Kategori arşivi Bazı Haşere Türleri

Hamam Böceği İlaçlama

hamam böceği gelişimi

Hamam böceği ilaçlama hizmeti de veren firmamız, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’e en ucuz fiyatları ile böcek ve haşere ilaçlama servisi verir. Hamam böcekleri tehlikeli canlılardır. Çünkü bıraktıkları dışkılar ve salyalarla insanlara bulaştırdıkları mikroplar yolu ile ciddi sağlık problemlerinin sebebi olabilirler. Bu nedenle bu böcekten kurtulmak da şarttır. Bu haşere sorunlarının kısa sürede çözülmesi için ise, hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Bu firmalar tarafından sağlıklı ve kesin sonuçlar almak istiyorsanız, profesyonel şirketler tercih edilmelidir.

Hamam Böceği ilaçlama fiyatları

Hamam böcekleri türleri de oldukça fazladır. Alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, karafatma, kakalak böceği bu türler arasında bulunmaktadır. Bu türden kurtulmak için ilaçlama çok önemlidir çünkü bu haşerelerle ev ve iş yerlerimizde de sıklıkla karşılaşırız. Sıcak alanları sevdiklerinden ve insan gıdaları ile beslendiklerinde, gıdaların fazla bulunduğu ve sıcaklığın da olduğu fırın, lokanta, restaurant, yemekhane, mutfak gibi yerlerde görülürler. Bu gibi yerlerin hijyen olması gerekmektedir. Bu nedenle hamam böceği sorunu ile karşılaşıldığı anda ilaçlama uygulatılmalıdır.

Hamam Böceğinden İnsanlara Bulaşan Bazı Hastalıklar;

 • Verem
 • Dizanteri
 • Hepatit
 • Atraks mikrobu
 • Astım
 • Alerjik Rahatsızlıklar
 • Gıda Zehirlenmeleri

Bu böcek ile mücadele de ve böcekten gelebilecek hastalıklardan korunmanın en etkin yolu ilaçlama servisleri ile irtibata geçerek ilaçlama uygulaması yaptırmaktır.

Hamam Böcekleri Yumurtalarını Hangi Alanlara Bırakır?

Hamam böceklerinin çoğalma şekli yumurtlamadır.  Bu yumurtaları; bizim göremeyeceğimiz ve ulaşamayacağımız alanlara bırakırlar. Bu durum ilaçlama hizmeti almayı zorunlu kılar. İlaçlama tekniği olarak jel ilaçlama tekniği kullanmak doğru olacaktır. İlaçlama işlemi, şırınga ya da silikon tabancası ile ufak parçalar halinde bırakılan ilaçlarla gerçekleştirilir. Hamam böceği bu ilacı yiyerek ölür. Bir başka haşere de öleni yer. Kısa süre içerisinde bu şekilde devam eden döngü sayesinde sorunlarından kurtulmuş olunur. Ayrıca jel ilaçlama tekniğinin püskürtme ile gerçekleşmemesi sebebiyle insan sağılığına ve çevreye hiçbir yan etkisi yoktur. Bu sebeple uygulamadan önce herhangi bir önleme gerek olmadığı gibi, uygulama sırasında da insanların ya da varsa evcil hayvanların alanı terk etmesine de gerek yoktur.

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İlaçlama şirketleri seçilirken, profesyonel ve yasal olmalarına dikkat edilmelidir. Çünkü bu haşerelerden kurtulmak çok hassas bir konu olduğu gibi, ilaçlama işlemini gerçekleştirecek olan kişilerin de eğitimli, tecrübeli ve uzman olmaları gerekmektedir. Aksi halde vücut dirençleri oldukça kuvvetli olan bu haşerelere uygulanacak yanlış ilaçlamalar, bu haşerelere bağışıklık kazandırabilir. Bu böceklerin kafaları kopsa dahi bir süre yaşamlarını devam ettirebilir. Ayrıca aç ve susuz kalarak da yaşayabilmekte olan bu haşerelerden kurtulmak bu gibi durumlar sebebiyle bireysel olarak yapılan müdahalelerle oldukça zordur.

Garanti ilaçlama olarak, hamam böceği ilaçlama yapmanın yanı sıra tüm haşere ilaçlama hizmetleri ile de sizlere yardımcı olabilmekteyiz. Bu haşerelerden hem ev ilaçlama hizmetimiz ile hem de okul, fırın, hastane, lokanta, apartman, bina, site, bahçe ilaçlama, tarla, park ilaçlama gibi hizmetlerimiz ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bizlere bu konular hakkında bilgi ve yardım almak için 7/24 ulaşabilirsiniz. Hamam böceği ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için bizi hemen arayın!

Hamam Böceği hakkında

Hamam böceği ile mücadele etmek için uygulanan amatör ve ilkel yöntemler haşerelerin sayısının çoğalmasından başka bir işe yaramamaktadır. Hamam böceği yok edilmesi oldukça güç acı eşiği yüksek bir haşeredir. Hamam böceği ile mücadele etmek için alınacak bazı tedbirler kısmi olarak haşereleri önlese de asla kesin sonuç vermeyecektir. Haşereler ile mücadeleetmenin başlıca yolu hijyen koşullarını sağlamaktır.

Evinizin temizliğini çamaşır suyu ile yaparak, toz ve kirlerin çoğalmasını engelleyerek iş başlayabilirsiniz. Çıkan çöpleri düzenli olarak atmalı, açıkta yiyecek ve içecek bulundurmamalısınız. Mutfak ve lavabolarda aktif hale geçen haşereleri önlemek için gider borularını temiz tutmalı ve kapatmalısınız. Başta da belirttiğimiz gibi alınacak bu tedbirler asla kesin sonuç vermeyecektir. Tüm çabalarınıza rağmen hamam böceği ve diğer haşereler aktif hale geçecek ve sağlığınızı tehdit edecektir. Bütün bunları yaşamamak adına hamam böceği ile mücadele etmek için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli profesyonel hamam böceği ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız.

Hamam Böceği ile mücadele yöntemleri

Firmamızda hamam böceklerini yok etmek için uygulanan ilaçlama yöntemleri başlıklar altında toplanacak olursa;

Sıvı İlaçlama

Jel İlaçlama

Kokulu İlaçlama

Kokusuz İlaçlama diye sıralayabiliriz.

Hamam böceği ve diğer tüm haşereler ile mücadele eden firmamıza iletişim numaralarımızdan arayarak ulaşabilir, sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırabilirsiniz. Firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Hamam Böceği ilaçlama fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları firmamızda oluşturulurken maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımız da düşünülür. Hamam böceği ilaçlama metropol ve kırsal alan fark etmeksizin bütün her yerde yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle bütün kesimlerin ekonomisine uyacak bir ücretlendirme politikası yapılır. Firmamızda hamam böceği ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

İlaçlama yapılırken kullanılan böcek ilacı miktarı

İlaçlama yapılan alanın alan ölçümü

İlaçlama yapılan hamam böceğinin türü ve yoğunluğu belirleyici olur.

Hamam böceği ilaçlama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve işini iyi yapan bir böcek ilaçlama şirketi ile çalışmak istiyorsanız firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri arasında yılların tecrübe ve birikimi ile hareket eden firmamızda her şeyin önünde insan sağlığı gelir. Firmamız ve kullandığı ürünler Sağlık Bakanlığından onaylı olup bütün yasal prosedürleri yerine getirmiştir. Kullandığımız böcek ilaçları TSE damgalıdır ve sağlığınıza zarar verecek hiçbir unsur bulundurmamaktadır. Hamam böceği ilaçlama uygulamasının yanı sıra; ev ilaçlamapire ilaçlamakalorifer böceği ilaçlama uygulamalarının yapıldığı firmamıza günün her saati ulaşabilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Akrep İlaçlama

akrep ilaçlama

Akrep ilaçlama özellikle bahçe ve bahçeli ev gibi alanlar ile ağaçlık bölgelere yakın yerlerde sıklıkla yapılır. Akreplerin birçok türü olduğu gibi, birçok türü zehirlidir. Bununla birlikte, bazı akrep türleri ölümcül düzeyde güçlü zehre sahip olduklarından sokma anında ciddi etkiler yaratabilir. Dolayısıyla akrebin görüldüğü alanlarda akrep ilaçlama yaptırılması şarttır.

Akreplerden kurtulmak için gerçekleştirilen akrep ilaçlaması, bireysel teknikler ile yapılabilecek bir uygulama değildir. Zira bu haşereler, son derece zehirli olmakla birlikte bulundukları alanda kolayca yayılabilirler. Aile halinde yaşayan akrep, sokması durumunda ani ölüme dahi neden olabilir. Dolayısıyla akrep ile mücadele profesyonel şekilde yapılmalı ve uzman akrep ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır. Zehirli olan haşereler grubunda ki en tehlikeli eklem bacaklı akreptir.  Toplam sekiz adet ayağı ve iki adet kıskacı bulunur. Kanatları olmadığı için uçamazlar. Bölmelerden oluşan vücudundaki her bir bölme sayısı bize akrebin yaşını işaret eder. Hareket güdüleri yavaştır ve ayaklarındaki radar sistemi sayesinde avının kokusunu alabilir. Kuyruk kısmında zehirli bir iğnesi vardır ve bütün türleri zehirlidir. İnsanlar için büyük tehdit oluşturur.

Akrep ilaçlama neden önemlidir?

Akrepler de diğer hayvan ve haşereden farklı bir yapı vardır. Baş bölgesinde 2 adet iri gözleri  ve vücudunun yan kısımlarında ise simetrik olarak 4 çift gözleri daha bulunur. Akrepler ile mücadele hem çok tehlikeli hem de çok zordur. Akrep ilaçlama  için mutlaka akrep ilaçlama firması ile çalışılmalıdır.

Akrepler milyonlarca yıldır insanlar ve diğer canlılar için tehlike oluşturmaktadır. Çok dirençli bir vücut yapısına sahip bu canlılar dondurucu derecede soğuk ve en sıcak havalarda dahi yaşarlar. Bilim adamlarının yaptığı bir araştırmada akrepleri buzdolabında dondurup belli zaman sonra çıkarıldıktan sonra hala yaşadığını görmüşler.

Çok soğuk olan iklimlerde yaşayan akreplerin yanı sıra kızgın kumlarda çöllerde yaşayan akrepler de mevcuttur. Her türünden kurtulmak oldukça zor olduğundan bireysel olarak yapılacak müdahaleler kesin çözüm olmamakla birlikte zaman kaybetmenize sebep olacaktır. Akrep ilaçlama şirketleri ile görüşerek, gereken yardımı almanız siz ve sağlığınız açısından daha doğru bir karardır.

Akrepler Nerede Yaşar

Daha çok yağışlı havalarda ortaya çıkarlar. Çünkü akrepler toprak altlarında yuvalanıp oralarda yaşamayı tercih ederler. Yuvaları yağmur yağdığı zaman su ile dolar bu yüzden yuvalarından çıkarak güvenli bir yer aramaya başlarlar. İşte bu durumda insanların yaşam alanlarına gelerek tehlikeli olurlar. Evlerimizde dahi görülebilecek ufak akreplerle karşılaşmak mümkündür. Zararlarına maruz kalmamak adına akrepten kurtulmak için profesyonel akrep ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Türkiye’nin iklim şartlarına bakılırsa ilkbahar ve sonbahar mevsiminde ki yağışlardan dolayı akreplerin daha çok evlerimize geldiğini görürüz. Dışarıda taş altlarında, duvar yarıklarında, beton bloklar altında ve ağaç kabukları içinde bulunurlar. Yeşilliklere verebilecekleri zararlar göz ardı edilmemelidir. Ayrıca orman ya da parklarda olabilecek akrep ile mücadele edilmediği durumda insan sağlığına olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle bu haşerelerin görüldükleri açık ya da kapalı alanlar akrep ilaçlama uygulatılmalıdır.

Akrepler evlerimize geldiğinde evin her tarafına dağılırlar. Genellikle evin bodrum ve çatı aralarını tercih etseler de evlerin yatak odalarına kadar birçok kısmında rastlanır. Beslenmelerinde küçük böcek ve haşereleri tüketirler ama daha büyük hayvan leşlerinden de beslenen türleri mevcuttur. İnsanı ve diğer büyük yapılı hayvanları ısırıp soktuğunda onları zehirler, hatta öldürebilirler.

Akrepler insan ve hayvanları, bu canlıların kanlarını emmek için ısırmazlar. Bu haşere grubu ancak kendisine zarar geldiğini sezdiğinde savunma olarak ısırır ve sokar. Haşere grubunu ise beslenmek amaçlı sokar ve avını öldürdükten sonra onları yiyerek beslenir. Akrep sokması sonrası mutlaka en kısa zamanda doktora başvurulmalıdır. Ayrıca kısa süre içerisinde akreplerden kurtulmak için,  bu haşere ile karşılaştığınız yerler akrep ilaçlama ile temizletilmelidir.

Akrepler Nasıl Ürer?

Akrepler de üreme çift eşeylidir. Üreme için mutlaka, hem erkek akrep hem de dişi akrebe ihtiyaç vardır. Dişi akrepler döllendikten sonra yumurtalarını sırtındaki özel bir bölmede saklarlar. Akrep yavruları belli evreleri dişi akrebin sırtında tamamlar. Daha sonra dişi akrep sırt kabuğunu açarak yavruların dışarı çıkmasını sağlar. Dış ortamda yavru akrepler ilk olarak toplu halde gezinirler. Yetişkin akrepler ise yalnız yaşamayı daha çok severler. Bir dişi akrep bir defasında yüzlerce yavru yapar.Akrep ilaçlama ile akrep yavrularına da engel olmuş olursunuz.

Akrepler ile mücadele çok zordur. Akrep görüldüğünde onu öldürmekle kendinizi koruma altına almış olmazsınız. Mutlaka akrep ile mücadelede profesyonel akrep ilaçlama servisi ile çalışın. İlaçlama firması olarak yılların tecrübesi ile her haşere sorununa çözüm üreterek yanınızdayız. Akrep için kullanılan ilaç ve ilaçlama yöntemleri farklıdır lütfen sağlığınız ile oynamadan bize ulaşın. Bütün haşere grubu ile mücadelede biz 7 gün 24 saat yanınızdayız. İlacı yapan ekibimiz profesyonel ve bu işin eğitimini almıştır. Akrep ilacı özel karışım olup çok tesirlidir. Akrep ilaçlama yöntemi püskürtme yöntemi ile yapılmalıdır. Akrep ile mücadelede jel ve diğer ilaçlar tesir etmez. İlaçlama yapmadan önce mutlaka bize, istanbul böcek ilaçlama servisimize ulaşın.

 • Akrep nasıl bir canlıdır?

Akrepler,  nemli ve sıcak alanlarda yaşamayı seven, vücutları sert bir tabaka ile örtülü, ucunda çok etkili zehri olan kuyruk yapısına sahiptir. Boyları türlerine göre değişmekte olup, genelde 5 ile 15 cm arasında değişir. Akreplerin 4 adet ayakları bulunur ve ayak uçları kıskaçlıdır.

 • Tüm akrep türleri zehirli midir?

Akrep türlerinin hepsi zehirlidir. Fakat zehirlerinin etkisi yaşadığı iklim şartlarına göre değişir. Örnek olarak çöl ortamında yaşayan akrepler, susuz kaldıklarından dolayı vücutlarında bulunan zehrin etkisi daha çoktur. Zehrinin etkisi yüksek olan akrepler, bir kişiyi ısırdığında o kişi ortalama 7 saat içinde zehirlenerek ölür.

 • Akrep ne kadar büyür?

Akreplerin boyları türlerine göre değişir. Akrepler yaşadıkları coğrafyanın iklim koşullarına göre şekillenirler. Genellikle sıcak ve rutubetli alanları seven akreplerin boyları korkutucu olabilecek derecede bir seviyeye ulaşmaz. Yaşadıkları koşullar, iklim coğrafya ne olursa olsun bu güne kadar dünya üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Akreplerin boyları ortalama olarak en küçük türü 2 cm, en büyüğünün 15 cm arasında olduğu saptanmıştır. Dünya ortalamasında akrep türlerinin genellikle 5 cm boyunda olanları daha sık görülmektedir.

Bu güne kadar Akrep türleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, biyolojik ya da fizyolojik olarak herhangi bir reaksiyon ya da evrime rastlanmamıştır.  Bu yüzden akreplerin devasa bir böcek türüne dönüşeceği fikri yanılgıdan başka bir şey değildir. Garanti grup ilaçlama şirketimizi arayarak yaşam alanlarınızı zehirli akrep türlerinden kolayca temizleyebilirsiniz. Akrep ilaçlama uygulamaları ve daha detaylı bilgi için kurumsal müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz. Ekonomik fiyatlara ilaçlama hizmeti alarak sizlerde sevdiklerinizi koruma altına alabilirsiniz.

 • Akrep ne yer?

Akrepler beslenmesini etçil yolla ile sağlarlar. Doğal ortamlarda bulunan diğer küçük canlılarla beslenen akrepler, beslenmek için önce avını sokar ve zehirler. Etkisiz hale getirdiği avını yemeye başlayan akrepler, yiyecek bulamadıklarında nadiren de olsa ev içlerine gelip yiyecek ararlar.

 • Akrep ile mücadele nasıl yapılır?

Akrep ile mücadelede kesinlikle bireysel olarak hareket edilmemelidir. Akrepler çok etkili zehiri olan tehlikeli canlılardır. Akrep görüldüğü anda çıplak elle kesinlikle müdahale edilmeyip, acilen bir ilaçlama şirketini aramalı ve akrep ilaçlaması talebinde bulunmalısınız. İlaçlama yaptıracağınız ilaçlama firmasının yasal çalışan, garantili ve güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Garanti ilaçlama şirketi olarak sizlere işinin ehli, ilaçlama konusunda her türlü eğitimi almış personelimiz ile sağlık bakanlığından onaylı ilaçlarımızla sizlere en etkili ve en güvenilir hizmeti sunmaktayız.

 • Akrep sokması nasıl sonuçlar doğurur?

Akrep sokması şiddetli bir acı ve yanma hissi verir. Akrebin türüne  ve yaşam alanına göre zehrinin etkisi değişmektedir. Bazı akrep türlerinin zehri, bir insanı birkaç saat içerisinde öldürecek boyuttadır. Ayrıca akrebin soktuğu yere göre de risk değişmektedir. Akrep iğnesi kemiğe denk gelmişse akrep zehrinin etkisi az olur. Göğsümüz gibi kalbe yakın olan bölgelerden sokmuş ise, zehrin vücuda yayılma hızı ve etkisi çok daha fazladır. Akrep sokması sonucunda kişide zehire bağlı olarak üşüme durumunu da gözlemek mümkündür. Işıktan rahatsız olan hasta gürültüye tahammül edemez.

 • Akrepler ne kadar yaşar?

Akrep uygun şartlarda ortalama 5-6 yıl yaşar. Vücut yapıları çok dayanıklı olan akrepler, 1 yıl süresince hiç bir şey yemeden ve içmeden yaşamaya devam ederler. Akrep 3 hafta boyunca bir buz kalıbının içinde dondurulduktan sonra, buz çözüldüğünde hala yaşadıkları görülmüştür.

 • Akrep soktuğunda acı nasıl hafifletilir?

Akrep sokması sonrasında 10 cc kalsiyum glikonat uygulanmalıdır. Yine de bu durum ağrıyı ancak 20-30 dakika süresince durdurabilir. Bu nedenle akrep sokmasına maruz kalan kişi, uzman sağlık ekipleri tarafından kontrol edilmelidir.

 • Akrep ilaçlama periyotları nasıl olmalıdır?

Akrep doğurarak ürer. Yurdumuzda en çok görülen akrep türü küçük bir akrep olan Avrupa Akrebi’dir. Akrep çiftleşme sonrasında erkeğini öldürür ve genelde de yer. Doğurduğu yavrularını akrep 15 gün boyunca sırtında taşıyarak tehlikelerden korumaya çalışır ve neslini sürdürmeye devam eder.

 • Akrep soktuktan sonra enfeksiyon nasıl önlenir?

Akrebin soktuğu yer bol su ve süt gibi sıvılar ile iyice yıkanmalı ve dezenfekte edilmelidir. Daha sonra akrep sokması sonucu oluşacak enfeksiyonu önlemek için de tetanos aşısı olunmalıdır. Ayrıca akrebin soktuğu yerden akan kan durdurulmamalıdır ki zehir dışarıya akabilsin ve etkisi hafiflesin.

 • Akrep ilaçlama nasıl yapılır?

Akrep ilaçlama uygulaması yapılırken;

İlaçlama yapılan ortam hazır hale getirilir. Açıkta kapı, pencere varsa kapatılır ve ilacın etki gücü arttırılır.

Çocukların bünyesi yetişkinlere oranla daha zayıftır. Bu nedenle ilaçtan etkilenmemeleri için işlem bitene kadar uzak tutulurlar.

Akrep ilaçları ile yapılan ilaçlama sırasında açıkta yiyecek, içecek ve eşya varsa kaldırılır mümkün değil ise iyi bir şekilde korunur.

İlaçlama uygulaması bittikten sonra ortam 2 saatten az olmayacak şekilde havalandırılarak ilacın etkisinden arındırılır.

Temizlik işlerinin ardından haşerelerden uzakta günlük yaşamınıza geri dönersiniz.

Akrep ilaçlama nasıl yapılır ve böcek ilaçlama ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Fare İlaçlama

Fare, yaşadığı alanlar ve etrafa yaymakta olduğu bakteriler nedeniyle insan sağlığını doğrudan tehdit eden tehlikeli kemirgen türlerinden biridir. Çeşitli alanlarda yaşamlarını sürdürürler ve yüzlerce türleri vardır. Yaşadıkları alanlara göre besin ihtiyaçlarını giderirler. Çok sağlam dişleri bulunması en sert cisimleri bile kemirmelerini sağlar. Elastik vücut yapılarını ise, istedikleri yerlere kolayca girme durumlarında kullanırlar. Su ve lağım borularına kadar her yerden geçebilen fareler, kolay yakalanamazlar. Fareden kurtulmak özellikleri açısından oldukça zordur. Fare ile mücadele edecek kişiler bireysel mücadele konusunda başarısız olurlar. Böcek ilaçlama bu durumda çok büyük önem taşır.  Farelerin kemirgen olmaları besin ihtiyaçlarını kolay gidermeleri demektir. Hem etçil hem de otçul beslenirler.

Ev faresi, tarla faresi, çatı faresi, kör fare, lağım faresi, pamuk faresi gibi yüzlerce türde bulunmaları, kapalı ya da açık her alanda karşımıza çıkabileceklerini gösterir. Pis alanlardan yaşam alanlarımıza yiyecek bulmak ya da yuva yapmak ihtiyaçları doğrultusunda gelen fareler çeşitli temaslarla birçok hastalığı da beraberinde taşımaktadır. Bulundurdukları mikropları bıraktıkları salya ya da dışkılar yoluyla kişilere kolaylıkla bulaştırabilirler. Bu da ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. İnsan gıdaları ile de beslenebilen fare, özellikle geceleri aktif olur. Mutfaklarda daha çok görülürler. Yiyecek arayışı içinde oldukları zaman çıkardıkları tıkırtılarla kendilerini ele verirler. Ayrıca gıdaları yerken ya da üzerlerinde dolaşırken bıraktıkları pislikler aracılığıyla da varlıkları anlaşılabilir. Bu gibi belirtilerin görülmesi durumunda fare ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

Üremeleri de çok hızlı olabilen fare türleri yılda 4-5 defa üreyebilmektedir. Diğer türlere göre yumurtalama ile değil de doğurarak çoğalırlar. Her üreme sırasından 10’dan fazla yavru dünyaya getiren fareler, yavrularına karşı çok hassas davranıp, onları sütle besleyerek kısa sürede ergin hale gelmelerini sağlarlar. Sayıları böylece her geçen gün artmaya devam eden fareden kurtulmak zorunlu bir davranış haline gelmiştir. Zararları da sayılarına bağlı olarak fazlalaşır ve bu durum insanların sağlıkları ve maddi kayıpları açısından olumsuz etki demektir.

Fare, insan gıdaları, ufak böcekler, hayvan leşleri, bitki kökleri gibi besin kaynakları tüketerek yaşamlarını sürdürür. Açık alanlarda besin ihtiyacını karşılayamadığı durumlarda gıda üretimi yapılan yerlere giren fareler daha çok lokanta, fırın, pastane, okul kantinleri, okul, iş yeri yemekhaneleri gibi yerlerde karşımıza çıkar. Bu tür kuruluşlar ayrıca insanların toplu yaşam alanlarıdır. İşletme sahipleri için maddi kayıp dışında, işletme ismini de sarsacak olan fare için önlem alınması şarttır. Böyle yerlerin kişi sağlığına önem vermeleri gerekir. Bu nedenle gerekirse düzenli olarak fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Fareden kurtulmak isteyen işletme sahipleri kesinlikle bir fare ilaçlama firması ile görüşmelidir.

Evde görülen fare, genellikle aç kaldığı durumlarda, kişiler uyudukları zaman parmak, dudak, burun gibi ince dokulu yerlerini de ısırır. Tükürüklerindeki narkoz etkisiyle bu işlemini daha kolay hale getirir. Çünkü bu narkoz etkisiyle kişi fare tarafından ısırıldığını hissetmez. Daha sonra vücudunda fare ısırığı gören kişi kesinlikle doktor kontrolünde tedavi edilmeli ve bir daha aynı zarar uğramaması için bulunduğu alanlara fare ilaçlama uygulatmalıdır.

Farelerin dişleri çok keskin ve sağlamdır. Evde bulunan mermer kadar sert cisimleri bile kemirebilen fareler kablo gibi cisimleri de kemirerek birçok yangın sebebi olmuştur. Evdeki mobilya ve eşyalara da zarar verdikleri için maddi kayıplar da oluştururlar. Bu nedenle her şekilde kişiler için tehlike demek olan fare ile mücadele gereklidir. Fareden kurtulmak isteyen kişiler eskiden olduğu gibi bireysel mücadele için fare kapanı ya da fare zehri gibi yöntemlerle uğraşmamalıdır.

Fare İlaçlama

Bu yöntemler insanlar açısından büyük zaman kaybı demektir. Profesyonel fare ilaçlama firmaları bulunduğu bu dönemde bu ilaçlama firmalarından yararlanılmalı ve kesinlikle yardım alınmalıdır. Fare ilaçlama, kolay yöntemlerle uygulanarak kesin sonuçlar verir.
Farelerin insanlar açısından zararları dışındaki en büyük yararı kobay olarak kullanılmalarıdır. Gen yapıları olarak insanlara en çok benzeyen canlı olmaları sebebiyle bir çok deneyde insan yerine kullanılırlar. Eğer fareler olmasa ve bu deneylerde insanlar kullanılsa olumsuz sonuçlar alındığı durumda yüzlerce insan hayatını kaybedebilirdi.

FARE TÜRLERİ

Yüzlerce türü bulunan farelerden bazıları ve en bilinenleri şunlardır.

     Ev faresi: Boyu ortalama olarak 15 cm’dir. Kapalı alanlara kolaylıkla yuva yapabilir.
     Çatı faresi: Tırmanma özelliği sayesinde binaların çatı bölümlerine yerleşir ve burada çoğalmaya devam eder.
     Lağım faresi: Son derece kirli alanlarda yaşadığı için bakteri ve mikropların hızla yayılmasına neden olur.
     Tarla faresi: Tarlalarda yaşar ve ekinlere zarar vererek maddi hasarlara yol açar.
     Çekirge faresi: Çekirge ve tarantula gibi canlılar ile beslenen bu kemirgen türünün diş yapısı oldukça gelişmiştir.
     Pamuk faresi: Pamuk tohumları ile beslenir ve genellikle toprak altında yuva yapar.
     Kanguru faresi: Çöllerde yaşar ve bitkiler ya da tohumlarla beslenir.
     Keseli fare: Yüksek yerlerde, genellikle ormanlarda yaşarlar. Besin olarak, haşereleri ya da tohumları kullanırlar.
     Orman faresi: Soğuk iklimlerde yaşamakla birlikte, böcek ya da böcek larvaları ile beslenmektedir.
     Çeltik faresi: Sulak alanlarda yaşar ve genellikle çeltikler ile beslenerek ekinlere zarar verir.

Bunların yanı sıra; yeleli fare, fırça kuyruklu fare, su faresi, dikenli fare ve hasat faresi gibi kemirgen türleri de sık görülmektedir.

FARELER İNSANLARA HANGİ HASTALIKLARI BULAŞTIRIR

Tüm fare türleri insanlar için zararlıdır. Çünkü taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırıp birçok hastalığa sebep olurlar. Bu hastalıklardan bazıları kuduz, tifüs, humma, verem, veba, gri, hummadır. Ayrıca bağırsak enfeksiyonu ve parazit hastalıklarına da neden olabilmektedirler.

FARELERDE ÜREME 

Memeli canlı olan fare diğer türlerden farklı olarak doğurarak üremesinin gerçekleştirir. Dişi ve erkek fare çiftleşmesiyle gerçekleşen her üremede 10-12 adet yavru dünyaya getirir. Yılda birkaç kez üreme gerçekleştirir. Yavrularını süt ile besleyerek kısa sürede ergin hale getiren fareler yuva için çatı, bodrum gibi yerleri kullanırlar. Dış alanlarda yaşayan fare türleri ise, toprak altlarında da görülebilir ve yavrularını burada doğururlar.

FARE İLE MÜCADELE YÖNTEMİ: FARE İLAÇLAMA

Fareler hem maddi hem sağlık açısından büyük tehdit oluşturan kemirgenlerdir. Vücut yapılarının elastik olması, ayaklarının sağlam olması, hassas olmaları sebebiyle kolay yakalanamazlar. Bulunan tehlikeleri kolaylıkla fark eden fare için fare kapanı, fare zehri gibi yöntemler sonuç getirmez. Bireysel olmaması gereken fare ile mücadele durumunda kişiler kesinlikle profesyonel fare ilaçlama firmaları tarafından yardım almalıdır. Yanlış ilaç kullanılması ilaçlara temas edilmesi durumunda kişilerin ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Evde fare görüldüğü durumlarda, fareden kurtulmak için size yardımcı olacak fare ilaçlama şirketleri tarafından görevlendirilmiş eğitimli, uzman kişiler önce ilaçlama uygulayacakları alanı, fare türünü belirlerler. Ardından uygun ilaçlama ile fare sorununuzu kolayca çözerler. Ucuz pire ilaçlama fiyatları kullanarak insanların ilgisini çeken birçok amatör firma bulunur. Her kimse, fare ilaçlama uygulattığı firmadan kesinlikle gereken belgeleri istemeli ve kontrol etmelidir.

Fare ilaçlamasında dikkat edilmesi gereken konular

 1. Fareden kurtulmak için fare ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen kişilerin profesyonel, alanlarında uzman, eğitimli ve tecrübeli olmaları gerekmektedir.
 2. Fare ile mücadele için yapılacak ilaçlama alana bağlı olarak farklı yöntemlerle uygulanmalıdır. Sıvı ilaçlamalar daha çok tercih edilerek uygulanan fare ilaçlama fareden kurtulmak için gereklidir.
 3. Fare ilaçlama yöntemlerine göre alınacak tedbirler farklılık gösterir. Ancak gıdaların üstleri kapatılarak saklanmalı ya da kişilerin daha sonra ilaçlara direk temas sağlayacakları eşyalar kaldırılmalıdır. Özellikle ilaçlara elle temas kesinlikle çok tehlikelidir.
 4. Hızlı üreyen farelerden kurtulmak kolay değildir. Periyodik yapılacak ilaçlamalar daha etkili olacaktır.
 5. Fare ile mücadele durumunda fare ilaçlama uygulayarak sizlere yardımcı olan ilaçlama şirketlerinin gerekli belgeleri kesinlikle kontrol edilmelidir.
 6. Tüm kişiler açısından tehlike içeren fare ilaçlamada kullanılan ilaçlara özellikle çocukların asla temas etmemesi gerekir. Varsa çocuklarınız oyuncakları ilaçlama öncesinde ilacın temas etmeyeceği şekilde saklanmalıdır.

FARELER VE FARELER İLE MÜCADELEDE AKLIMIZA GELEN SORU VE CEVAPLARI

 • Fare nedir?

Fareler omurgalı hayvanlar grubunun küçük bir üyesi olup kemirgenler sınıfında incelenir. İnsanlar için zararlı olan bu haşere grubu küçük cüsseli ve kuyruklu hayvanlardır. Çok güçlü diş yapılarına sahip olan fareler, bir çok maddeyi kemirebilirler. 4 adet ayağı olan fareler, çok elestik bir yapıya sahiptir. Boylarından daha küçük olan delikler içerisinden rahatlıkla geçebilirler. Türlerine göre boylarıda değişen fareler, çok doğurgan canlılardır. Açık ve kapalı alanlarda görülen bu kemirgenleri yok etmek için fare ilaçlama yaptırılması gereklidir.

 • Fare ilaçlaması nasıl yapılır?

Fare ilaçlaması farenin yaşadığı ortama ve farenin türüne bağlı olarak değişir. Fare ilaçları farelerin çok sevdiği maddelerden yapılır. Fare ilacı ya farenin bulunduğu ortama fare istasyonları konularak, ya da özel hazırlanan taneler halindeki  ilaçların belli yerlere konularak uygulanması ile olur. Sıvı ya da katı ilaçlar kullanılarak yapılabilen fare ilaçlama için uzman ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Basit kemirgen ilaçları kullanılarak yapılan fare mücadelesi etkili sonuç vermeyecektir.

 • Fare ısırığı nasıl olur?

Fare ısırmasından doğan hastalıklar çok ciddi ve tehlikeli hastalıklardır. Fareler pis ortamlarda dolaştıkları ve pis ortamlarda beslendikleri için bünyelerinde bir çok mikrobu taşırlar. Bu hastalıkların bazıları; veba, kuduz, verem, tifüs, şap hastalıkları, humma ve bağırsak hastalıklarıdır. Bu hastalıklar dikkat edilmez ise ölümle dahi sonuçlanabilir.

 • Fareden nasıl hastalık bulaşır?

Fareler pis alanlarda gezen ve pis yiyecekler ile beslenen canlılardır. Dolayısı ile üzerilerinde birçok mikrobu taşıyan fareler, insanları ısırarak hastalık bulaştırırlar. Fareler ayrıca insanların besin kaynakları üzerinden beslenip, besinlerin üzerine dışkı ve salyalarını bırakırlar. Bu gıda maddelerini yiyen insanlarda, farelerin taşımış oldukları mikropları yiyerek çeşitli hastalıklara yakalanırlar. Yaydıkları bakteri ve mikroplar yoluyla; sindirim, solunum ve alerjik hastalıklara yol açan bu canlıların neden olduğu sorunları engellemek için fare ilaçlama yaptırmak gereklidir.

 • Fareden nasıl kurtulabilirim?

Fareler yıllardan beri insanların başına bela olmuş ve insanlar tarafından birçok ilkel yakalama yöntemleri kullanılmıştır. Fakat yıllardır kullanılan bu çeşitli ilkel yöntemlerden kesin bir sonuç alınamamıştır. Farelerden kurtulmanın en etkili ve kesin çözümü yasal çalışan Garanti ilaçlama şirketimizi arayarak bilgi ve randevu almaktır. Fareden kurtulmanın tek yolu ilaçlama yaptırmaktır. Fare ilaçlama, sıvı ilaçlar ya da istasyon veya özel fare yemi ile yapılabilir. Farelerden kurtulmak için profesyonel uygulama yapılması şarttır.

 • Fare ile mücadele şekli nasıldır?

Fare ile mücadelede en etkili çözüm ilaçlama yaptırmaktır. Fare ilaçlaması sıvı kokulu ilaçlar ve özel olarak hazırlanmış fare yemleri ile yapılır. Taneler halinde yada istasyon şeklinde, farelerin sık bulunduğu depo, ambar, fırın, çatı vb. alanlarda uygulanır ve kesin sonuç alınır. Fare ile mücadele bireysel teknikler ya da basit ilaçlar kullanılarak yapılamayacağı gibi fare türlerinden kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak şarttır.

 • Fare hangi mevsimde daha çok görülür?

Fareler yaz mevsimlerinde besin bulmakta zorlanmazlar. Bu nedenle yazın dış mekanlarda daha sık bulunurlar. Kışın ise dış ortamlarda yiyecek bulmaları zorlaştığından, yiyecek bulmak amacı ile ev içlerine yerleşirler. Kapalı alanlarda kolaylıkla yuva yapabilen ve bu esnada eşyalara da ciddi zarar verebilen kemirgen türleri, kış aylarında iç mekanlarda daha fazla görülmektedir. Bu nedenle kemirgenlerin görüldüğü alanlarda bahar döneminde fare ilaçlama yaptırmak, bu canlılara karşı önlem oluşturacaktır.

 • Fare kapanı kullanılarak yapılan müdahale yeterlimi?

Fare kapanı kullanarak, fare yakalamak çok eski bir yöntemdir. Bu yöntem ile farelerle başa çıkmak çok zordur ve fareyi sadece tek tek yakalar. Oysa İlaçlama şirketlerine yaptıracağınız fare ilaçlaması ile fareler tek tek değil toplu halde yok edilir. Bunun yanı sıra, fare istasyonu, kemirgenler ile mücadele konusunda etkili bir araçtır. Fareden kurtulmak için fare istasyonu ya da sıvı -kokulu fare ilacı ile uygulama yapılmalıdır.

 • Ev faresi ile lağım faresi arasındaki fark nedir?

A )Ev faresi yaşam olarak evleri tercih eder. Lağım faresi pis su akarlarını tercih ederler sadece beslenmek için insanların yaşadığı alana gelirler.
B )Ev faresi yapı olarak küçük bir kemirgendir fakat lağım faresi büyük hatta 30cm kadar olabilmektedir.
C )Ev faresi insanlara değil besinine ve giyeceklere daha çok zarar verirken lağım faresi hem besinlere hem de insanın kendisine zarar verirler.

 • Fare eve nerden girer?

Fare evimize dış ortamdan gelerek yerleşir. Evin bodrum, çatı ve kanalizasyon yollarından ev içlerine girerek, yiyeceklere ulaşırlar. Hem beslenip, hem mikroplarını bulaştıran fareler, güçlü diş yapıları ile betonları kemirerek te bina içlerine girebilirler. Evde fare sorunu, yaydığı mikroplar nedeniyle sağlık açısından ciddi bir tehdittir. Evde fare görülmesi durumunda ilaçlama firmaları aracılığı ile uygulama yaptırmak şarttır. Zira fare ile mücadele edilmediği sürece, bu kemirgenlerden kurtulmak mümkün olmayacaktır.

 • Fareler besin olarak ne yerler?

Fareler yaşadıkları alanlara ve türlerine göre farklı şekillerde beslenirler. Hem otçul hem etçil beslenen farelerin, tarla ve bahçelerde yaşayan türleri otçul beslenirlerken ve diğer mekanlarda yaşayan türleri etçil beslenir. Dış mekanlarda yiyecek bulamayıp aç kaldıklarında ise ev içlerine yönelerek yiyecek ararlar. Ev içlerinde insanların depo, ambar ve kiler gibi yerlerde bulunan yiyecekleri ile beslenir.

 • Fare kemirgen bir hayvan mı?

Fare kemirgen hayvanlardır ve çok güçlü bir diş yapısına sahiptir. Birçok tahta, plastik ve beton gibi sert maddeleri kemirebilirler. Bazı fare türleri, binaların dış yapılarını dahi kemirerek, bina içerisine girebilir. Sert maddeleri kemirebilen fareler, dişlerini sürekli olarak yenilediklerinden, beslenme ve yaşamaya devam açısından herhangi bir sorun yaşamayan canlılardır.

 • Fare ile mücadele bireysel yapılabilir mi?

Fare ile mücadelede bireysel mücadele şekli asla çözüm değildir. İnsanoğlu yıllardan beri fareler ile bireysel mücadelede farklı yöntemler kullanmıştır. Dışarıdan alınan ne olduğu belli olmayan ilaçlar ile yapılan ilaçlama ile fareler ölmeyeceği gibi farelerin ilaçlara karşı direncini de arttırmaktadır. Fare kapanı ile fare yakalamak ise fareler tek tek yakalanacağı için, uzun zaman almaktadır. Fare il mücadelede en etkili ve kesin çözüm ilaçlama şirketlerine yaptıracağınız, Fareler ve diğer kemirgenler için özel olarak hazırlanan ilaçlarla yapılacak olan Fare ilaçlamadır.

 • Fare insana nasıl zarar verir?

Fare insanlara yıllardan beri çeşitli zararlar veren ve insanlar tarafından sürekli mücadele edilen bir zararlıdır. Farelerin insanlara verdiği zararlardan bazıları şunlardır; Fareler insanların tarla ve bahçelerine girerek yetiştirmiş oldukları sebze ve meyveleri yiyerek tarla ve bahçelere zarar verirler. Bu nedenle çiftçilerin ve yetiştiricilerin en büyük düşmanı farelerdir. Ayrıca insanlar tarafından kiler, depo, ambar gibi alanlarda stoklanan ürünlerden beslenerek, ürünleri talan ederler ve insanlara maddi zararlar vermiş olurlar.Fareler ev içlerinde insanların yiyeceklerine ortak olup, yiyeceklerin üzerine salya ve dışkılarını bırakarak insanlara bu yolla çeşitli mikropları bulaştırırlar. Fareler ayrıca aç kaldıklarında insanların el ve ayak parmakları ile kulaklarından ısırır ve bu yollada insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırırlar.

 • Fareler evcil hayvanlarımıza zarar verir mi?

Farelerden insanlara ve hayvanlara bir çok hastalık bulaştığı için her yönü ile fareler zararlıdırlar. Ayrıca fareler evdeki beslenen kuşları yiyebilirler ve akvaryumdaki balıklarımızı da yerler. Bunun yanı sıra yaydığı mikroplar nedeniyle insan ve hayvanlar üzerinde olumsuz etkiye neden olan fareleri yok etmek için fare ilaçlama yaptırmak gereklidir. Fare ilaçlaması bireysel yöntemler ile yapılamayacağı gibi, uzman ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması şarttır.

 • Fare ilaçlamadan hemen sonra ölür mü?

Fareler ile mücadelede, ilaçlama şirketimiz tarafından kullanılan ilaçlarla yapılan uygulamanın ardından, farelerin yemi yemesi beklenir. Fareler yemini yedikten sonra acil su ihtiyacı hissederler. Fareler suyu içince ilacın etkili maddesi kana karışır ve fareler ölürler.

 • Böcek ilacı ile fare ilacının arasında ne fark vardır?

Böcek ilacı etkili bir ilaçtır fakat farenin koku alma hissi güçlü olduğu için ilacın kokusunu alır almaz fare hemen kaçar. Fakat fare ilacı ise tam tersine fareyi kendine çeker. Bu bakımdan böcek ilaçlamada ortamdan fareler kaçarak kurtulur fakat fare ilaçlamada fareler yemi yiyerek ölür.

 • Fare istasyonu ne işe yarar?

Fare istasyonları fare ilacı ile donatıldıktan sonra istasyondaki deliklerden farenin yemi yemesi için farelerin yoğun dolaştığı yerlere ve farenin gelebileceği yerlere konur. İstasyonun içindeki yemin kokusunu alan fareler, yemi yerler ve su içtikleri yerde ölürler. Fare istasyonlarını kapalı kutu şeklindedir ve bunun nedeni de etraftaki diğer canlılara zarar vermesini önler

 • Eve fare istasyonu kurulur mu?

Ev içlerinde fare istasyonlarına gerek yoktur çünkü fare istasyonun nedeni yemleri diğer hayvanlardan ve dış etkenlerden (yağmur, evcil hayvanlar, kardan) korumaktır.

 • Kaç metre ara ile istasyon kurulur?

Fare ilaçlamada farenin çokluğuna ve farenin geliş yönüne bağlı olarak farklı sayıda istasyonlar kurulur. İstasyon kurulması ve istasyon sayısı hakkında mutlaka Garanti ilaçlama şirketimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Fareler nasıl çoğalır?

Fareler diğer haşere grubundan farklı şekilde çoğalırlar. Fareler memeli hayvanlardır ve canlı yavru doğurarak çoğalırlar. Fareler yılda 6 – 7 defa yavru doğururlar ve her seferinde 10-15 arasında yavru yaparlar. Türlerine göre yavru sayılarında değişiklik olabilir. Örneğin fındık faresi, çatı faresinden daha fazla yavru yapar.

 • Fare zehiri nereden alınır?

Genellikle fare zehri ve fare ilacı olarak eczanelerde ve tarım ilacı satılan yerlerden alınır. Fakat bu ilaçlar, etkili ilaçlar değildir. Garanti İlaçlama şirketlerinde ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan özel yapımlı ilaçlar hem etkili hem de kalıcı özelliğe sahip ilaçlardır. İlaçlamada dikkat edilmesi gereken en önemli mesele ilaçlamayı yapan kişinin, işin eğitimini almış olması ve ilaçlama firmasının yasal olması gerekir.

 • Tarla faresi ekinlere nasıl zarar verir?

Tarla faresi ekili alanlardaki sebze, meyve, tahıl, buğday gibi hububat tanelerini yer ve bazılarını da yuvasına götürür. Yiyecek bulamayan tarla fareleri ekinlerin köklerini kemirerek onlara zarar verir. Fareler böylece ekinlerin kurumasına ve gelişmemesine sebep olur.

 • Farelerin boyları ne kadardır?

Fare, türlerine göre boyları da farklı olan zararlılardır. Ev faresi 9 – 10 cm kadarken lağım ve çatı faresi ise 30-35 cm kadar olabilmektedir. Fare türleri arasındaki farklılıklar ise, tamamen farenin beslenmesine ve yaşadığı ortama bağlı olarak değişir. Örnek olarak bir çatı faresinin boyu 30 cm iken, diğer bir çatı faresinin boyu daha büyük yada daha küçük olabilir. Bunun nedeni tamamen beslenmesi şekilleri ve yaşam alanlarının farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

 • Farelerin başka adları var mı?

Fareler farklı toplumlarda farklı isimler ile anılırlar. Ülkemizde fareler şu isimler ile anılır. Fare, keme, sıçan, sırça, mere, çırdon, cardın gibi isimler ile anılırken diğer dilerde ise farklı isimler alırlar.

 • Fare ısırdığında veya tırmaladığında ne yapılmalı?

Fareler insanı ısırdığı zaman ve insanları tırmaladığı zaman mutlak süratle doktora başvurulmalı. Aksi takdir de fareden insana birçok hastalık bulaşır. Tedbir alınmazsa ölümler dahi görülebilir.

 • Fare ilaçlamasını kimler yapmalı?

Fare ilaçlaması ciddi bir iştir. Kesinlikle ferdi olarak ilaçlama yapılmaması gerekir. Bireysel, bilinçsizce yapılan ilaçlamalardan etkili bir sonuç alınmayacağı gibi hayati tehlikesi de bulunmaktadır. Fare ilaçlamasını yasal çalışan ilaçlama konusunda her türlü bilgi ve deneyimli personele sahip ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. Garanti ilaçlama şirketimiz sağlık bakanlığından onaylı ilaçlar, ilaçlama konusunda uzman ve deneyim sahibi elemanları ile sizlere her türlü haşere ve kemirgen ilaçlaması hizmetini sunmaktadır

 • Evde kedi beslemek fare için çözüm mü?

Evde kedi besleyerek fare ile mücadele çok eski ve yetersiz bir yöntemdir. Fare ile mücadelede mutlaka teknolojik malzemeler ve etkili ilaçlar kullanmak daha çok etkili olur. Bunun için mutlaka ilaçlama şirketleri ile çalışın.

 • Fareler en çok hangi yiyecekleri sever?

Fareler beslenmek için her türlü yiyeceği yerler. Ama et ve tahıl yemeği daha çok severler. Beslenmesinde börtü böcek gibi haşereleri yediği gibi insanların kilerlerinden tahıl ve taneli yiyeceklerini yerler.

 • Fareler ne kadar zaman aralıklarla yavru doğurur?

Fareler çok doğurgan canlılardır. Yılda ortalama 7 defa doğuran fareler, yaklaşık 2 ayda bir yavru yaparlar. Bu bilgiyle farelerin ne kadar çok ve ne kadar hızlı çoğaldığını görülür.

 • Bir farenin ömrü ne kadardır?

Bir farenin ömrü yaşam koşullarına ve türlerine bağlı olarak yaklaşık 2 yıl kadardır. Bununla birlikte, fareler kış aylarında besin bulmakta zorlandığından, açlıktan ölebilmektedir. Kör fare, diğer fare türlerine göre daha uzun yaşarken, farelerin ömürleri, yaşam alanları ilgilidir.

 • Her ilaçlama firması fare ile mücadelede profesyonel mi?

Fare, mücadelesi en zor olan zararlı canlılar arasında yer aldığı gibi kapalı alanlarda büyük sorunlara yol açan bir kemirgendir. Hem yiyeceklere hem de eşyalara ciddi zararlar verebilen fare, aynı zamanda milyonlarca bakteri ve mikrop taşıdığından, sağlık açısından olumsuz durumlara yol açmaktadır. Ev, iş yeri, restoran, cafe, fabrika gibi alanlara giriş yaparak, insan sağlığını tehdit eden ve maddi hasarlara yol açan fareden kurtulmak için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gereklidir. İnsanlar ile gen yapısı açısından belirgin özellikler gösteren fare, zeki bir hayvan olarak değerlendirebileceğinden, bu kemirgeni yok etmek için basit fare tuzakları çoğu zaman hiçbir çözüm sağlamaz. Açık alanlardan, iç mekanlara yiyecek bulmak için giren fare, ancak kaliteli ilaçlar kullanılarak yok edilebildiği gibi, ilaçlama yöntemi de bu konuda önem arz etmektedir. Akciğer solunumu yapan fareyi yok etmek için kokulu sıvı ilaçlama tekniği uygulanabildiği gibi özel fare ilaçları da kullanılabilir.

Fare İlaçlamada Firmanın Önemi

Fareden kurtulmak için yapılan ilaçlamalar, ilacın kalitesi kadar, uygulama tekniği de son derece önemlidir. Bu nedenle fare ilaçlama firmaları tarafından yapılan uygulamalar çoğunlukla sonuçsuz kalmaktadır. Kemirgen ile mücadele konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan şirketlerin yaptığı işlemler, farelere karşı bir çözüm üretmez. Dolayısıyla kemirgenlerden kurtulmak için yardım alacağınız fare ilaçlama servisi; profesyonel elemanlar ile hizmet vermeli, etkili ilaçlar kullanmalı ve uygulama teknikleri konusunda uzman olmalıdır. Sıvı ve katı haldeki fare ilaçları ile uygulanan ilaçlama; çatı faresi, sıçan, tarla faresi gibi kemirgenlere karşı kesin çözüm vermektedir. Ancak fareleri yok etmek için ilacın hangi alanlara ne kadar miktarda uygulanacağı profesyonellik isteyen bir uygulamadır. Dolayısıyla Sağlık bakanlığından onaylı olan ve kaliteli fare ilaçları kullanan her şirket, bu konuda garanti veremez.

Açık ya da kapalı alanlarda, farelerden kurtulmak ve hem temiz yaşam alanları oluşturmak hem de sağlık açısından daha güvenli bir ortam oluşturabilmek için kaliteli ve garantili uygulama yapan fare ilaçlama şirketleri tarafından yardım almalısınız. Ucuz fare ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan firmalar çoğu zaman güvenilir olmadığı için bu konuda da dikkatli olmanız gereklidir. Ancak bunun yanı sıra çok yüksek fiyatlar ile uygulama yapan şirketlerin de maddi zarara uğramanıza yol açmasını engellemek için hem kaliteli ve güvenilir hem de ekonomik fare ilaçlama ücretleri sunan şirketleri tercih etmeniz gereklidir.

 • Fareler insanı ne zaman kemirir?

Fareler aç kaldıklarında ve genellikle insanları uyurken kemirirler. Fareler tarafından ısırılan insanlar, ısırıldıklarını hissetmezler. Çünkü fareler tükürüklerinde bulunan özel bir salgı ile ısıracakları yeri önce uyuşturur daha sonra kemirirler. İnsanlar ancak uyandıklarında ısırıldıklarını fark ederler.

 • Her fare çeşidi evlerin içine kadar gelir mi?

Hayır, her fare çeşidi evlere kadar gelmez. Evlere gelen fare çeşitleri; ev faresi, fındık faresi, çatı faresi, lağım faresi vb.. fare türleri evlere kadar gelerek insanlara zarar verirler. Evde fare sorunu ile karşılaşılması durumunda ilaçlama yaptırılması şarttır. Fare ilaçlama, sıvı ilaçlar ya da istasyon kullanılarak yapılabilir. Fareden kurtulmak için hem sıvı ilaçlar hem de istasyon ya da özel fare yemleri bir arada kullanılabilir.

Karınca İlaçlama

karınca

Karıncalar evlerimizde içlerinde, mutfaklarımızda sıkça rastladığımız ve şikayet ettiğimiz haşereler olduklarından, özellikle yiyeceklerimize zarar vermelerine engel olmak amacıyla karınca ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Zira koloniler halinde yaşayan bu canlılarla başa çıkmak mümkün değildir. Oldukça fazla olduklarından bireysel ve ilkel yöntemler hiç bir zaman kesin çözüm olmaz. Karınca ilaçlama uygulatılması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Sert tabakadan oluşan başları bulunan karıncaların bu kısımlarında iki adet anten bulunur.

Karınca İle Mücadele

Güçlü ağız yapıları ve ağızlarında bulunan kıskaçlar sayesinde bitkilerin yapraklarını kesip yine ağızları sayesinde bitkileri yuvalarına taşırlar. Yaklaşık yirmi bine kadar türleri bulunan karıncalar dünyanın her kıtasında bulunur ve her alanda karşımıza çıkabilirler. Yaşadıkları yere ve türlerine göre boyutları değişebilmektedir. Tropik bölgelerde yaşayan çeşitleri daha büyüktür. Koloniler halinde yaşayan karıncaların zararlarına karşı kesinlikle karınca ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Sayılarının fazlalığı hepsiyle başa çıkabilmeyi imkansızlaştırır. Bireysel yapılacak karınca ile mücadele yöntemleri sonuç vermez ve büyük bir zaman kaybı oluşturur.

karınca ilaçlama fiyatları

Kendi ağırlıklarının elli katı fazla ağırlık taşıyabilen karıncalar çok çalışkan ve üretken canlılar olmalarıyla bilinirler. Her yerde karşımıza çıkabilecek bu haşereler ile mücadele ancak karınca ilaçlama ile mümkün olduğunda, bireysel ve ilkel yöntemlerle zaman kaybedilmemesi önerilir.

Koloniler halinde bulunan bu haşerelerin her birinin kolonideki görevi farklıdır. Köle karınca, işçi karınca, kraliçe karınca, çöpçü karınca grubu gibi türleri vardır. yemek ihtiyaçları için buldukları bitkileri evlerine taşırlar ancak bu bitki yapraklarını yemezler. Mideleri selülozu eritemediği için bitki üzerlerinde bulunan mantarları yerler.

Bunun dışında evlerde bulunanları tüm besinlerden yararlanırlar. Evlerde, iş yerlerinde ya da diğer kapalı alanlarda olabilme ihtimallerine karşı verecekleri zararlar düşünülerekf karıncaya karşı önlem alınmalıdır. Karınca ile mücadele durumunda karınca ilaçlama servisleri ile görüşülmelidir. Karınca ilaçlama yapılması durumunda alanda bulunan karıncalar yok edilecek, tehlikeleri engellenmiş olacaktır.

Karınca İlaçlaması

Koloniler halinde yaşayan karıncalar vatandaşımızı ekonomik zarara uğratabilir.  Ekili dikili alanlarda; sebze ve meyvelerimize zarar verebilir. Dışarıdan evlerimize de girebilirler.  Bu haşerelerden ve kayıplarından kurtulmak için garanti böcek ilaçlama servisimize günün her saati bir telefon ile ulaşabilirsiniz. Karıncalar soylarını yumurtlayarak devam ettirir. Kısacası çok hızlı üreyen bu canlılardan kendi yöntemlerimizle kurtulmaya çalışmak boşuna bir çaba olacaktır. Karınca ilaçlama ile bu işlem oldukça kolay hale gelmiştir.

Karınca insanların kanlarını emerek beslenmediği için ısırmaz. Bu nedenle zararsız olarak bilinir. Ancak aç kaldıkları durumlarda kişileri dişleyebilir hatta sonrasında kanama görülebilir. İnsanların üzerlerinde bulunan bu karınca türleri alerjilere sebep oldukları için tehlikelidir. Bazıları ise mikrop bulaştırabildikleri için tehlikelidir. Kısacası bazı karınca türleri maddi kayıplar verdikleri nedeniyle zararlıdır, bazıları ise sağlık sorunlarına sebep oldukları için. Karınca ile mücadele her türe karşı şarttır.

Ancak kesinlikle bireysel mücadele sonuç getirmez. Karıncadan kurtulmak için uygulanacak karınca ilaçlama, uzman şirketler tarafından uygulanacak sağlıklı yöntemlerle daha kesin sonuçlar verir. Yanlış ilaçlama ya da yanlış ilaç kullanılması kişilerin sağlıklarına tehdittir.

Sıvı ilaçlar kullanılarak karıncalardan kurtulmak mümkündür. En etkili ve her alanda uygulanması mümkün olan bu ilaçlama tekniği ile açık ya da kapalı alan fark etmeksizin, her yerde karıncalardan kurtulmak artık oldukça kolaydır. Bir takım basit önlemler alınması gerekebildiğinden bu önlemler hakkında da ilaçlama öncesinde ekiplerden bilgi alabilmektesiniz.

karınca ilaçlama
karıncalar
karıncalar

KARINCA İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORULAR

 • Karıncalar zehirli midir?

Karıncalar zehirli canlılar olmayıp, aksine dünyanın en zararsız canlıları olarak  bilinirler. Fakat bazen dış mekanlarda pislik alanlarda gezen karıncaların,  insanların besin kaynakları üzerinde gezerek, gıda maddelerine mikrop bulaştırabilme ihtimalleri vardır. Bu zararlarına karşı önlem alınmadığı durumlarda tehlike oluşturabilirler. Karınca ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak yöntemlerle sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

 • Karıncalar ne şekilde çoğalırlar?

Karıncalar yumurtlama yöntemi ile çoğalan ve oldukça çok sayıda üreyen  küçük canlılardır. Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncaların kolonisinde  yüzlerce yumurta bulunur. Kanatlı olan karınca türleri ise üremek için uzak mesafelere kadar uçarlar. Sayıları çok fazla olan karıncaların daha fazla çoğalmalarına izin verilmeden karınca ilaçlama uygulatılmalıdır.

 • Karıncalar nerede ne şekilde yaşarlar?

Karıncalar yeryüzünde hemen hemen her yerde yaşayan canlılardır. Toprağın altında, ağaç köklerinde, ağaçların ve bitkilerin üzerinde yuvalanırlar. Karıncalar koloniler halinde hareket ederler ve yaşarlar. Tek yaşayan karınca cinsi yoktur. Karıncalar koloniler halinde yaşadıkları için, hepsiyle teker teker başa çıkmak imkansızdır. Karınca ilaçlama uygulatılacak alanlar, kolay yöntemlerle karıncalardan temizlenir.

 • Karıncalarla bireysel mücadele mümkün mü?

Karıncalar ile mücadelede, diğer haşerelerden farklı işlaçlar kullanılır. Bazı ilaçlar sıvı ve kokulu ilaçlar iken bazıları da jel tarzı ilaçlar olup kalıcı özelliğe sahip ilaçlardır. Karınca ilaçlamasıSağlık Bakanlığı onayı ile çalışan, gerekli ilaçlama belgelerine sahip ,ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereklidir. Karınca ilaçlamada size 7 gün 24 saat hizmet sunmakta olan Garanti ilaçlama şirketimize ulaştığınız takdirde, İlaçlama firmamız bünyesinde bulunan, Böcek ilaçlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi elemanlar tarafından ilaçlamanız yapılacaktır.

 • Evde karınca ile mücadele nasıl yapılır?

Evde karınca ile mücadele vatandaşların haşerelerden kurtulmak için farklı başvurduğu bir sorundur. Dışarıda, iş yerinde sıklıkla karşılaştığımız ama bir rahatsızlık uyandırmayan böceklerin evde karşımıza çıkması büyük bir rahatsızlık yaratır. Hele bu haşere bir karınca ise! Türk toplumunda dinsel değere sahip olan ve çalışkanlığı ile kendini diğer haşerelerden farklı kılan karınca ile mücadele sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Yiyecek bulmak için günlerce toplu bir şekilde yürüyen karıncalar taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanımıza girer. Yiyeceklerimizin üzerinde engel olunmadığında hızlı bir şekilde çoğalan evde karınca ile mücadele için profesyonel bir ekipten destek almak şarttır. Hiç kimse evinde nereden çıkacağı belli olmayan bir karınca ordusu ile yaşamak istemez. Bütün bu sorunları yaşamamak adına evde karınca ile mücadele için geleneksel yolları bırakıp firmamızın uygulamış olduğu karınca ilaçlama işlemi için bizimle iletişime geçebilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

 • Karınca ilaçlama fiyatları

Karınca ilaçlama fiyatları özellikle ekonomik gücü olmayan insanların yüksek olduğunu düşünüp kendi yöntemlerine başvurduğu bir durumdur. Halbuki işini iyi yapan bir firma ile çalışılması durumunda haşereler mücadele etmek oldukça basit ve ekonomik bir yöntemdir. Karıncalar halk arasında çalışkanlığı ile bilinen ve günlerce yorulmadan yiyecek arayan haşerelerdir.

Her ne kadar çalışkan ve dinsel olarak insanların değer verdiği bir canlı da olsa insanların sağlığına zarar verdiği de bilinen bir gerçektir. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikropları yaşam alanımıza getiren karınca ile mücadele etmek için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve karınca ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Garanti İlaçlama firmamız yılların tecrübe ve birikimi ile sizlere hizmet etmek için bir telefon uzağınızda bekliyor. Firmamızda karınca ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

İlaçlama yapılan karıncanın türü ve yoğunluğu,

İlaçlama sırasında kullanılacak karınca ilacı miktarı,

İlaçlama yapılan alanın metrekare cinsinden büyüklüğü belirleyici olur.

Karınca ilaçlama fiyatları ve haşereler ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz, Garanti İlaçlama firmamız her daim hizmetinizdedir.

Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama

Evlerimizde kullanılmayan eşya ve kıyafetlerin içlerinde, halı ve kilimlerde bulunan halı böceği, kıl, tüy, deri ve hayvansal tüm eşyalarla beslenebilmektedir. Bu eşyaları zamanla kullanılmaz hale getirdikleri için halı böceğinden kurtulmak şarttır. İnsanlar için maddi zarar demek olduklarından halı böceği ilaçlama ile yok edilmeleri mümkün olan bu haşere sorunlarına bir an önce çözüm getirilmelidir. Bazıları bitkisel ürünler de tüketir.

Gündüzleri pasif haldedirler. Beslenmek ya da bulundukları yerlerden çıkmak için geceyi beklerler. Evde bulunan diğer tüm haşere türleri gibi halı böceği de tehlike demektir. Halı böceğinden kurtulmak, daha sağlıklı ortamda yaşamanızı sağlar. Evdeki eşyalara zarar verdiği gibi, gıdalara da zarar vermekte olan halı böceği ile mücadele hiçbir böcek türündeki gibi bireysel yapılmamalıdır. Kişiler halı böceği ilaçlama yöntemleri uygulatarak kolay yollarla bu böcek türlerinden kurtulabilir.

Halı Böceklerinin Yapısal Özellikleri

Boyu ve yapısı bulunduğu yere ve türüne bağlı olarak değişen siyah halı böceğinin bazıları siyah renkte, bazıları kırmızı ya da kahverenginde olabilir. Yumurtlama ile çoğalan siyah halı böceği yumurtasını kenar kuytu köşelere bırakır. Her üremede onlarca yumurta oluşturur. İlk olarak kurtçuk halinde görülen yumurtalar yaklaşık 2 hafta içerisinde dışarı çıkar. Birkaç gün içinde de beslenerek ergin hale gelen siyah halı böceği fazla yaşamaz. Ancak yaşadığı süre içerisinde birçok zararlara sebeptir. Üremelerine engel olunmadığı takdirde zamanla sayıları artacağından bir süre sonra daha da zararlı hale geleceklerdir. Halı böceği ilaçlama ile yaşam alanlarınız daha sağlıklı hale gelecektir.

Halı böceği ile mücadele bireysel olarak alınacak ilaçlarla ya da yapılacak müdahalelerle sonuçsuz kalacağından kesinlikle halı böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Sıvı ilaçların buharlama ya da püskürtme yolu ile kullanılarak gerçekleştirildiği bu ilaçlama işlemi, uzman ekipler tarafından doğru şekilde uygulandığı zaman ancak kesin çözümlere ulaşılabilir. Yanlış uygulamalar insanların sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden halı böceği ilaçlaması için hassas ve titiz davranılmalıdır.

Halı Böceklerinden Kurtulmak 

İstanbul’un çeşitli semtlerinde hizmetinizde olan Garanti ilaçlama ile halı böceğinden kurtulmak, halı böceği ilaçlama hizmetleri ile oldukça kolay hale gelmiştir.Bilinçsiz yapılacak halı böceği ilaçlama yöntemleri kişilerin sağlıklarını tehdit eder, ayrıca büyük zaman kayıpları oluşturur. Kişiler halı böceğinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama şirketi olan Garanti İlaçlama firmamızdan yardım alabilirler.Garanti ilaçlama, tüm haşere türleri üzerinde etkili böcek ilaçlama yöntemi sağladığı gibi  7/24 halı böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

 • Siyah halı böceği ilaçlamada hangi ilaçlar kullanılır?

Siyah halı böceğinden kurtulmak için, bireysel mücadele bir çözüm değildir. Kesin çözüm için ilaçlama şirketleri tarafından siyah halı böceği ilaçlama yaptırılmalıdır. İlaçlama şirketi, sıvı kokulu ilaçlar kullanarak sizlere siyah halı böceği ile mücadele durumlarınızda destek olacaktır.

 • Siyah halı böceği zehirli midir?

Siyah halı böceği zehirli değildir. Fakat eşyalara zarar veren bir haşere olduğu için her zaman kontrol altına alınıp, ilaçlama yaptırılarak yok edilmelidir. Bu durumla karşılaşan kişiler böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alarak daha sağlıklı yöntemler doğrultusunda siyah halı böceğinden kurtulabilirler.

 • Siyah halı böceği insanı ısırır mı?

Siyah halı böceği beslenmek acıyla insanları ısırmaz, fakat insanların mekanlarında bulunan halı, kilim, perde gibi eşyalarını kemirerek maddi zararlar  verir. İnsanları ısırmadıkları için tehlikesiz olarak bilinirler ancak maddi kayıplar oluşturmaları nedeniyle siyah halı böceği de zararlı bir haşeredir. Böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçilerek siyah halı böceğinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 • Siyah halı böceği nerede bulunur?

Siyah halı böceği evdeki kullanılmayan eşyaların içine yerleşerek, eşyaları kemirir. Özellikle halı ve kilim gibi eşyalara dadanan siyah halı böcekleri, kullanılmayan elbise ve rulo halindeki halılar içine yerleşir. Birçok zarar sebebi olabilecek halı böceğinden kurtulmak için kesinlikle böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Siyah halı böceği ilaçlama uygulatılarak sorununuz ortadan kalkmış olur.