Kategori arşivi Akrep

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep ilaçlama fiyatları nedir? İlaçlama nasıl yapılır? Akrepler özellikleri itibari ile diğer haşerelere oranla çok daha tehlikelidir. Zehirli bir yapıya sahip olan akrepler çift halinde dolaşarak avlarına sokarak zarar verirler. İçindeki zehri avına bulaştıran akrep ile mücadele için denenen amatör uygulamalar oldukça tehlikelidir. Çift halinde dolaşan bu tür ile mücadele etmenin tek yolu profesyonel akrep ilaçlama servisleri ile irtibata geçmek ve akrep ilaçlama uygulaması yaptırmaktır.

Akrep ilaçlama uygulaması yapılırken;

 • İlaçlama yapılan ortam hazır hale getirilir. Açıkta kapı, pencere varsa kapatılır ve ilacın etki gücü arttırılır.
 • Çocukların bünyesi yetişkinlere oranla daha zayıftır. Bu nedenle ilaçtan etkilenmemeleri için işlem bitene kadar uzak tutulurlar.
 • Akrep ilaçları ile yapılan ilaçlama sırasında açıkta yiyecek, içecek ve eşya varsa kaldırılır mümkün değil ise iyi bir şekilde korunur.
 • İlaçlama uygulaması bittikten sonra ortam 2 saatten az olmayacak şekilde havalandırılarak ilacın etkisinden arındırılır.
 • Temizlik işlerinin ardından haşerelerden uzakta günlük yaşamınıza geri dönersiniz.

Akrep ilaçlama nasıl yapılır ve böcek ilaçlama ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Akrep İlaçlama Fiyatları

Akrep İlaçlama FiyatlarıAkrep ilaçlama fiyatları hesaplanırken bazı unsurlar ücretin belirlenmesinde etkili olur. Akrep ile mücadele uzmanlık gerektiren bir iştir. Geleneksel yöntemler sonuç vermediği gibi çok tehlikelidir. Akrep sokması vakalarında insanların yaşamını yitirdiği göz önüne alındığında böyle bir durumla karşılaşmamak adına profesyonel bir ekipten destek almanız şarttır. Akrep ilacı ile yok ettiğimiz akrep ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

 • İlaçlama yapılacak akrebin türü ve yoğunluğu
 • İlaçlama yapılan alanın yüzölçümü
 • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı belirleyici olur.

Akrep ilaçlama fiyatları hesaplanırken toplumdaki bütün kesimlere uygun olacak bir maliyet oluşturulur. Sağlığınızı tehdit eden ve salgın hastalıklara neden olan evdeki böceklerden kurtulmak için yılların tecrübeli ismi Garanti İlaçlama firmamızı 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Akrep Sokması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Akrep sokması durumunda neler yapılmalıdır sorusunun yanıtı elbette bir Sağlık Kuruluşuna başvurmaktır. Ancak bu süre zarfından önce iyi bir ilk yardım ile hayati önem taşıyan önlemler ile akreplerin zehirlerinden kurtulabilirsiniz. Akrep sokması oldukça riskli ve hayati tehlike yaratan bir durumdur. Akrep sokması durumunda neler yapılmalıdır sorusuna yanıt verecek olursak;

 • Öncelikle akrebin soktuğu kişi sabit bir şekilde durmalıdır. Hareket etmesi engellenerek zehrin vücutta dolaşması engellenir.
 • Akrebin soktuğu yere buz tedavisi uygulanarak hem acı azaltılmış olur hem de zehir bir noktada tutulmuş olur.
 • Buz tedavisinin ardından akrebin soktuğu yere soğuk su tutulur ve vakit kaybetmeden bir Sağlık Kuruluşuna götürülür.

Akrep sokması durumunda alınan tedbirler tamamen önlem amaçlıdır, asla kesin sonuç vermeyecektir. Akrebin görüldüğü yerlerde düzenli olarak akrep ilaçlama uygulaması yapılmalı ve sağlık ekiplerinden destek alınmalıdır. Akrep ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Garanti İlaçlama firmamızı arayabilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Akrep İle Mücadele Yöntemleri

Akrep ile mücadele yöntemleri uygulamalarında kullanılan sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama en sık kullanılan yöntemdir. Akrep ile mücadele ederken kesinlikle profesyonel bir ekipten destek almanız gerekir.  Akrebin insanlara sokması sonucu içindeki zehre akıtması ile ölümcül vakalar oluşabilir. Bu yüzden akrep ile mücadele yöntemleri uygulamalarında profesyonel bir firma ile çalışmak oldukça önemlidir.

Akrep İle Mücadele YöntemleriAkrep ile doğal mücadele etmek sonuç vermediği gibi tehlikeli sonuçlar doğurur. Akrepler diğer haşerelerden farklı olarak zehirli yapısı ile insan yaşamına ciddi zararlar verir. İnsan yaşamına neden olan bu zehirli haşere türü ile doğal yollar ile mücadele etmek hayati tehlike oluşturur. Akreplerin toplum içinde bilinmeyen özelliği de çift halinde dolaşmalarıdır. Yani bir yerde akrep ile karşılaştığınızda 2. Bir akrebin de yakınınızda olduğunu unutmayın. Firmamızda akrep ile mücadele yöntemleri için kullanılan ilaçlama uygulamalarını sıralayacak olursak;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Sizin de başınız akrep ve diğer haşereler ile dertte ise Garanti İlaçlama firmamızı arayabilir, uygun ödeme koşulları ile haşere sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep ilaçlama nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce akreplerin zararlarından bahsetmek istiyoruz. Akrepler haşere türleri içinde zehirli bir yapıya sahiptir ve çift halinde dolaşırlar. Dişi akrep ve erkek akrebin çiftleşmeleri ile sayısı giderek artan bu tür fark edildiği an profesyonel akrep ilaçlama ile yok edilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Firmamızda akrep ilaçlama uygulaması yapılırken;

Akrep ile mücadele yöntemleri

 • Öncelikle ilaçlama yapılacak alan işlem için hazır olmalıdır.
 • Uygulamanın yapıldığı yerden çocuklar ve kullandıkları eşyalar uzak tutulmalıdır.
 • Sıvı ve kokulu ilaçlama yapıldığı için açıkta yiyecek ve günlük kullanılan eşya bulunmamalıdır.
 • İşlem bitince ortam en az 2 saat havalandırılmalıdır.
 • İlacın etkisinin devam etmesi riskine karşılık mekan havalandırılmaya devam edilmelidir.
 • Tarçın ile lavantayı sevmedikleri için mekanda bunlar bulundurulmalıdır.
 • Diaton toprak akrepleri kurutur, bulundurun.

Akrep ilaçlama uygulaması ve diğer haşereler ile mücadelede 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten firmamız böcek ilaçlama sektörünün ilk akla gelen isimlerinden biridir. Firmamızı 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Akrep İlaçlama Fiyatları

Akrep ile mücadele yöntemleriAkrep ilaçlama fiyatları oluşturulmasında bazı unsurlar belirleyici olur. Akrep sokma vakalarında çoğu kişi ne yapacağını bilmiyor ve yanlış yöntemlere başvuruyor. Zehirli yapıya sahip olan akrebin sokması sonucu kişinin ilk 15 dakika hareket etmeden durması gerekir. Kanın dolaşımını engellemek için yapılan bu işlemin ardından, sokma işleminin olduğu yere buz tedavisi uygulanır. Soğuk suyun etkisi ile vücutta dolaşımının engellendiği zehir hayatın kurtulmasında etkilidir. İlk yardımın ardından en yakın sağlık kuruluşuna gitmeli ve akreplerin çoğalmalarına izin vermeden yok edilmelidir. Firmamızda akrep ilaçlama fiyatları belirlenmesinde;

 • Haşerenin yoğunluğu ve türü
 • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü
 • İlaçlama işleminde kullanılacak ilaç miktarı

Etkili olur. Sizin de başınız haşereler ile dertte ise firmamızı günün her saati arayabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Akreplerin yaşam alanları nerelerdir?

akrep ilaçlamaAkrepler her türlü yaşam koşullarına dayanıklı canlılardır. Sıcak ve nemli ortamları seven akrepler, genellikle duvar yarıklarında, ağaç kabuklarının arasında, taşların altında ve toprağa kazdıkları dehlizlerde yaşamayı tercih eder. Akrep karlı ve soğuk iklim bölgeleri ve Antartika hariç dünyanın her yerinde görülürler.

 

 

 

 

Evimde Akrep Çıktı

Akrep ilaçlama bahçe gibi açık alanlar için sıklıkla yapıldığı gibi ev, iş yeri, fabrika gibi kapalı alanlar için de yapılabilmektedir. Dış mekanlardan kapalı alanlara kolaylıkla giriş yapabilen akrepten kurtulmak için ilaçlama yaptırmak şarttır. Evde akrep sorunu, özellikle taşlık bölgelere ya da ağaçlık alanlara yakın yerlerde sıklıkla görülmektedir. Yazlık ve çiftlik gibi alanlarda yaz ya da kış aylarında sıklıkla görülen akrebi yok etmek için profesyonel yardım almak şarttır.

Akrep ile mücadele için yapılan ilaçlama uygulamalarında sıvı ilaçlar daha sık kullanılmakla birlikte, açık alandan kapalı alana girişi engellemek için katı ya da toz halindeki ilaçlar da kullanılabilir. Akrep ilaçları, amatör kişiler tarafından uygulanmamalı ve akrep ile mücadele için mutlaka profesyonel akrep ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Devamını oku