İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Bursa İlaçlama

Bursa İlaçlama

Bursa’da böcek ilaçlama; Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım ilçeleri başta olmak üzere, bilhassa yaz aylarında bu kentin tüm ilçelerinde yoğun olarak yapılmaktadır. Ağaçlık alanların sık olduğu illerimizden biri olan Bursa ilaçlama şirketleri sayısının da hayli fazla olduğu kentlerimizden biridir. Özellikle; pire, fare, hamam böceği, tahta kurusu gibi haşere ve kemirgenler bu kentte; ev, fabrika, fırın, restoran gibi alanlarda sık görülür. Haşere ilaçlama servisleri tarafından, ülkemizde en sık ilaçlama yapılan illerin başında gelen Bursa, nüfus bakımından da kalabalık bir kent olduğundan, haşere problemleri ile sık sık karşılaşılmaktadır.

Bursa böcek ilaçlamaBursa böcek ilaçlama

Kapalı alanlar bir yana; park, bahçe, tarla gibi alanlar da Bursa’da sıklıkla ilaçlanmaktadır. Kırsal bölümlerde; çiyan, akrep ve kırkayak gibi zehirli haşerelere de rastlandığından, açık alan uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Bursa ilaçlama şirketleri tarafından bahar aylarından, sonbaharın sonuna dek yoğun şekilde ilaçlama yapılan Bursa’da, bireysel uygulamalar nedeniyle yaşanan sağlık sorunları ve zehirlenme gibi vakalar oldukça fazladır.

Bu nedenle Bursa böcek ilaçlama firmaları tarafından kapalı yahut açık mekanlar için hizmet alırken temkinli davranılması gereklidir. Sağlık bakanlığı onayı taşımayan ilaçlama şirketleri, sağlıksal açıdan büyük tehlike yaymakla birlikte, haşere ve kemirgen sorunlarıyla etkili şekilde mücadele edememektedir. Bu nedenle Bursa’da ilaçlama hizmeti alırken, sağlık bakanlığının onayına sahip olan ve kaliteli böcek ilaçları ile uygulama yapan firmaları tercih etmek gereklidir.

Fabrika, iş merkezi, okul gibi alanlar ile yurt, hastane, otel gibi alanlarda yapılacak böcek ilaçlama uygulamaları yüzlerce kişinin sağlığını doğrudan doğruya etkiler. Bu nedenle özellikle büyük alanlarda yapılan haşere ilaçlama işlemleri konusunda dikkatli olmak ve bu alanda uzman olan ilaçlama firmalarını tercih etmek gereklidir. Bursa ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alırken, dikkat edilmesi gereken kıstaslar şunlardır:

 • Böcek ilaçlama şirketi, Sağlık bakanlığının güncel onayına sahip olmalı ve haşere ilaçlama sonrasında buna dair belge vermelidir.
 • Kapalı ya da açık alanda haşereleri yok etmek için işlem yapacak ilaçlama şirketi, öncelikle haşerenin türünü tespit etmeli ve müşteriden bu konuda teyit almalıdır.
 • Bursa böcek ilaçlama firmaları arasında, uzman olmayan çok sayıda işletme vardır. Bu nedenle hizmet alınacak firmadan, yapılacak uygulama ile ilgili detaylı bilgi istenmeli ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Böcek ilaçlama uygulamasının yapılacağı alan da, haşere mücadelesi açısından önem taşır. Bu nedenle haşere ilaçlama firması, alana göre uygulama yapacak niteliğe ve elemanlara sahip olmalıdır. Basit yöntemler ile uygulama yapan ve kalitesiz ilaçlar kullanan Bursa ilaçlama firmaları ciddi alerjilere, sağlık sorunlarına ve hatta zehirlenmelere dahi neden olabilmektedir.

 

Paylaşabilirsiniz
error
Toplam 1 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 5.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

  Bir cevap yazın

  1
  Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
  Powered by