Garanti İlaçlama

Haşereler için jel uygulama

Jel ilaçlama yöntemi, kalorifer böceği, karınca, hamam böceği gibi haşereler üzerinde etkili olan ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama esnasında bulunduğunuz alanı terk etmenize gerek yoktur. Kolay ve etkili uygulaması nedeniyle ev ve iş yerleri için sıklıkla jel ilaçlama tercih edilmektedir. Şırınga tabancasıyla haşerelerin bulunduğu kuytu köşelere bile rahatlıkla haşere ilacı bırakılmaktadır.

Haşereler için Jel ilaçlamanın özellikleri;

  •  Jel ilaçlama yapılan alanı terk etmenize gerek yoktur.
  • Jel ilaçlar insan ve çevre sağlığına zarar vermemektedir.
  • Jel ilaçlama yapılan bölgelerin silinmemesi gerekir.
  • Jel ilaçlama uygulaması öncesinde veya sonrasında temizlik yapmanıza gerek yoktur.
  • İlaçlama yapılacak alanda bulunan eşyaları kaldırmanıza gerek kalmaz.

Jel ilacın özellikleri; Jel ilaçlama hamam böceği, kakalak, kalorifer böceği gibi haşereler üzerinde etki gösteren bir uygulamadır. Şırınga ile böceklerin yuvalarına enjekte edilen ufak ilaçları haşereler yer. İlacı yiyen haşereler bir süre dolaştıktan sonra yuvasına dönerek ölürler. Yuvaya dönen diğer haşerelerde ölü böcekleri yiyerek beslenir ve doğrudan ilacın etkisi altına girerek ölürler. Jel ilaçlara ağız yoluyla temas olmadığı sürece insan sağlığına zararı dokunmamaktadır.

İlaçlama esnasında kişiler günlük yaşantısına ara vermeden devam edebildiği için jel ilaçlama en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. İlaçlama yönteminde kullanılacak ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması muhakkak gereklidir. Aksi takdirde kalitesiz ilaçlar haşereleri öldürmeyeceği gibi insan sağlığına da ciddi zarar verecektir.  Jel ilaçlama yapacak kişileri uzman, eğitimli kişiler olması çok önemlidir. Profesyonel bir firmadan haşereler için destek aldığınız takdirde. Jel ilaçlama yöntemiyle çok kısa bir sürede kolayca haşerelerden kurtulmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir