HAŞERELER

Danaburnu ilaçlama

danaburnu-ilaclama (1)

Danaburnu (Gryllotalpa gryllotalpa), yaşadıkları iklim ve coğrafya özelliklerine göre farklı boyutlarda  olabildiği gibi ortalama 2-4 cm boyutlarındadır. Kahve siyah tonlarında renklere sahip olan danaburnu haşeresi vücudunun ön tarafında kısa , arka tarafında ise uzun kuyruk yapılı kanatlara sahiptir.  Tüylü ve kısa bacak yapıları olan danaburnu haşeresi geceleri aktif olup, yaşam alanları seralar, çiftlikler tarla ve bahçe alanlarıdır. Canlılara zararı olmayan danaburnu haşeresinin en büyük zararı bitki ve bahçelerdedir.  Danaburnu ilaçlama yaptırmak isteyenlerin firmayı titizlikle seçmeleri gerekmektedir.

Danaburnu ilaçlama detayları

Ürünlerimizin gelişimini engelleyip kalitesini düşürür. Kısa sürede çok büyük zararlar verebildiği gibi eğer önlem alınmazsa ciddi maddi problemlere sebebiyet verebilir. Biran önce haşere ilaçlama firmalarından yardım alınmalı ve kısa sürede en az maddi hasarla önüne geçilmelidir.

Danaburnu haşeresi toprak olan her ortamda etkin olduğundan çiftçiler tarafından pek sevilmez. Ekinlere zararı çok fazla olan danaburnu haşeresi ayçiçeği, mısır, meyve, sebze , buğday, patates gibi tarımsal değeri büyük olan ürünlerden beslenir.  Zararlarından acil olarak kurtulmanın en kesin yolu işini uzman kadroyla yapan danaburnu ilaçlama şirketleri tarafından yardım almaktır.

Danaburunu İlaçlama Yöntemleri

  • Sıvı ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama

Üremeleri hızlı ve çok sayıda olduğundan ve bireysel ilaçlamadan asla zarar görmeyen danaburnu haşeresi ile mücadele bireysel yollardan yapılmamalıdır. Haşere cinsini bilmeden, tecrübesiz bir şekilde kullandığımız ilaç ve yöntemler hem bitkilerimize hem de diğer canlılara zarar vereceği gibi bizi daha büyük hasarlara uğratabilir ve çevreye daha çok zarar verebiliriz. Bu nedenle danaburnu ile mücadelede bu işi profesyonel olarak yapmakta olan danaburnu ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır. Danaburnu ilaçlama işlemi periyodik aralıklarla tekrarlanmalıdır.

Garanti ilaçlama, danaburnu ilaçlama uygulaması ile yaşam alanlarınızı bu zararlı böcek türlerinden 7/24 korumak için kesintisiz hizmet sağlamaktadır. İstanbul böcek ilaçlama servisimizi hemen arayın! Böcek ilaçlama fiyatları konusunda çağrı merkezimiz size yardımcı olacaktır.

 

Sektörde  30 senelik  deneyim ile sizlere hizmet sunan Garanti  İlaçlama olarak, işimizi büyük titizlikle ve itina ile yapıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte yıllardır İstanbul tüm ilçe ve semtinde ilaçlama yapmaktayız.

Yıllardır içinde bulunduğumuz bu sektörde en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bunu esas alınıp yetiştirilen kadromuz ile ilaçlama yaparken insan sağlığı faktörünü de asla unutmuyor ve insan sağlına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan, biyosidal ilaçlar kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir