Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

tahta kurusu ilaçlamaTahta Kurusu ilaçlama yaptırmak isteyenler şunları mutlaka bilmeliler. Tahta kurusu küçük yapılı vücutları alttan ve üstten basık halde ve toplam vücudu üzerinde 3 çift ayakları bulunan kan emici böceklerdir. Baş bölgesinde iletişimini sağlayan ve tehlikeleri algılayan 1 çift antenleri bulunur. Yapı olarak ufak olan tahtakurularının boyları 1cm bulmaz genellikle birkaç mm’dir. Bilinen en büyük tahtakurusu 10mm geçmez. Tahtakurusu, çabuk üreyen ve çoğalan bir böcektir. Besin bulamadığında uzun zaman yaşayan bir böcek türüdür. Aç kaldığında hiç besinleri olmadığı zaman 2 yıla kadar yinede yaşar. Tahta kurusunun karın kısmı çok geniştir. İnsandan ve konakçısından doyuncaya kadar kan emerler. Genelde günde 4 – 5 defa kan emerler. Eğer bir insan üzerinde birden çok tahta kurusu olduğunu düşünürsek o insanın nasıl ısırıldığı ve nasıl kaşındığını görürsünüz. Sanki insanlar uyuz olmuş gibi kaşınırlar. Fakat insandan çok kan emdiği için daha çok acı hissedilir.

Tahta Kurusu Hakkında

Tahta kurusu dünya üzerinde birçok türleri bulunmaktadırlar. Üzerinde yaşadığı konakçısına ve yaşadığı ortama bağlı olarak farklı türleri vardır. Üzerinden geldiği konakçısına bağlı olarak farklı hastalıkları insana bulaştırırlar. Tahta kurusu, pire gibi başka konakçıda bulunduğu gibi insanlara da geçer ve hastalığı bulaştırmada etkin rol oynar. Bu bakımdan insanlar için hiç istenmeyen zararlı böceklerdir.

Tahtakurusunun ısırdığı yerler kabarır ve şişer. Bu kabarcıklar kaşınır, ısırılan yer kızarır. Sadece insan değil uçan kuşlar, kümes hayvanları, yaban hayvanlar ve evcil hayvanlar üzerinde yaşarlar. Evlerimize evdeki evcil hayvanlar üzerinden veya evimize gelen misafirlerden bulaşır. Tahta kurusu çok kan emdiği için ve vücudunda uzun zaman tuttuğundan dolayı çok pis kokarlar.

tahta kurusu ilaçlama tahta kurusu ilaçlama hakkında tahta kurusu ilaçlama hizmeti tahta kurusu ilaçlamatahta kurusu ilaçlama istanbul

Tahta Kurusunun Özellikleri

Tahtakurusu ışığa karşı hassastırlar bu bakımdan geceleri aktif olup geceleri beslenirler.
Tahtakurusu kanatları olmadığı için uçmazlar. İnsana direk konakçılar sayesinde bulaşır.
Tahtakurusu üremesi ve çoğalması yumurta bırakmak ile olur.
Tahtakurusu yumurtasını evlerin kuytu karanlık bölgelerine, mobilya içlerine, parke altlarına, evin duvar yarıkları ve çatlaklarına yumurta bırakırlar. Bir tahta kurusu bir defasında 200 – 250 kadar yumurta bırakır. Tahta kurusu çabuk çoğaldığından dolayı yumurtadan çıkan her yavru beslenmek için ortamdaki konakçıya saldırır.

Tahta kurusu ilaçlama hakkında

Tahtakurusu ile mücadele çok önemli bir konudur. Tahta kurusu ilacı özel şartlarda hazırlanmalı. Tahtakurusu ilacı sağlık bakanlığı onaylı olmalı. Tahtakurusu ilaçlaması yapan kişi mutlaka işin eğitimini almış olmalı. Tahtakurusu çabuk üreyen ve çoğalan haşere olduğundan mutlaka yayılmadan önlem alınmalı. İlaçlama şirketi olarak bizler her zaman ve her haşereye karşı daima yanınızdayız. Tahtakurusu ilaçlama yöntemleri sisleme ve yoğun püskürtme ilaçlar kullanılarak yapılır. Bizler ilaçlama şirketi olarak 1990’lı yıllardan beri, hep yanınızdaydık ve hep yanınızdayız.

Toplam 22 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 2.6.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

    Bir cevap yazın