Garanti İlaçlama

Ev Faresi

Yüzlerce türü bulunan fareden en bilinenler arasında ev faresi de vardır. İsminden de anlaşılacağı üzere evlerde yaşayan fare türüdür. Dış alanlarda daha çok besin ihtiyaçlarını karşılayamadıkları durumlarda elastik vücut yapıları sayesinde lağım ve su borularından, çatlak duvarlardan evlerimize kolayca girebilirler. Ayrıca çatı ve bodrum katları sayesinde de ev içlerine ulaşabilirler. Yine yağmurların çok olduğu dönemlerde yuvalarının su dolması ve bozulması sebebiyle de kapalı alanlar olarak evleri de tercih eden ev faresi, insan gıdalarıyla da beslenebilmektedir. Evde fare görülmesi durumunda kesinlikle fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Evde fare ilaçlama hassas bir konudur. Aynı şekilde ev faresi ile mücadele de büyük önem taşımaktadır.

İnsan ya da hayvan gıdası ayırmadan tüketen ev faresi, besin ihtiyacını bu şekilde giderir. Mutfaklarda bu nedenle daha sık rastlanan fareden kurtulmak yapılarının hassas olması sebebiyle zordur. Tehlikeyi kolaylıkla fark ederek bulundukları yerden uzaklaşırlar. Kişiler çoğu zaman evde fare olduğunu bazı belirtiler durumunda anlarlar. Yiyecek ihtiyaçları için mutfakta özellikle geceleri aktif halde oldukları için çıkardıkları tıkırtılar bu belirtiler arasındadır. Yedikleri ya da üzerlerinde dolaştıkları gıdalara pisliklerini de bırakırlar. Siyah ve pirinç tanesi büyüklüğünde olan fare pisliği görülmesi durumunda evde fare olduğu ihtimali yüksektir. Bu durum karşısında kesinlikle fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Ayrıca ev faresi çok aç kaldığı durumda insanlar uyurken burun, dudak, parmak gibi ince dokulu yerlerini kemirir. O anda tükürükleri tarafından salgıladıkları narkoz sayesinde uyuşturdukları yerlerde fare ısırığı hissedilmez. Yine evde bulunan fare, dişlerinin sağlamlığı sayesinde en sert cisimleri bile kolaylıkla kemirebilirler. Bunun sonucunda yıpranması gereken dişler aksine yenilenir ve daha da sağlamlaşır.

Fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak fare ilaçlama çeşitli yöntemler kullanılarak yapılır. Profesyonel fare ilaçlama şirketleri arasında bulunan Garanti İlaçlama 7/24 hizmetinizdedir. Evde fare ilaçlama çok hassas olması nedeniyle uzman, eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

FARELER VE FARELER İLE MÜCADELEDE AKLIMIZA GELEN SORU VE CEVAPLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir