Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

kertenkele-ilaclama-2

 

Kertenkele ilaçlama fiyatları en uygun olarak İstanbul, Kocaeli, İzmir’e hizmet veren firmamızdadır. En ucuz fiyatlarla Kertenkele ile mücadele edin!

Kertenkele ilaçlama, park, bahçe gibi yeşillik ve kırsal alanlardan daha sağlıklı yararlanılmasını sağlayacaktır. Zira bu yerlerde sıkça mevcut olan bu haşereler bitkilere, ekinlere, ağaçlara zarar vermektedirler. Bazı türleri evlerimize kadar girebildiğinden insanlar için de tehlikeli olabilirler. Bu nedenle kertenkele ilaçlama sadece dış mekanlara, alanlara değil insanların ortak yaşam alanlarına da uygulatılması gereken bir işlemdir.

Kertenkele olarak bilinen bu canlılar omurgalı hayvanlar grubundan olup sürüngenler sınıfı içinde incelenirler. Kertenkele hayvanların yapı ve biyolojileri diğer hayvanlardan farklıdır. Yapılarındaki bazı özellikleri insanların lehine kullandıklarından tehlikeli olabilmektedirler. Kertenkele ve böcek ilaçlama ile yok edilmesi mümkün olan bu haşerelere karşı yapılacak herhangi bir müdahale sonrasında birtakım sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle profesyonel firmalarca yardım alınmalıdır. Uzun ve yuvarlak vücut yapısına sahip olan kertenkeleler 4 çift ayakları vardır. Doğal olarak çok hızlı hareket ederler. Yakalamamız neredeyse imkansızdır. Bu noktada imdadımıza kertenkele ilaçlama hizmeti veren ilaçlama şirketleri yetişmektedir. Doğal ortamlarından rahatlıkla uzaklaşabilen kertenkeleler, bir apartman boyunca yüksekliklere rahatlıkla tırmanabilir ve evlerimize, iş yerlerimize girebilir. Kertenkelelerin göz kapakları gelişmiş olup, gözleri kapanıp açılabilir şekildedir. Kertenkelenin çene yapısı çok güçlü ve çenesi öne doğru uzanmış bir şekildedir. Bazı türlerinde kulak delikleri bulunurken bazılarında bu delikler görülmez. Her kertenkele türü ve çeşidi için vücut şekli farklıdır. Ancak her biri insanlar ve çevre için zararlı olabileceğinden kertenkeleden kurtulmak ve bu konuda kertenkele ilaçlama firmaları tarafından yardım almak şarttır.

Kertenkeleler dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşadığı gibi su içinde yaşayanları dahi vardır. İnsanlara doğrudan zarar vermese de ürkütücü bir haşere türü olan kertenkeleden kurtulmak için kertenkele ilaçlama yaptırmak şarttır.

kertenkele-ilaclama-1 kertenkele-ilaclama - Kopya kertenkele-ilaclama-3 kertenkele-ilaclama-2

 

Kertenkele canlısının beslenmesi

yeni_bir_kertenkele_turu_bulundu

 

Kertenkeleler yaşam olarak sıcak havaları daha çok severler soğuk havalarda ve kış aylarında yuvalarına çekilip kış için hazırladıkları besinleri yer ve kış uykusu ile zamanını geçirirler.

Kertenkeleler besin ihtiyaçlarını karşıladıkları her alanda yaşamlarını sürdürebilirler. Türlerine bağlı olarak uçar ya da suda yaşayabilirler. Bu nedenledir ki bu haşerelerle ne zaman hangi alanlarda karşılaşılacağı belli olmaz ancak görüldükleri anda bireysel temas ve müdahale yerine kertenkeleden kurtulmak için uzmanlardan hizmet almak ve kertenkele ilaçlama yaptırmak daha doğru bir davranış olacaktır.

Kertenkelelerin doğal ortamlarını neden terk ettiği ve şehirde ansızın karşımıza nasıl çıktığı merak konusudur.  Çoğu haşere gibi kertenkelelerde yiyecek bulamadığında ya da kötü hava koşulları sonucu yuvaları hasar görünce evlerimize girebilir. Evde kertenkele varsa, belirtileri ile karşılaşıldıysa kertenkele ile mücadele için kertenkele ilaçlama yaptırılmalıdır.

Yaşam alanları genellikle bahçe, orman gibi alanlar olan bu haşereler, ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da görülebilmektedir. Kertenkelenin iç mekanlarda görülmesi durumunda kertenkele ilaçlama servislerinden hizmet alınması şarttır. Evde kertenkele görülmesi durumu ile özellikle yaz aylarında sık karşılaşılmaktadır.  Gelen kertenkeleler dış ortamdan evlere hastalık ve mikrop taşıdıkları için sağlık sorunlarına neden olabildikleri gibi evdeki saksılardaki bitkilere de zarar vermektedirler. Kertenkele haşeresine çevremizde ve gittiğimiz her yerde rastlayabiliriz. Kertenkeleyi dağda, ormanda, bayırda, suda her yerde görebiliriz. Ve hangi türlerinin zararlı olabileceğini bilmediğimiz için asla bilinçsizce yaklaşmamalıyız. Aksi halde sağlık sorunları yaşayabiliriz. Kertenkele ilaçlama her alan için uygulanabilen bir işlem olduğundan boşuna vakit harcamak yerine, ilaçlama firmaları ile iletişim kurularak bu işlem için yardım alınmalıdır.

Kertenkele ilaçlama, sıvı böcek ilaçları ya da toz ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Açık alanlarda ciddi sorunlara yol açabilen bu haşerelere karşı etkili mücadele, kertenkeleden kurtulmak konusunda başarılı olacaktır .

Kertenkele de olan bazı özelikler diğer hayvanlarda yoktur. Kertenkelede jenerasyon denen olay vardır. Kuyruğu veya herhangi bir kısmı koptuğunda kendini yenileyebilir özeliğe sahiptir. Kertenkelenin bazı türleri zehirlidir bazıları ise zehirsizdir. Hangi türlerinin zehirli olduğu konusunda bilinçsiz olunduğundan görüldüklerinde bireysel müdahalelerden kaçınılmalıdır. Kertenkele ilaçlama yaptırarak bu haşerelerden kurtulmanız daha sağlıklı olacaktır. Kertenkeleler hem etçil hem otçul sınıfında değerlendirilir. Yaşadığı her ortamda karşısına çıkan bitki ya da hayvansal ürünü tüketebilir. Bu durum çevreye gerek ekonomik gerekse sosyal anlamda zarar verir. Kertenkele ilaçlama yöntemi sizi bu haşerelerden direkt olarak kurtarmanın tek yoludur. Ormanlık alanda yaşayan kertenkelelerin besin yuvası ağaçlar ve oraya konaklamış böceklerdir. Evlere giren kertenkeleler ise mutfakları mesken tutarak meyve ve sebzelerimizle beslenir. Çiçeklerimize zarar verir. Zehirli türleri de mevcut olan haşerelerden Garanti Böcek İlaçlama Olarak sizleri kalıcı olarak kurtarıyoruz. Her alanda ciddi zarar demek olan kertenkelelerden kurtulmak için ev ilaçlama, iş yeri, bağ, bahçe ilaçlama gibi her hizmetten yararlanmanız mümkündür. Kertenkele ilaçlama işlemini alanın, mekanın açık ya da kapalı olması fark etmeksizin veren kuruluşlardan yardım aldığınız takdirde sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunulacaktır.

Kertenkele canlısının üremesi ve çoğalması

Kertenkele ilaçlama yapılmadığı takdirde bu canlılar çok hızlı şekilde çoğalacak ve daha da zararlı hale geleceklerdir. Kertenkele canlısının çoğalması ve üremesi iki eşeylidir. Bu canlıda üreme organları bulunur. Çiftleşme sonrası döllenme vücut içinde gerçekleşir. Daha sonra dişi kertenkele yumurtasını güvenli bir yere bırakır. Dişi kertenkelenin yumurta bırakma sayısı yumurtlamasına ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Genellikle bir kertenkele bir üremede 5 – 6 yumurta bırakır. Bu haşerelerin çok az türleri de yumurta yerine canlı yavru doğururlar. Sayılarının artmasına engel olunmazsa kısa sürede çoğalacak olan kertenkeleden kurtulmak zorlaşacak, bu haşere tehlikeleri ile daha fazla karşılaşılacaktır. Bu nedenle kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşülerek gereken, uygun ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmelidir.

Kertenkele ile beslenen birçok canlı türü olduğu için, bu haşereler kendilerine yaklaşan tehlikelerden korunmak için bulundukları ortama renk değiştirerek adapte olurlar.  Bu durum onların yakalanmasına hiç imkan vermez. Kertenkele ilaçlama hizmetimizden faydalanmak için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

En çok bilinen kertenkele türleri şunlardır:

1 – Uçan
2 – Dikenli
3 – Yılansı
4 – İguana
5 – Kelerler
6 – Zehirli
7 – Su
8 – Bukalemunlar
9 – Komada (ejderha )

KERTENKELENİN İNSANLARA VERDİĞİ ZARARLAR ŞUNLARDIR

turkiyede_yeni_bir_kertenkele_turu_bulundu

 

Kertenkeleler zararsız olarak bilinse de zararlı türleri de vardır. Ekili dikili alan ya da bahçelerimizde beslediğimiz çiçeklerimize zarar verebilir. Kertenkele ilaçlama hizmetine başvurmak sizleri bu sıkıntıdan kalıcı olarak kurtarır.

KERTENKELE İLE MÜCADELE

Kertenkeleden kurtulmak profesyonellik gerektirir. İlaçlama şirketimize başvurmanız gerekmektedir. Çünkü  bazı türleri zararlı olan kertenkelelerden kurtulmak için izlenen ferdi yollar yeterli kalmaz.

KERTEN KELE ZARARLISININ HAKKINDA SORULAN SORULAR

 

 

 

Toplam 6 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 3.

Paylaşabilirsiniz
 1. gravatar
  Ufuk dogan 21 Temmuz 2015 22:34 - Reply

  Evimiz 2 kat vede arka bahcede agaclik alan , Kertenke evden hic eksik olmuyor , hergun bir tane cikiyor , yavulamis olabilir , Ama daha once ilaclattik , hic kesilmesi ertesi gun yine cikti , Siz kesin cozum diyorsaniz , bize donermisiniz vede Garanti verirmisiniz ,,,

  Tesekkurler

  • gravatar
   Garanti ilaçlama 27 Temmuz 2015 18:24 - Reply

   Ufuk Bey merhaba,
   Kertenkele ilaçlama özel bir yöntem gerektirir. Üremelerini durduracak ilaçlama yapılmazsa faydalı olmayacaktır. Firma olarak eğitimli personelimiz sizi bu sorundan kurtaracaktır. İletişim numaralarımızdan biz ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. gravatar
  mesut 28 Haziran 2016 19:56 - Reply

  Ankara’da varmı yeriniz. Bi de bu kertenkelelerden kurtulabilirmiyiz. Yani ilaçlamada bir süre sonra yeniden eve girerse . Zira üskatımız boş. Teşekkürler

  Yada gelmesini engellicek bi koku falan varmı. ………

 3. gravatar
  Mutlu 11 Ağustos 2016 00:07 - Reply

  Merhaba bizim evdede var kertenkele ..ilaçlatmak istiyorum ama evde küçük çocuk var ..nasıl yapılıyor ilaçlama evden ne kadar uzak kalmamız lazım…şimdiden teşekkürler..

Yorum yap