Blog

Hastalıkların Birçoğuna Böcekler Sebep Oluyor

hastaliklarin-bircoguna-bocekler-sebep-oluyor

Dünya üzerinde pek çok araştırma insan sağlığına zarar veren etkenler üzerine kuruludur. Bu araştırmaların hayvanlar ve haşereler ile ilgili olan kolu da böceklerin insan sağlığına verdiği zararları araştırmaktadır.

Dünya üzerinde ve son yıllarda ülkemizde de hızla artan araştırma sonuçları gösteriyor ki, böcekler; insanlar üzerinde oldukça olumsuz etkilere sahip. Hastalıkların beşte ikisi genellikle böceklerden dolayı oluşmaktadır. Haşereler bazı hastalıkların sonucunda ölümlere de sebebiyet vermektedir.  Hastalıkların birçoğuna böcekler sebep oluyor, haşerelerin sebep olduğu rahatsızlıklar şu şekildedir.

Haşere Hastalıkları

  • İlk olarak haşerelerin sağlığımız üzerindeki en hafif olumsuz etkisi, cilt ve deri hastalıklarına sebep olmalarıdır. Deri üzerinde kızarıklık, morartı, şişme, kabarcıklar, kanama ve iltihaplanmalara başka sebepler de neden olabildiği gibi haşereler de sebep olmaktadır.
  • Bir diğer olumsuz etki ise haşereler, zehirlenme, felç, doku kaybı ve hatta ölüm gibi yıkıcı hastalıklara ve kayıplara da sebep olmaktadırlar.
  • Evlerde bulunan pek çok haşere ise nefes darlığı, astım, bronşit gibi göğüs hastalıklarına bağlı hastalıklara neden olurlar. Bu haşereler; akar, mayt, mite, toz böceği gibi haşerelerdir.
  • Bazı haşereler ise doğrudan olmasa da dolaylı olarak hastalıklara neden olmaktadırlar. Örneğin besinlerin üzerinde bulunan haşereler, gıdaların yapısını bozarak gıda zehirlenmelerine sebep olmaktadırlar.

Bu hastalıklara yakalanmamak ve sağlıklı, huzurlu bir ortamda yaşamak için haşereleri hayatımızdan çıkarmak gereklidir. Bunu en garantili şekilde sağlayacak olan ise elbette böcek ilaçlama şirketlerine haşere ilaçlama uygulamaları yaptırmaktır.

Böceklerden, böceklerin sebep olabileceği hastalıklardan sizleri en yetkin şekilde koruyan, kurtaran Garanti Böcek İlaçlama firmamız, en çok tercih edilen firma olarak senelerden beri hizmet vermektedir. Firmamızın çağrı merkezleri günün her anında ulaşabileceğiniz nitelikte olup, ayrıntılı tüm bilgileri müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Sektörde  30 senelik  deneyim ile sizlere hizmet sunan Garanti  İlaçlama olarak, işimizi büyük titizlikle ve itina ile yapıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte yıllardır İstanbul tüm ilçe ve semtinde ilaçlama yapmaktayız.

Yıllardır içinde bulunduğumuz bu sektörde en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bunu esas alınıp yetiştirilen kadromuz ile ilaçlama yaparken insan sağlığı faktörünü de asla unutmuyor ve insan sağlına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan, biyosidal ilaçlar kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir