Garanti İlaçlama

Çatı Faresi

Çatı faresi, lağım faresinden daha büyük yapıda olan, daha çok evlerin bodrum ya da çatı katlarında, bina boşluklarında görülen fare türlerindendir. Her fare gibi bu tür de kişi gıdalarıyla beslenebilir. Ayrıca hayvan gıdaları da tüketen çatı faresi, buldukları börtü böcekleri de yer. Evlerin içlerine girme amaçları çoğu zaman yiyecek bulmaktır. Çöplerde ya da pis su akıntılarında dolaştıktan sonra insanların yaşam alanlarında bulunmaları büyük tehlike içerir. Bu nedenle çatı faresinden kurtulmak şarttır. Çatı faresi ilaçlama yapılan ortamlar her zaman daha güvenli ve sağlıklı ortamlardır. Evde ya da bulunduğunuz alanlarda görüldüğü an itibari ile fare ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalı ve bir an önce çatı faresi ile mücadele başlatılmalıdır. Fare ile mücadele bireysel olarak zor bir uğraş olmakla birlikte kişilerin sağlıkları açısından tehlikelidir.

Diğer fare türleri gibi doğurarak çoğalan çatı faresi, yılda 4-6 defa üreme gerçekleştirir ve her üremede 5-6 kadar yavru doğurur. Yavrular 4 ay kadar sürede erginliğe ulaşabilmektedir. Ömürleri yaklaşık 1 yıl kadar olan çatı farelerinin çoğalmasına izin verilmesi demek üzerlerinde bulundurdukları mikropları kişilere bulaştırarak birçok hastalığın habercisi olabilme ihtimalleri demektir. Kesinlikle önlem alınması gereken çatı faresi ile mücadele durumları profesyonel fare ilaçlama firmaları ile mümkündür. Ayrıca çatı faresi türünün vücut yapıları elastik olduğundan en dar alanlardan bile kolaylıkla geçmektedirler. Ayak yapılarının güçlü olması da istedikleri yükseklikteki yerlere kolaylıkla çıkabilmelerini sağlar.

Profesyonel ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilaçlama şirketi olan Garanti İlaçlama çatı faresi ile mücadele durumunuzda da sizlere çatı faresi ilaçlama ile 7/24 hizmet vermektedir.

FARELER VE FARELER İLE MÜCADELEDE AKLIMIZA GELEN SORU VE CEVAPLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir