Blog

Böcek ilaçlaması nerelerde yapılır?

bocek-ilaclamasi-nerelerde-yapilir

Haşere, böcek ve kemirgen sorunları ile her yerde karşılaşılabildiği için böcek ilaçlaması her alanda uygulanabilecek bir işlemdir. Sıcakları seven haşerelerle evlerimizde, işe yerlerimizde, insan gıdaları ile beslenen haşereler ile fırın, lokanta, restaurant, büfe gibi gıda sektöründeki mekanlarda, bitki ve ağaçlarla besin ihtiyaçlarını gideren haşere ve böceklerle ise, park, bahçe ve tarlalarda karşılaşmamız olağandır. Bulundukları her alan için büyük sorun demek olan böceklerden kurtulmak için, açık ya da kapalı fark etmeksizin böcek ilaçlama firmaları ile görüşülerek uygun ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Böcek ile mücadele etmek durumunda kalındığında, alanların durumlarına bağlı olarak böcek ilaçlama teknikleri belirlenir. Örneğin fazla gıda olan ve bu gıdalar çıkarılamayacak durumda olan yerlerde, 24 saat hizmet verdiği için kapalı kalamayacak mekanlarda, yatılı hastaların olduğu alanlarda kokusuz böcek ilaçlama yapılmaktadır. Çünkü bu ilaçlar kokusuz olduğu için rahatsız etmez ve sadece alanların yüzeylerine uygulandığı için insanlara yan etkisi olmaz.

Kokulu  Böcek İlaçlama

Büyük alanlarda, parklarda, bahçelerde, sitelerde, binalarda, ev ve iş yerlerinde kokulu böcek ilaçlama gerçekleştirilebilir. Bu ilaçlama her tür haşere ve böcek ile mücadele için oldukça etkilidir ancak ilaçların etkisi oldukça kuvvetli olduğundan insanlarla teması engellenecek şekilde gerçekleştirilmelidir. Bunun için kişilerin ilaçlama öncesinde almaları gereken birtakım önlemler de vardır. Bu ilaçlama buharlama ile yapıldığından, ilaçlar böceklerin bir arada bulundukları her tür kuytu köşeye ulaşabilmektedir.

Böceklerden kurtulmak için uygulanan ve genellikle duvar dipleri, kapı pencere pervazları, bulaşık ve çamaşır makinesi arkaları, dolap içlerine uygulanan jel böcek ilaçlama için evler, iş yerleri, büfeler gibi ufak işletmeler en uygun yerlerdir. Ancak bu ilaçlama sadece hamama böceği ve türleri için uygundur. Diğer haşere ve böceklere uygulandığından hiçbir çözüm elde edilemeyecektir.

Fabrika ilaçlama, bina, gemi, araç, site, yurt ilaçlama, okul, cami, yemekhane, avm ilaçlama gibi böcek ilaçlama hizmetleri için Garanti ilaçlama ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Sektörde  30 senelik  deneyim ile sizlere hizmet sunan Garanti  İlaçlama olarak, işimizi büyük titizlikle ve itina ile yapıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte yıllardır İstanbul tüm ilçe ve semtinde ilaçlama yapmaktayız.

Yıllardır içinde bulunduğumuz bu sektörde en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bunu esas alınıp yetiştirilen kadromuz ile ilaçlama yaparken insan sağlığı faktörünü de asla unutmuyor ve insan sağlına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan, biyosidal ilaçlar kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir