İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere İlaçlamanın Önemi

hasere-ilaclama-onemi

Gelişen çağ koşulları ve teknolojik gelişmeler ile hergün yeni bir yöntem ve ilaç ortaya çıkmaktadır. Haşereler Dünyanın her yerinde görülebilen ve milyonlarca türü olan geniş bir alandır. Bu nedenle piyasada çok fazla haşere ilacı bulunmakla birlikte bu ilaçların kullanımı da önemlidir. Birçok insan yaşam alanlarında haşere gördüğü anda cinsi ne olursa olsun paniğe kapılarak bilinçsiz bir şekilde müdahalede bulunmaktadır. Kullandığı ilaçların dozajı, haşerenin cinsi ve müdahale yöntemi bilinçsizce yapılan tüm uygulamalar bizlere sadece zaman ve maddi kayıplar vermektedir.

Bilinçsiz İlaçlama

Bilinçsizce yapılan haşere ile mücadele yöntemlerinde zararımız sadece kendimize olmayacağı gibi diğer canlılar ve tabiata da olacaktır. Doğaya vereceğimiz zarar sonucunda bundan birçok canlı da etkilenecek ve geri dönülemez sorunlara yol açacaktır. Örnek olarak sivrisineğe uygulanacak bir ilaç tahtakurusuna uygulandığında verim alınamayacağı gibi bizi maddi ve zaman kaybına uğratacaktır. Sonrasında bu haşerelerden kurtulmamızı zorlaştıracaktır. Bilinçsizce yapılan haşere ilaçlama yöntemleri bize yarar sağlamayacağı gibi bu haşereleri güçlendiredebilir. Toprağa, havaya ve suya karışacak kimyasal ilaçlar birçok canlıyı etkileyeceği gibi doğal dengeyi ve canlıların genetik yapısını da bozabilmektedir.

Yaşadıkları hijyenik olmayan ortamlardan dolayı yaşam alanlarımıza giren haşereler birçok hastalık, virüs ve bakterinin de taşınmasını ve yayılmasına neden olmaktadır. Bu sebeple yaşam alanlarımızda haşereye rastlar rastlamaz öncelikle zaman kaybetmeden haşere ilaçlama firmalarının 7/24 hizmet vermekte olan haşere ilaçlama servislerinden yararlanmalıyız. Aldığımız bilgiler doğrultusunda bu işi profesyonel olarak yapmakta olan haşere ilaçlama şirketleriyle çalışılmalıdır. Bizlere vereceği hizmette garanti güvencesi sağlaması haşere ilaçlamada önemli bir konudur.

Toplam 0 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 0.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

Bir cevap yazın