Garanti İlaçlama

Akar (mite) ilaçlama

Akar ilaçlama; kaşıntıya neden olan ve buna bağlı alerjik hastalıkların yayılmasına neden olarak sağlık açısından son derece zararlı olan akardan kurtulmak için yapılır. Mite ya da mayt olarak da bilinen akar ile mücadele için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Zira akarlar gözle görülmeyen haşereler olduklarından, bireysel yöntemler ile ya da temizlik sağlanarak yok edilemez. Yüksek sıcaklıkta dahi son derece dayanıklı olan bu haşereleri yok etmek için akar ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Akar, birtakım spesifik özelliklere sahip eklembacaklılar grubunda yer alır. En belirgin özelliği sıcaklığın fazla olduğu alanlarda yaşaması ve deri ile beslenmesidir. İnsan vücudunda bulunan ölü derileri yiyen bu haşereler, sürekli olarak kaşıntıya, kaşıntı doğrultusunda da kızarıklığa ve alerjiye neden olur. Özellikle koltuk, yastık yorgan arası, nevresim, yatak gibi alanlarda yaşayan akarı yok etmek için akar ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Eklembacaklı diğer haşere türlerinde olduğu gibi, akarlarda da üreme yumurtlama yöntemi ile gerçekleşir. Ancak kütlesi son derece düşük olan mite yumurtası havada erginleşinceye dek asılı kalır. Akar yumurtalarının havada bu şekilde asılı kalması ve hava ile taşınması ise astım, nefes darlığı, bronşit gibi hastalıkların oluşmasına ya da tetiklenmesine yol açar. Bu nedenle, akar ilaçlama yalnızca alerjik reaksiyonları değil, solunum yollarına bağlı oluşan hastalıklar ile mücadele açısından da önemlidir. Akardan kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şart olduğu gibi amatör yöntemlerden de kaçınılması gerektiği unutulmamalıdır.

AKAR (Mite) Haşeresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Basit teknikler ile yapılan akar ilaçlama, etkili sonuç vermeyeceği gibi, sağlıksal sorunlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle akar ile mücadele için uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım almak şarttır. Kaliteli böcek ilaçları kullanılarak yapılan akar ilaçlaması; ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda kesin çözüm verdiği üzere, basit yöntemler ile yapılan işlemler, miteden kurtulma konusunda çözüm olmamaktadır.

Akar, beslenmesini canlıların kıl ve deri döküntüleri ile sağlayan, gözle görülemeyecek kadar küçük olan canlıdır. Yaklaşık 200–250 tane türü bulunan Akar haşeresi pis ve tozlu olan her ortamda yaşar. Akarlar o kadar küçük canlılardır ki 1 gram deri parçası ile binlerce akar haşeresi beslenebilir. Türlerine göre yapılarında ve renklerinde değişiklik olabilen akar böcekleri ancak mikroskop ile görülebilirler. Akar haşerelerinde 8 tane bacak ve keskin bir ağız bulunur. Akar haşeresinin bir diğer adı da mite’dır. Akarlar özellikle insanların yatakları, yorganları ve yastıklarında sıkça bulunur. Fakat gözle görülemedikleri için fark edilmezler. Yataklara ya da yerlere dökülen kıl ve deri döküntüleri ile beslenen Akarlar, insanların üzerinde bile binlerce yaşar. Aynı zamanda halı, kilim, battaniye ve küçük çocukların pelüş oyuncakları içerisinde de yaşayan Akar haşereleri yünlü ve tüylü eşyalar içerisinde yaşamayı sever.

Akar, insanlara hastalık bulaştıran canlılardandır. Ortam içerisinde bıraktıkları dışkı be pisliklerini hava yolu ile soluyan insanlarda, özellikle bronşit ve astım gibi solunum yolu hastalıklarına neden olur. Küçük çocukların pelüş oyuncaklarla oynaması ya da halıların üzerinde çok oynamaları nedeniyle çocuklar bu hastalıklara daha çabuk yakalanırlar. Akarlardan kurtulmak için mekânınızı düzenli olarak ilaçlatmanız gereklidir. Bu konuda ilaçlama şirketlerinden Akar ilaçlaması hakkında destek alabilirsiniz. Akar ilaçlaması kesinlikle ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde bireysel yapılan ilaçlamalar tehlike oluşturmaktadır ve etkili değildir. Garanti böcek ilaçlama şirketimiz akar ilaçlama hizmetini günün her saati, uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Miteden nasıl kurtulurum?

Miteler, insan vücudu dahi her alanda yaşayabilen canlılardır. İnsan vücudundan düşen deri parçaları ve tozlarla beslenebildikleri gibi derilerin içlerine girerek üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek de beslenebilmektedirler. Kuş, kedi, köpek, tavuk gibi hayvanlar da mitenin görülebileceği canlılardır. Bu gibi zararlarının olması hem astım ve bronşit gibi hayati tehlike taşıyan hastalıklara hem de alerjik rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle de miteden kurtulmak şarttır. Profesyonel şekilde mite ilaçlama uygulatılırsa ve bu işlem ihmal edilmeden gerçekleştirilirse hem kısa sürede akarlardan kurtulmuş hem de sağlığınızı güvence altına almış olursunuz.

Sıcak, nem, ve tozu sevmeleri nedeniyle evlerimizde yünlü olan tüm eşyalarda da görülmesi mümkün olan yüzlerce mite mevcuttur. Yün halı, battaniye, kilim, yastık, yorgan, koltuk mite (akarların) bulundukları eşyalardan bazılarıdır. Bu gibi eşyaların temiz olması, mitelerden uzak tutulması sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle alınabilecek basit önlemler ardından yine de mite ilaçlama şirketleri tarafından muhakkak düzenli olarak mite ilaçlama uygulatılmalıdır. Aksi halde miteden kurtulmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. evlerimizin temiz tutulması ya da hijyen yerlerde yaşıyor olmamız mitelerin bu alanlardan uzak olması anlamına gelmez. Vücudumuzda da bulunabildiklerinden ya da dışarıdan, herhangi bir eşya ya da yapılan alışverişten de geçebiliyor olmaları nedeniyle kolayca bulaşabilmeleri mümkündür. miteden nasıl kurtulurum? Diye gelen yüzlerce soruya tek cevap, alınacak mite (akar) ilaçlama yardımıdır. Uzman ekiplerce alan belirlenerek, uygun ilaçlama ile mite sorunlarından kolayca kurtulabilmektesiniz.

Akarların (mite) toz akarı, sarı akar, yassı akar, pas akarı gibi yüzlerce türü bulunur. Ciddi sağlık sorunlarına sebep olduklarından dolayı miteye karşı önlem alınmalıdır. Odalarınızı her gün havalandırarak, eşyalarınızı yüksek ısılarda yıkayarak alacağınız bu basit önlemler haricinde muhakkak akar ilaçlaması yaptırmanız şarttır. Sadece mikroskopla görülen bu canlılardan bireysel yapılacak müdahalelerle kurtulmak imkansız olduğundan profesyonel bir mite ilaçlama şirketi ile görüşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir