Fare Eve Nasıl Girer ?

Fare Eve Nasıl Girer ?

fare-turleri

Fare, omurgasız, elastik bir yapıda olduğu için en dar borulardan geçebilir, en ufak yerlere girebilir ve böylece istedikleri yere ulaşabilir. Fare, havaların soğuması ve yuvalarına su dolması gibi sebeplerden etkilenerek evlere, işyerlerine, kapalı alanlara sığınmaya başlar. Çünkü burada besin ihtiyaçlarını da karşılayacaktır. Fare, insan, hayvan gıdalarıyla beslendiği için bu tarz gıdaların bulunduğu yerlerde daha çok görünür. İnsanların yiyeceklerine ortak olmakla birlikte, bulaştırdığı virüslerle de tehlike taşır. Bu tehlikelere en büyük önlem fare ilaçlama firmaları tarafından olur.Fare ilaçlama uygulamaları fareleri yaşam alanlarınızdan uzak tutar.

Evimize fare, açık olan kapı ve pencerelerden ulaşabildiği gibi lağım su akıntılarından, bodrum, çatı katlarından ve kanalizasyon deliklerinden de girebilir. Ayrıca keskin ve sağlam dişlerinin bulunmasından faydalanarak duvar çatlaklarını kemirerek de burnunun sığabildiği her yerden eve ulaşabilir. Özellikle en çok uyguladıkları yöntem olan su giderleri yardımı ile bulaşık makinesi su giderleri borusuna girip, bulaşık makineleri içlerine kadar ulaşır.

Fareler En Çok Nerelerde Çoğalır?

Özellikleri yardımı ile de istedikleri yerlere ulaşabilen fare evin bazı bölümlerine yuva yaparak üremelerini de gerçekleştirir. Üremeleri çok az olan fare türleri bulunmakla birlikte aksine çok fazla üreyen fare türleri de vardır. Ev içerisinde bulunan ev faresi, 2 ayda bir yavru doğurur ve her doğumda 10-12 kadar yavru dünyaya getirir. Diğer hayvan türleri gibi yumurta bırakmayan fare türleri, doğurarak çoğalır. Evde bulunan sütle yavrusunu besleyen fare,  yavrusunun büyüme süresini hızlandırmış olur.

Fare, eve yerleşmesiyle, sayılarının artmasıyla gittikçe daha zararlı hale gelir. İnsanların, uyurlarken kulak, burun, ağız gibi yerlerini de kemirerek yiyen fare, sağlık açısından büyük tehlike taşır. Ayrıca yine evde bulunan elektrik kablolarını kemirmesiyle birçok yangına sebep olabilecek olan fare, evde yaşayan kişilere maddi zararlar da verir. Kişiler, ‘fare eve nasıl girer’ sorusu için cevaplar bulup buna karşı önlemler almalı, geç kalmışlarsa da acilen bir fare ilaçlama firması ile irtibata geçmelidirler. İşinde profesyonel kişileri çalıştırmak, fare ilaçlama firmaları için en önemli gerekliliklerin başında gelmelidir.Fare ilaçlama uygulamaları firmamız tarafından 7/24 sağlanmaktadır.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

Bir cevap yazın