ile yok edilmesi mümkün olan bu haşerelere karşı yapılacak herhangi bir müdahale sonrasında birtakım sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle profesyonel firmalarca yardım alınmalıdır.

Genel olarak kertenkelenin yapısı şöyledir. Vücutları uzun ve yuvarlaktır. Kuyrukları çoğu zaman kendi vücudunun iki katı kadardır. Karınlarının alt kısmında 4 çift ayakları bulunur. Kertenkele ayaklarının başucunda 5 adet parmakları vardır ve her parmağının uç kısmında sert kertinden oluşan tırnakları vardır. Bu tırnakları ile birçok yüksek alana tırmanırlar. Hatta 100 m yükseklikteki bir ağacın tepesinde dahi bir kertenkele ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle görülmeleri, görüldüklerinde ise yakalanmaları oldukça zordur. Bireysel müdahaleler ile kertenkele ile mücadele imkansız olacağı için kertenkele ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Aksi halde yapılacak teknikler sadece zaman kaybından ibaret olacaktır. Ayrıca bu haşerelerin vücut derileri yaşadığı alana ve türüne göre farklı olabilmektedir. Bazılarında deri düz ve pulsuz iken bazıları pullu, bazıları sert dikenlidir.

Kertenkelelerin göz kapakları gelişmiş olup, gözleri kapanıp açılabilir şekildedir. Kertenkelenin çene yapısı çok güçlü ve çenesi öne doğru uzanmış bir şekildedir. Bazı türlerinde kulak delikleri bulunurken bazılarında bu delikler görülmez. Her kertenkele türü ve çeşidi için vücut şekli farklıdır. Ancak her biri insanlar ve çevre için zararlı olabileceğinden kertenkeleden kurtulmak ve bu konuda kertenkele ilaçlama firmaları tarafından yardım almak şarttır.

Kertenkeleler dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşadığı gibi su içinde yaşayanları dahi vardır. İnsanlara doğrudan zarar vermese de ürkütücü bir haşere türü olan kertenkeleden kurtulmak için kertenkele ilaçlama yaptırmak şarttır.

kertenkele-ilaclama-1 kertenkele-ilaclama - Kopya kertenkele-ilaclama-3 kertenkele-ilaclama-2

 

Kertenkeleler yaşam olarak sıcak havaları daha çok severler soğuk havalarda ve kış aylarında yuvalarına çekilip kış için hazırladıkları besinleri yer ve kış uykusu ile zamanını geçirirler.

Kertenkeleler besin ihtiyaçlarını karşıladıkları her alanda yaşamlarını sürdürebilirler. Türlerine bağlı olarak uçar ya da suda yaşayabilirler. Bu nedenledir ki bu haşerelerle ne zaman hangi alanlarda karşılaşılacağı belli olmaz ancak görüldükleri anda bireysel temas ve müdahale yerine kertenkeleden kurtulmak için uzmanlardan hizmet almak ve kertenkele ilaçlama yaptırmak daha doğru bir davranış olacaktır.

Kertenkelelerin evlerimize neden geldiğini sürekli merak etmişizdir. Bu hayvanlar besin bulamadığında ve yağmurlu havalarda yuvalarının su ile dolmasından dolayı kendilerine yeni sığınacak yer aradıklarında ve yeni besin kaynağı bulmak amacında olduklarında evlerimize girerler. Yaşam alanlarımız olduğu için buralarda daha da tehlike demektirler. Evde kertenkele varsa, belirtileri ile karşılaşıldıysa kertenkele ile mücadele için kertenkele ilaçlama yaptırılmalıdır.

Yaşam alanları genellikle bahçe, orman gibi alanlar olan bu haşereler, ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da görülebilmektedir. Kertenkelenin iç mekanlarda görülmesi durumunda kertenkele ilaçlama servislerinden hizmet alınması şarttır. Evde kertenkele görülmesi durumu ile özellikle yaz aylarında sık karşılaşılmaktadır.  Gelen kertenkeleler dış ortamdan evlere hastalık ve mikrop taşıdıkları için sağlık sorunlarına neden olabildikleri gibi evdeki saksılardaki bitkilere de zarar vermektedirler. Kertenkele haşeresine çevremizde ve gittiğimiz her yerde rastlayabiliriz. Kertenkeleyi dağda, ormanda, bayırda, suda her yerde görebiliriz. Ve hangi türlerinin zararlı olabileceğini bilmediğimiz için asla bilinçsizce yaklaşmamalıyız. Aksi halde sağlık sorunları yaşayabiliriz. Kertenkele ilaçlama her alan için uygulanabilen bir işlem olduğundan boşuna vakit harcamak yerine, ilaçlama firmaları ile iletişim kurularak bu işlem için yardım alınmalıdır.

Kertenkele ilaçlama, sıvı böcek ilaçları ya da toz ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Açık alanlarda ciddi sorunlara yol açabilen bu haşerelere karşı etkili mücadele, kertenkeleden kurtulmak konusunda başarılı olacaktır .

Kertenkele de olan bazı özelikler diğer hayvanlarda yoktur. Kertenkelede jenerasyon denen olay vardır. Kuyruğu veya herhangi bir kısmı koptuğunda kendini yenileyebilir özeliğe sahiptir. Kertenkelenin bazı türleri zehirlidir bazıları ise zehirsizdir. Hangi türlerinin zehirli olduğu konusunda bilinçsiz olunduğundan görüldüklerinde bireysel müdahalelerden kaçınılmalıdır. Kertenkele ilaçlama yaptırarak bu haşerelerden kurtulmanız daha sağlıklı olacaktır.

Dünyada bilinen bir çok kertenkele türü vardır. Dünyada bilinen kerten kele türü sayısı yaklaşık olarak 2900 – 3000 kadardır.

Kertenkele canlısının beslenmesi

yeni_bir_kertenkele_turu_bulundu

Kertenkeleler beslenme olarak çok geniş bir içeriğe sahiptirler. Beslenmek için hem bitkisel ürünler kullanırken hem de hayvansal ürünler kullanırlar. Bu haşere hangi ortamda yaşıyorsa o ortamdaki bitki ya da canlılar yolu ile besin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu da insanlara ya da çevreye zarar vermelerine sebep olmaktadır. Kertenkeleden kurtulmak ancak kertenkele ilaçlaması ile mümkün olacağından başka yöntemlerle zaman kaybedilmemesi gerekir.

Kertenkele ormanda yaşıyorsa ormandaki ağaçlardan ve orada yaşayan böceklerden beslenir. Suda yaşıyorsa sudaki balık yavruları, balık yumurtaları, su yosunları ve diğer küçük su canlıları ile beslenirler. Ekin ve tahıl aralarında yaşayan kertenkeleler tahılların taze aksanlarını ve tahıl arasında dolaşan küçük yapılı böcekleri yerler.

Evlerimize gelen kertenkeleler evlerde buldukları sebze ve meyveleri yedikleri gibi evlerde bulunan saksılara zarar verir. Ayrıca bazıları zehirli olabileceğinden kertenkele ile mücadele oldukça önemlidir. Kertenkele ilaçlama şirketleri bu konuda sizlere gereken desteği verecektir.

Her alanda ciddi zarar demek olan kertenkelelerden kurtulmak için ev ilaçlama, iş yeri, bağ, bahçe ilaçlama gibi her hizmetten yararlanmanız mümkündür. Kertenkele ilaçlama işlemini alanın, mekanın açık ya da kapalı olması fark etmeksizin veren kuruluşlardan yardım aldığınız takdirde sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunulacaktır.

Kertenkele canlısının üremesi ve çoğalması

Kertenkele ilaçlama yapılmadığı takdirde bu canlılar çok hızlı şekilde çoğalacak ve daha da zararlı hale geleceklerdir. Kertenkele canlısının çoğalması ve üremesi iki eşeylidir. Bu canlıda üreme organları bulunur. Çiftleşme sonrası döllenme vücut içinde gerçekleşir. Daha sonra dişi kertenkele yumurtasını güvenli bir yere bırakır. Dişi kertenkelenin yumurta bırakma sayısı yumurtlamasına ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Genellikle bir kertenkele bir üremede 5 – 6 yumurta bırakır. Bu haşerelerin çok az türleri de yumurta yerine canlı yavru doğururlar. Sayılarının artmasına engel olunmazsa kısa sürede çoğalacak olan kertenkeleden kurtulmak zorlaşacak, bu haşere tehlikeleri ile daha fazla karşılaşılacaktır. Bu nedenle kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşülerek gereken, uygun ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmelidir.

Kertenkele ile beslenen birçok canlı vardır. Sürekli bu canlıları avlayarak beslenirler. Kertenkele avlayarak beslenen canlılar şunlardır: tilki, sansar, kaplumbağa, leylek, şahin, atmaca, baykuş ve aç kaldıklarında diğer leşçil hayvanlar bu canlı ile beslenirler. Kertenkeleler kendini bu tehlikelerden korumak için içinde yaşadığı ortamın rengini alırlar. Yani bulunduğu mekana renk olarak adapte olurlar. Ve fark edilmeleri çok zordur. Bu durum yakalanmalarını da zorlaştırır. Ancak kertenkele ilaçlama ile mümkün olacak sorunlara son verilmesi için muhakkak ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır.

En çok bilinen kertenkele türleri şunlardır:

1 – Uçan
2 – Dikenli
3 – Yılansı
4 – İguana
5 – Kelerler
6 – Zehirli
7 – Su
8 – Bukalemunlar
9 – Komada (ejderha )

KERTENKELENİN İNSANLARA VERDİĞİ ZARARLAR ŞUNLARDIR

turkiyede_yeni_bir_kertenkele_turu_bulundu

Kertenkeleler insanlar arasında zararsız bilinir fakat bazı kertenkele türleri zararlıdır ve bazıları da zehirlidirler. Bahçelerimizde ektiğimiz meyve sebzelerimize zarar verirler. Kertenkeleden kurtulmak, verebilecekleri zararlara engel olmak ancak profesyonel yardımlarla mümkün olduğundan, kertenkele ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır.

Besin bulamadığında bizlerin besinlerine ortak olması ve evdeki saksılarımıza zarar vermesinden dolayı hiç sevilmezler. Dünya üzerinde kertenkeleye en çok zayiat veren canlılar olarak insanlar ilk sırada yer alır. Kertenkele besleme hobisi günümüz insanları arasında oldukça gelişmiştir. Hayvanat bahçesinde bulunanlar dışında evlerde özel kafesler içinde iguana ve bukalemun türleri besleyenler vardır.

KERTENKELE İLE MÜCADELE

Kertenkele ile mücadele için kesinlikle ferdi olunmamalıdır. Mutlak suretle kertenkele ilaçlama için ilaçlama şirketinden yardım alınmalıdır. Çünkü bazı kertenkele türleri zehirlidir ve yanlış müdahale sonucu insanı ısırıp zehirleyebilirler. İnsanların evlerine kadar gelen kertenkele mikrop bulaştırır ve evlerdeki saksılarımızın yapraklarını yiyip zarar verir. Kertenkele ilaçlama uygulaması yapan kişiler profesyonel olmalıdırlar.

KERTEN KELE ZARARLISININ HAKKINDA SORULAN SORULAR

 1. Ufuk dogan 21 Temmuz 2015 22:34 - Reply

  Evimiz 2 kat vede arka bahcede agaclik alan , Kertenke evden hic eksik olmuyor , hergun bir tane cikiyor , yavulamis olabilir , Ama daha once ilaclattik , hic kesilmesi ertesi gun yine cikti , Siz kesin cozum diyorsaniz , bize donermisiniz vede Garanti verirmisiniz ,,,

  Tesekkurler

  • Garanti ilaçlama 27 Temmuz 2015 18:24 - Reply

   Ufuk Bey merhaba,
   Kertenkele ilaçlama özel bir yöntem gerektirir. Üremelerini durduracak ilaçlama yapılmazsa faydalı olmayacaktır. Firma olarak eğitimli personelimiz sizi bu sorundan kurtaracaktır. İletişim numaralarımızdan biz ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. mesut 28 Haziran 2016 19:56 - Reply

  Ankara’da varmı yeriniz. Bi de bu kertenkelelerden kurtulabilirmiyiz. Yani ilaçlamada bir süre sonra yeniden eve girerse . Zira üskatımız boş. Teşekkürler

  Yada gelmesini engellicek bi koku falan varmı. ………

 3. Mutlu 11 Ağustos 2016 00:07 - Reply

  Merhaba bizim evdede var kertenkele ..ilaçlatmak istiyorum ama evde küçük çocuk var ..nasıl yapılıyor ilaçlama evden ne kadar uzak kalmamız lazım…şimdiden teşekkürler..

Yorum yap