Kara Sinek ilaçlama – Karasinek

Kara Sinek ilaçlama – Karasinek

Kara Sinek ilaçlama

Karasinek ilaçlama, bilhassa yaz aylarında, nem oranı yüksek alanlarda sıklıkla yapılan bir ilaçlama türüdür. Basit sinek ilaçları ile yapılmaması gereken ve uzman ilaçlama şirketleri tarafından uygulanması şart olan kara sinek ilaçlama açık ya da kapalı alanlarda yapılabilmektedir. Sinekler ve karasinekler aslında her ortamda karşımıza çıkan kanatlı küçük haşerelerdir. Karasinekler yaşamımızı olumsuz etkileyen ve evlerimize kadar bir çok mikrobu taşıyan canlılardır. Boy olarak çok ufak canlılar olan bu haşereler genellikle 1 – 2 cm kadardır. Sineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak en etkili çözümdür.

Sinekler bazen et ve gıda maddelerine konduğunda bu gıdalar üzerine yumurta bırakarak hem gıdaların bozulmasına neden olurlar hem de yumurtalar çabuk açılıp aynı gün içinde larvalaşırlar. Bu larvalar 4-5 gün içinde ergin sinek olarak uçarlar. Bir dişi sinek ortalama olarak bir defada 200’e yakın yumurta bırakır.

Karasinek ilaçlama hakkında

Karasinek ilaçlama uygulatılmadığı, çoğalmalarına engel olunmadığı ve görüldüklerinde ihmal edildikleri takdirde sayıları artacak, verebilecekleri zararların önüne geçmek daha da zorlaşacaktır. Sinekler insanı ısırıp insandan kan emen canlılar olup insan kanına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle sağlık açısından da ciddi tehlike olan karasineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak şarttır. Çöplüklerde ve pis ortamlarda sürekli gezinen sinekler,insana birçok mikrop bulaştırırlar. Birde sineklerin bu zararının dışında ortama sürekli dışkılarını bırakarak etrafımızı kirletirler ve eşyalarımızı kirleterek de bizlere zarar verirler.

Hem sağlık hem maddi hem de psikolojik açıdan bizlere sorun olmaması adına, sineklerden kurtulmak oldukça ciddi ve önemli bir konudur. Karasinek ilaçlama şirketleri ile görüşülerek bu konuda destek ve yardım alınabilir. Zira insanların bireysel olarak uçabilen bu haşereleri yakalamaları, yok etmeleri oldukça zordur.

Sinekler insanlara birçok hastalık bulaştırarak insanların çarçabuk hastalanmasına neden olurlar. Sinek ve karasinekler ile insanlara bir çok hastalık bulaşır.

Karasinekten bulaşan hastalıklar

  • Gıda zehirlenmeleri
  • Kolera
  • İshal
  • İştahsızlık
  • Vücut halsizliği
  • Verem
  • Dizanteri
  • Hepatit
  • Daire
  • Çocuk felci

Yukarıda saydığımız hastalıkların yanında başka hastalıklarda insana bulaşabilir.

SİNEK VE KARASİNEK İLE MÜCADELE

Sinekler ile mücadele çok önemlidir. Mutlaka mücadelesi karasinek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Karasineklerden kurtulmak için kullanılan ilaçlar sıvı kokulu ilaçlar, püskürtme yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlar ya da boyama yöntemi ile gerçekleştirilen ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Karasinek ilaçlama işi mutlaka profesyonel firmalar ve kişiler tarafından yapılmalıdır.

karasinek karasinek karasinek karasinek

SİNEKLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Toplam 1 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 5.

Paylaşabilirsiniz

Yorum yap