Güve ilaçlama

Güve ilaçlama

güve ilaçlama

Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, sağlığı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz alanlarda yer alan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Maddi zararlara sebebiyet veren güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır.

Yumurtlama ile üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterirler. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedirler. Güve yumurtaları ortalama 1 hafta 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar.Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu güve ilaçlama uygulaması yapılmasıdır.Hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketleri her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek profesyonelliğe sahip olmalıdır.Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanmaktadır.

GÜVE TÜRLERİ;

HALI GÜVESİ

Tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi eşyalara verdikleri zararlarla bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakırlar. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır.

TAHIL GÜVESİ

Bu güve türü tahılı yiyeceklerle beslenir. Sıklıkla tahıl ambarlarında görülen tahıl güveleri ekinlere büyük zarar verirler. Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler.

DERİ GÜVESİ

Deri eşyalarla beslenen deri güvesi, deri malzemeler, eşyalar satan yerlerde sıklıkla görülmektedir. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir.

Her haşere çeşidine karşı mutlaka profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Garanti ilaçlama böcek türlerine karşı kullanmış olduğu etkili ilaçları ve ilaçlama yöntemleriyle kısa sürede haşere probleminizi çözmektedir.

Açık ve kapalı tüm alanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz güve ilaçlama uygulamaları, kısa sürede kalıcı çözümlere ulaşarak güve ilaçlama firmaları arasında en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

 

güve ilaçlama güve ilaçlama güve ilaçlama  güve ilaçlama

 

GÜVE, GÜVE İLAÇLAMA, GÜVE HAKKINDA BİLGİ

Toplam 2 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 4.5.

Paylaşabilirsiniz

Yorum yap