Hizmet Bölgesi:✅ Fare ilaçlama nasıl yapılır?
Uygulama Alanları:✅Ev, İşyeri, Hastane, Fırın ve diğer tüm ortak kullanım alanları
Çalışma Saatleri:✅Her gün 24 saat hizmet vermekte
Acil İletişim:☎️ +90 542 619 52 10
Blog

Fare ilaçlama nasıl yapılır?

fare ilaclama nasil yapilir

En fazla ilaçlama yapılan kemirgen türleri arasında fare yer almaktadır. Uzun yıllardan beri hayatımızda var olan fare, çok zararlı bir canlı türüdür. Yaygın olarak bilinen fare türleri; hasat faresi, çeltik faresi, pamuk faresi, orman faresi, yeleli fare, sıçrayan fare, dikenli fare, çekirge faresi, bandikut faresi, huş faresi, kanguru faresi, fırça kuyruklu fare, avurdu keseli fare ve ak fareciktir.
Farklı türlere sahip olan bu canlılar, elastik vücut formlarına sahip kemirgenler dir. Bu nedenden dolayı en ufak alanlardan bile rahatlıkla geçerek istedikleri her yere kadar ulaşabilmektedirler. Fareler Yaşadıkları alanlara göre besin ihtiyaçlarını giderirler. Fareler kolay yakalanabilen canlılar değillerdir. Fare ile mücadelede bireysel yöntemler netice vermeyecektir. Fare ilaçlama bu durumda oldukça önemlidir. Fareler pis alanlardan gelerek yaşam alanlarımıza yerleşebilir ve yuva yapabilirler. İçinde bulunduğunuz alanlarda fare görüldüğü takdirde zaman kaybetmeden biran önce fare ilaçlama firmaları ile iletişime geçilmelidir.

Fareler insan sağlığına verdiği ciddi zararlar;
Fareler ortama bıraktıkları salya ve dışkı yoluyla birçok hastalığı insana bulaştırabilirler. Fareler, çok aç kaldıkları zaman sizler uykudayken, ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi vücudun önemli yerlerini ısırabilirler. Isırılma anlarını hissedilmez çünkü fareler tükürüklerinden salgıladıkları narkoz etkisiyle acı hissi uyandırmazlar. Bu canlılar, taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırıp birçok hastalığa neden olurlar. Farelerden bulaşan bazı hastalıklar; humma, kuduz, tifüs, gri, verem, veba, hummadır. Aynı zamanda taşıdıkları bakteriler nedeniyle bağırsak enfeksiyonu ve parazit hastalıklarına da neden olabilmektedirler.

Fare İlaçlaması Ne şekilde yapılır?
Fare ilaçlama, mutlaka bu konuda uzmanlaşmış yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Öncelikle farenin yuva yaptığı bölge tespit edilip fare ile mücadele için farenin türüne uygun ilaçlar belirlenmelidir. Kullanılan ilaçlar insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde firmaların eğitimli personelleri tarafından uygulanmalıdır. İnsanların yaşam alanlarına yerleşen fareden kurtulmak hiç de kolay değildir. Farelerin vereceği zararlara engel olunması için fare ilaçlama mutlaka uygulatılmalıdır. Fare ilaçlama şirketleri tarafından görevlendirilmiş uzman kişiler ilk önce ilaçlama yapacakları alanı ve fare türünü belirlerler. Farenin bulunduğu alana uygun ilaçlama yaparak fare sorununuzu kolayca çözerler. İlaçlama yapan firmadan kesinlikle gereken belgeler istenmeli ve kontrol edilmelidir.

Sektörde  30 senelik  deneyim ile sizlere hizmet sunan Garanti  İlaçlama olarak, işimizi büyük titizlikle ve itina ile yapıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte yıllardır İstanbul tüm ilçe ve semtinde ilaçlama yapmaktayız.

Yıllardır içinde bulunduğumuz bu sektörde en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bunu esas alınıp yetiştirilen kadromuz ile ilaçlama yaparken insan sağlığı faktörünü de asla unutmuyor ve insan sağlına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan, biyosidal ilaçlar kullanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir