Garanti İlaçlama

Tahtakurdundan Kurtulmak

Tahtakurdu tahta ve ahşaptan yapılmış her tür eşya ile beslenebilen haşeredir. mobilyalarda, mutfak ve giysi dolaplarında, kapı kirişlerinde, yatak içlerinde, kitaplık ve kiler gibi yerlerde görülmeleri olağandır. Nemi seven bu haşereler, bulundukları yerdeki eşyalara da zarar verirler. Tahtakurdundan kurtulmak için bireysel olarak yapılacak müdahaleler çözüm getirmez. Bu yüzden uzman kişilerce, tahtakurdu ilaçlama yaptırılmalıdır.

Orman, bahçe, tarlalar tahtakurdunun yaşadığı yerlerdir. Buralardaki yaprak ve ağaçları yiyerek beslenen bu haşereler, verimleri azaltıp, bitkilerin çürümesine de neden olurlar. Bu yönden de oldukça zararlıdırlar. Tahtakurdundan kurtulmak da bu gibi olumsuzlukları görülmemesi adına önemlidir. Tahtakurdu ilaçlama yaptırılarak, bazen periyodik olarak bu hizmetler alınarak, bu haşerelerin yok edilmesi sağlanabilir.

Kemirdikleri tahtaların içlerine kadar ilerlerken talaşları dışarıya atarlar. Evlerimizde bazı yerlerde gördüğümüz talaşlar, evde tahtakurdu olduğunun ihtimali olabilir. Ayrıca mobilyaları içlerine yerleştiklerinden dolayı görülmeleri zordur. Geceleri aktif olduklarından dolayı, uyurken, kemirme sırasında çıkardığı tıkırtıları duymak mümkündür. Tahtakurdundan kurtulmak için tahtakurdu ilaçlama firmaları ile görüşmek gerekir. Hem görülmeleri hem yok edilmeleri zor olan bu haşereler için bireysel olarak mücadele etmek oldukça fazla zaman kaybetmenize neden olacaktır.

Tahta Kurdu İçin Sıvı İlaçlama Yapılır

Tahtakurdu ilaçlama için sıvı ilaçlar daha uygundur. Her alana, kuytu köşeye temas edecek bu ilaçların uygulanmasında uzman ekipler çalışmalıdır. Zira yanlış uygulamalar sağlık sorunlarına neden olabilir. Tahtakurdu ile mücadele, ihmal edilirse, sayıları artacağından daha fazlası ile başa çıkmak durumunda kalınacaktır. Bu nedenle kaybedilecek zaman çok önemlidir ve kısa sürede kesin çözümler alınabilmesi, doğru sonuçlara ulaşılabilmesi için haşere ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

Garanti ilaçlama olarak sizlere her tür haşere ilaçlama hizmeti sunmanın yanında, büyük zarar demek olan tahtakurdundan kurtulmak için de tahtakurdu ilaçlama hizmeti sunmaktayız. 7/24 bizlere ulaşarak istediğiniz alanlar için bu hizmetten yararlanmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir