Kategori arşivi Bit

Pire ile bit arasında ki farklar nelerdir?

bit pire ilaçlamaBit ve diğer haşereler insana hastalık bulaştırdığı için mutlaka yok edilmeli. Bit ile mücadele hem doktor hem de ilaçlama firması kontrolünde olmalı. Zamanında müdahale edilmez ise insanda büyük sıkıntılar oluşturur. Bu nedenle belirli aralıklarla bit ilaçlama ve pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

 

 

 

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR

Bit ile mücadele ne kadar önemli?

bit ilaçlamaBit ve diğer haşereler insana hastalık bulaştırdığı için mutlaka yok edilmeli. Bit ile mücadele hem doktor hem de ilaçlama firması kontrolünde olmalı. Zamanında müdahale edilmez ise insanda büyük sıkıntılar oluşturur. Bit ilaçlama önemli bir uygulamadır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından alınan yardımlar doğrultusunda da bitten kurtulabilmeniz mümkündür.

 

 

 

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR

Bitler nasıl çoğalır?

saç bitiBit beslenmesini tamamladıktan sonra uygun ortamlara yumurtalarını bırakır. Genelde bitler her üremesinde 20-25 kadar yumurtayı kapsüller halinde bırakır. Bit yavrularına sirke denir. Çoğalmalarına izin verilmeden yok edilmesi gereken bitten kurtulmak bireysel olarak mümkün değildir. Her geçen gün daha da zararlı hale gelmemeleri için bit ile mücadele şarttır.
 

 

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR

Bit ile insana hastalık bulaşır mı?

bitBitler insana evcil hayvanlardan, kuşlardan, kedilerden ve köpeklerden de bulaşabilir. Bunların dışında eve alınan yeni eşyadan ve bit bulaşmış başka kişilerin elbiselerinden bulaşır. Bit kolaylıkla bulaşabilen haşere olduğu için önceden önlem alınması daha sağlıklı olacaktır. Bit ilaçlama uygulatılması alınacak önlemler arasında en sağlıklısı olacaktır.

 

 

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR

Bitler insana hangi yollar ile bulaşır?

elbise bitiBitler insanlara daha çok, insanların yaşadıkları, bulundukları toplu alanlarda bulaşabilmektedir. İnsanların birbirlerine daha yakın oldukları bu yerlerde kişilerin temasları durumunda kolaylıkla atlayabilen bitler herkeste görülebilecek haşerelerdir. Okul, sinema, otel bu bahsettiğimiz alanlardan sadece bir kaçıdır. Bunlar dışında eve gelen misafirlerden, eve alınan eşyalardan da bit bulaşması oldukça kolaydır. Ortak kullanılan tarak, kıyafet, toka yoluyla bit geçmesi mümkündür. Bit ile mücadele önemlidir. İhmal edilmemesi ve muhakkak önlem alınması gereken bir konudur.

 

 

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR