Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böceği ilaçlama firmamız ile siz tesbih böceği ile mücadele etmeden tüm işi bize bırakın.

tespih böceği ilaçlamaTespih böceği çok ayaklı olup küçük haşere grubunun bir parçasıdır. Boyları türlerine göre değişken olan bu haşereler birkaç mm den 3 cm kadar olan türleri de vardır. Vücudunun üstü bir kabukla kapalı olup bölmeli haldedir. Vücut üzerindeki kabuk bölmeleri arasında yumuşak deri bulunur. Tesbih böceği bunun sayesinde kendisine tehlike geldiğinde kendini yuvarlayarak tespih tanesi şeklini alır. Zaten ismini de buradan alır. Türüne bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Renk olarak gri, kül rengi, kahverengi ve mat renklerde olabilirler. Tespih böceğinde de bütün haşere türlerinde olduğu gibi baş kısmında 1 çift antenleri vardır.

Tespih böceği yaşam alanı olarak pis rutubetli ve nemli yerleri tercih ederler. Genellikle evlerin banyo, tuvalet, mutfak, çatı ve bodrumunda bulunurlar. Tespih böcekleri evin iç kısmında ise saksıların dip kısımlarında, kapı ve pencere diplerinde bulunurlar.

Besin olarak bitkisel beslenirler. Çok nadir olarak hayvansal ürünlerden tüketenler vardır. Evlerde açıkta bıraktığımız sebze ve meyvelerden beslenir. Açıktaki bu sebze ve meyvelerden yedikten sonra salyalarını ve dışkılarını bırakırlar. İnsanlar sebze ve meyveleri yıkamadan tükettiği zaman bu haşere salyaları ve yumurtalarını tüketmiş olurlar.

Tespih böceğinin salyasını tüketen insanlar mikrop ile tanışmış olur ve bu salyalar ile gelen hastalığı kapmış olur.
Bazı türleri insanları ısırır ve insandan kan emer.

Tespih böcekleri, geceleri daha çok aktiftirler. Gündüzleri ise pasif olarak dinlenirler. Beslenme işini genellikle geceye saklarlar. Ayrıca.ayrıca evdeki saksılara da zarar verirler.

tespih böceği tespih böceği ilaçlama yöntemleri tespih böceği ilaçlama tespih böceği ilaçlamak

TESPİH BÖCEĞİ İLACI VE TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Tespih böceği ilaçları özel olarak hazırlanan karışımlar ile yapılır. Tespih böceği ilaçlaması kolay fakat tecrübe ister. Her haşere için kullanılan ilaçlar farklı olduğu için mutlaka ilaçlama firmasından bilgi isteyin.

TESPİH BÖCEĞİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Toplam 0 kişi puan verdi. Ortalama puanımız 0.

Yazar hakkında

gravatar

Biyosidal Ürün Uygulayıcı administrator

    Bir cevap yazın