Pansiyon İlaçlama

Pansiyon İlaçlama

Yaşam alanlarımızdan sıyrılıp, başka bir çatı altında dinlediğimiz pansiyonlar, her ne kadar temiz ve hijyenik tutulmaya çalışıldıysa da pansiyonun yılın belirli dönemlerinde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Pansiyon İlaçlama belli bir disiplin içinde uygulanması gerekmektedir.

Pansiyonlar aşağı yukarı 13 ila 17 arası butik odaya sahiptir. Pansiyon ilaçlama fiyatları ilk etapta ilaçlama yapacak kurumun gözünü kesinlikle korkutmasın. Pansiyonlar ikinci evimiz niteliğindedir. Pansiyonlarda haşere ve kemirgenlerin bulunmasının bazı nedenleri vardır. Pansiyonlarda genellikle alt ve bodrum katlarında yıkama üniteleri, perde kumaş ve havlular ve kumaş parçaları bulunmaktadır.

Pansiyon ilaçlama hakkında

Özellikle güve bu alanlarda olmayı çok sever. Yıkama ve büyük çamaşır makineleriyle dolu olan bodrum katlarında hamamböceği ve kalorifer böceği mutlaka olmaktadır. Bunun yanında kapı pencerelerin eşiklerin açık kalmasıyla içeri sızan, sinek, sivrisinek, pire içeri girebilmektedir.

Mücadele ve Yöntemler

Pansiyonların ilaçlanmasının, periyodik bir sistemle, yılın belli aylarında, bir rutine bağlanarak yapılması gerekmektedir. Başlıca uygulama ve ilaçlama yöntemleri şunlardır;

a) Sıvı İlaçlama
b) Jel İlaçlama
c) Kokulu İlaçlama
d) Kokusuz ilaçlama
e) Fare İstasyonları ve fare düzenekleri

Pansiyonların belli bir rutinde ilaçlama yapabilmeleri için dışarıdan profesyonel destek almaları gerekmektedir. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığından onaylı olan ilaçlama şirketlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Korsan ilaçlar ve sahte ilaçlar size ve çevrenizdeki kişilere ciddi zararlar vereceği unutulmamalıdır. Ucuz diye sakın hem paranızdan hem de sağlığınızdan olmayın. Kullandığınız lisanssız ilaç, zehirlenme, cilt bozuklukları ve alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır.

Pansiyon, otel, butik otel, dayalı döşeli günlük kiralık ev, rezidans gibi alanlarda ilaçlama yapmaktayız.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

Bir cevap yazın