Garanti İlaçlama

Amerikan Hamam Böceği

Yapıları bakımından diğer hamam böceklerinden kolaylıkla ayrılabilen türlerdir. Renkleri kırmızı ve sarımtırak olmakla birlikte boyları 3-4 cm kadardır. Binalarda çatı katlarında, duvar çatlaklarında, kazan dairelerinde, bodrum katlarında görülebildiği gibi ev içlerinde banyo, mutfak, depo gibi alanlarda da görülebilir. Yalnız yaşamayı sevmedikleri için toplu halde hayatlarını sürdürürler. Bu durum da amerikan hamam böceği ile mücadele edecek kişilerin mücadelesini zorlaştırır. Bireysel olarak amerikan hamam böceğinden kurtulmak zordur. Hepsiyle teker teker başa çıkılması imkansız ve tehlikeli olabilir. Bunun dışında dışarıdan alınacak haşere ilaçları ile istenilen sonuçlara ulaşılamaz ve bu ilacalar kişiler açısından büyük zaman kaybına sebep olur. Bu nedenle ilaçlama şirketleri ile görüşülmeli, amerikan hamam böceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

Yaklaşık ömürleri 1,5 yıl kadar olan amerikan hamam böcekleri yumurtlama ile üremesini gerçekleştirirler. Kapsüller halinde yumurta bırakırlar ve her bıraktıkları kapsülde yaklaşık 20 adet yumurta bulunur. Pis sularda ve lağım sularında da bulunan amerikan hamam böceği bu yüzden birçok mikrop taşıyıp bu mikropları kişilere bulaştırabilir. Ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getiren amerikan hamam böceği evde görüldüğü durumda kesinlikle profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Sayılarının çoğalmasına izin verilmeden bu konuda tedbir alınması şarttır.

Amerikan hamam böceği, besin ihtiyaçları için dolaştığı gıdaların üzerlerinde bıraktığı dışkıları, o gıdayı yiyen insana bulaştırarak çeşitli rahatsızlıklara sebep olur. Bu nedenle rastlanılabilecek bir amerikan böceği toplu halde yaşadıkları düşünülerek diğerlerine de işaret demektir. Böyle durumlarda kesinlikle ilaçlama şirketleri tarafından amerikan hamam böceği ile mücadele hakkında bilgi ve yardım alınmalıdır. Amerikan hamam böceği ilaçlama yapacak şirketler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. İlaçlama her haşere türünde olduğu gibi bu türde de hassas davranılması gereken konudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir