Blog

Böceklerin Sağlınızı Bozmasına İzin Vermeyin

boceklerin-sagliginizi-bozmasina-izin-vermeyin

Küçük oldukları için çoğu zaman böcek ve haşere ilaçlama işleri lüzumsuz görülmesine rağmen böcekler aslında milyonlarca türe sahip, bugün bile insanların ölmesine neden olabilecek hastalıkları taşıyan oldukça ciddi bir tehdittir. Dinozorlar çağında bile dünya üzerinde varlığını sürdürmeyi başaran böcekler, geçen milyonlarca yıllık zamana karşın her tür çevresel şarta uyum sağlamış ve bu zor şartlarda üremeyi de sürdürmüştür. Kelimenin tam anlamıyla hayatta kalma uzmanı haline dönüşen böcek ve haşerelere basit ilaçlama uygulamalarıyla müdahale etmek ya da daha kötüsü böcekleri problem olarak görmemek, gerçek manada ölümcül sağlık riskleriyle karşılaşılmasına yol açabilir. Tifüs, Hepatit türevleri, Veba, Humma ve çok kapsamlı cilt rahatsızlıkları gibi sorunlar, böceklerin sebep olduğu salgın ve ölümcül hastalıkların yalnızca bir kaçıdır. İstanbul haşere ilaçlama servisimiz hizmetinizde!

Böcek ve Haşerelerden Bulaşan Hastalıklar

Pek çok insan bite, kene gibi böceklerin insanları ısırarak salgın hastalıklara neden olduğunu düşünse de, yüz binlerce kanla beslenen farklı böcek türü insanın çevresindeki diğer tüm canlılara da hastalık bulaştırarak tehdit olabilir. İnsanla doğrudan temas kurmasına gerek olmaksızın kuşları, evcil hayvanları, kümes ve çiftlik hayvanlarını ısıran böcekler bu canlılarla etkileşim içindeki insanlara dolaylı olarak hastalık bulaşmasına da neden olabilir. Tüm bunların dışında otçul beslenen böcek türleri dahi her türlü pislik içinde gezinerek mikropların insanların sularına veya gıdalarına karışmasına da neden olabilir. Tarım ürünlerinin bulunduğu araziler veya hobi bahçelerinde yapılan ilaçlamalardaysa bitkilerin zehirle kaplanmaması için ilaç seçiminde ve uygulama tekniklerinde titiz davranılmalı, bu gibi dış mekânların ilaçlanmasında muhakkak işin uzmanından yani firmamızdan yardım alınmalıdır.

Profesyonel İlaçlama Ekiplerimiz

Farkına varılmamasına karşın bu küçük boyutlu canlılar dur durak bilmeksizin devamlı bakteri, mantar ve virüslerin taşır. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi çok tehlikeli rahatsızlıklara neden olabilen haşere ve böcekler, modern tıbbın tüm imkânlarına rağmen can kayıplarıyla sonuçlanan vakalar yaşanmasına neden olmaktadır. Göz ardı edilmeyecek kadar mühim sorunların habercisi olan böceklerden korunmak için profesyonel ilaçlama çözümleri sunan firmamızdan biran önce yardım istemelisiniz. Ruhsatsız olarak ve bakanlık onayı almamış kişilerin ilaçlama uygulamaları böceklerden kurtulmanız için yeterli olmayacağı gibi, böceklerin direnç kazanması veya daha kötüsü insanların kimyasallardan etkilenmesine yol açabilir. Firmamız gerekli tüm belgelere sahip, saha ekibinin tamamı gerekli eğitimleri almış uzmanlardan oluştuğundan ev ve işyerinizdeki haşere ve böceklerden kurtulmak için profesyonel ekibimizden güvenle hizmet

Sektörde  30 senelik  deneyim ile sizlere hizmet sunan Garanti  İlaçlama olarak, işimizi büyük titizlikle ve itina ile yapıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte yıllardır İstanbul tüm ilçe ve semtinde ilaçlama yapmaktayız.

Yıllardır içinde bulunduğumuz bu sektörde en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bunu esas alınıp yetiştirilen kadromuz ile ilaçlama yaparken insan sağlığı faktörünü de asla unutmuyor ve insan sağlına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan, biyosidal ilaçlar kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir