İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İş Yeri İlaçlama

İş Yeri İlaçlama

is-yeri-ilaclamaİş yeri ilaçlama uygulamaları, çoğunlukla yaz aylarında, haşere ve kemirgen türlerinin hızlı şekilde çoğalmaya başlamasıyla artış gösterir. Ancak iş yerlerinde yapılan ilaçlama sıklığı ve yöntemi, iş yerinin türüne göre de farklılık gösterir. Örneğin; gıda üzerine hizmet veren iş yerlerinde; hamam böceği ve karınca gibi haşerelere karşı sıklıkla ilaçlama yapılırken; tekstil üzerine hizmet veren iş yerlerinde bitki biti, tahta kurdu gibi haşereler daha sık görülür. Bunun dışında ofis ilaçlama işlemleri, tüm haşere ve kemirgen türlerine karşı yapılabilmektedir.

Ofis ilaçlama uygulamalarında, 7 gün 24 saat çalışan iş yerleri için genellikle püskürtme yöntemi ile ilaçlama işlemi yapılır. Ancak ilaçlama türü, ortamdaki haşerenin çeşidi ve yoğunluğuna göre de farklılık gösterebilir. Bu nedenle birincil aşama, ortamdaki haşere türünün belirlenmesi ve ortam şartlarının araştırılması; ardından iş yeri ilaçlama türü ve kullanılacak böcek ilaçlarının belirlenmesi gereklidir.

İş Yeri İlaçlama Yöntemleri

 • Sıvı ilaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Jel İlaçlama

İş yerinde görülen böcek ve fare sorunu ile başa çıkabilmek için uzman ekipler tarafından haşere ilaçlama yaptırılması gereklidir. Bireysel yöntemler ile yapılan mücadele sonuç vermeyeceğinden, uzman iş yeri ilaçlama şirketleri tarafından işyeri ilaçlaması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra iş yerleri birçok kişi tarafından kullanılan alanlar olduğundan, olumsuz sonuç verebilecek nitelikteki haşere ilaçları ile yapılan işlemler, büyük zararlara yol açabilir.

Ofis ilaçlama uygulamaları; haşere çeşitlerinin tümü için yapılabilir. Ancak ortamda haşere görülmese dahi pest kontrol yaptırmak, hem böcek ve fare sorunlarının oluşma ihtimaline karşı önlem oluşturacak, hem de ortamın dezenfekte olmasını sağlayacağından, temiz alanlar oluşturacaktır.

Paylaşabilirsiniz
error
Toplam 1 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 4.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

  Bir cevap yazın

  1
  Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
  Powered by