Mayıs Böceği İlaçlama

Mayıs Böceği İlaçlama

Mayıs böceği, gübre böceği giller familyasından bir böcek türüdür. Genellikle 2,5 cm ebatında ve kızıl kahve rengindedir. Mayıs böceğinin larvaları da erginleri de bitkilere zarar vermektedir. Lavralar köklere, erginler ise yapraklara ve çiçeklere saldırmaktadır. Bu zararla sebebiyle bahçe işleriyle ilgilenen herkesin genel bir problemi haline gelmiştir. Mayıs böcekleri özellikle Eylül Ekim dönemi ilaçlanmalıdır ki ciddi boyutlarda zararların önüne geçilebilsin. Bu sebeple ilaçlama firmaları mayıs böceği ilaçlama alanında da hizmetler sunmaktadır. Garanti İlaçlama bünyesinde faaliyet gösteren Mayıs Böceği İlaçlama, vatandaşın mayıs böceği problemleriyle yakından ilgilenen ve onlara profesyonel yöntemlerle çözümler sunan bir ilaçlama hizmetidir.

MAYIS BÖCEĞİ İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Mayıs Böceği İlaçlama, bahçe ilaçlama alanında gerçekleştirilen bir faaliyettir. Bu sebeple profesyonel ilaçlama firmalarının hemen hepsinde mayıs böceği ilaçlama alanında bir hizmet sunulmaktadır. Mayıs böcekleri, yaz başlarında bir kaç yığın şeklinde yumurta bırakmaktadır. Her yığında en az 30 civarında yumurta bulunmaktadır. Dişi mayıs böcekleri yumurtaları toprağın derinliklerine bırakmaktadır. 3 hafta kadar sonra topak yüzeyinde belli olmaya başlarlar. Lavra halindeki mayıs böcekleri, bitki kökleriyle besinlerini karşılamaktadır. Bu sebeple bitkiler için oldukça büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Ekim ayı zamanı tırmanarak toprak yüzeyine çıkan Mayıs böcekleri, genellikle de bu tarihlerde ilaçlanmaktadır. Mayıs böceği ilaçlamada, bahçe İlaçlamalarında olduğu gibi sıvı ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Püskürtme yöntemiyle uygulanmakta olan sıvı ilaçlamada kokusuz ilaç kullanılmaktadır. Mayıs böceği ilaçlama genellikle Eylül’ün başından Ekim’in 15’ine adar gerçekleştirilmelidir. Profesyonel ilaçlama firmaları, hem bitkilerinize zarar vermeden hem de toprağınızı koruyarak, mayıs böceklerine karşı profesyonelce müdahalede bulunmaktadır.

MAYIS BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Garanti ilaçlama, her türlü böcek ve haşere problemine karşı oldukça profesyonel müdahalelerde bulunmaktadır. Modern ekip ve ekipmanlarla, oldukça etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır. İlaçlama firmalarının her ne kadar yüksek maliyetli oldukları düşünülse de, sanılanın aksine oldukça uygun fiyatlarda hizmetler vermektedir. Garanti İlaçlama, Mayıs Böceği İlaçlama alanında etkili tekniklerle ve profesyonel ekiplerle, cüzi bir ücret karşılığında kalıcı çözümler ortaya çıkarmaktadır. Mayıs böceği konusunda yaşamış olduğunuz sıkıntılarla birebir ilgilenmesi adına Garanti İlaçlamanın mayıs böceği ilaçlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bizlere sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

Bir cevap yazın