Kategori arşivi Karınca

Karınca ile Mücadele

karıncalar

Karıncalar özellikle evlerimizde de sıkça rastladığımız haşerelerdir. Bu nedenle insanlar için büyük sorun demektirler. Mutfaklarda her defasında başa çıkmak zorunda kaldığımız karınca ile mücadele bireysel olmamalıdır. Karınca ilaçlama, böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanmaktadır. Bu yöntemler için profesyonel şirketlerle görüşmek gerekir. Böceklerin ve kemirgenlerin giremeyecekleri ev yoktur. Çeşitli şekillerde yaşadığımız mekanlara girebilirler. Mesela; kedimizin veya köpeğimizin üzerinden, alışveriş çantamızla veya üzerimizden yaşadığımız mekanlara rahatlıkla girebilirler. Evimizin temiz olması yaşadığımız mekanda haşere veya kemirgen olmayacağı anlamına gelmez.

Haşere veya kemirgenler için eczanelerden veya marketlerden alacağınız ilaçlar sadece bu haşere ve kemirgenlerin bir kısmını yok edebilir. Kalıcı bir sonuç alamazsınız. Bu haşere ve kemirgenler üremelerine devam ederler ve siz onları yok etmeye çalışırken giderek sayıları artar. Bu nedenle; haşere ve kemirgen türleri üzerinde insektisitler (ilaçlar) doğru miktarda, doğru şekilde bu alanda uzman kişilerce yapılmalıdır. Sayıları çok fazla olan karıncadan kurtulmak, karınca ile mücadele mümkündür.

MÜŞTERİLERİMİZİN BİZDEN ENÇOK HANGİ HAŞERE İÇİN İLAÇLAMA TALEP ETMEKTEDİR !

İlaçlama talebi mevsimine göre değişir her haşerelerin yoğun olarak görüldüğü ve istila ettiği mevsimler vardır ayrıntılı görünüm için burayı tıklayabilirsiniz. İsterseniz kısa kısa açıklamalarla sizi bilgilendirelim: yazın en çok pire, pire ilaçlama, tahta kurusu, tahtakurusu, akrep, akrep ilaçlama karınca ile mücadele işlerimiz kışa doğru hamam böceği, kalorifer böceği, fare ilaçlama olarak değişir. Ancak kalorifer böceklerinin de unutmamak gerekir. İlaçlama sektöründe en önemli yeri tutan ilaçlama işi büyük sitelerin genel ilaçlama işleridir. onlarda genel bir ilaçlama da yapılmaktadır. Yani bit pire hamam böceği fare akrep yılan çiyan vb gibi ilaçlama gerektiren haşereler genel olarak tedbirli ilaçlama ekipmanları ve ilaçlama uzmanları tarafından gerek jel ilaçlama gerekse kokulu kokusuz diye tabir edilen ilaçlama teknikleriyle istila yok edilir.

KARINCA İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORULAR

Karınca ilaçlaması için ilaç firmaları aranmalı mı?

karıncalarKarıncalarla bireysel mücadele mümkün olmadığı için mutlaka ilaçlama  firmalarından yardım alınmalı ve randevu talebinde bulunulmalıdır. Karınca ilaçlama  işinde deneyimsiz ve eğitimsiz kişiler tarafından yapılan bilinçsiz ilaçlama ile hem sizin hayatınızı hem de sevdiklerinizin hayatı riske girebilir.

 

Karınca İlaçlama

karınca

Karıncalar evlerimizde içlerinde, mutfaklarımızda sıkça rastladığımız ve şikayet ettiğimiz haşereler olduklarından, özellikle yiyeceklerimize zarar vermelerine engel olmak amacıyla karınca ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Zira koloniler halinde yaşayan bu canlılarla başa çıkmak mümkün değildir. Oldukça fazla olduklarından bireysel ve ilkel yöntemler hiç bir zaman kesin çözüm olmaz. Karınca ilaçlama uygulatılması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Sert tabakadan oluşan başları bulunan karıncaların bu kısımlarında iki adet anten bulunur.

Karınca İle Mücadele

Güçlü ağız yapıları ve ağızlarında bulunan kıskaçlar sayesinde bitkilerin yapraklarını kesip yine ağızları sayesinde bitkileri yuvalarına taşırlar. Yaklaşık yirmi bine kadar türleri bulunan karıncalar dünyanın her kıtasında bulunur ve her alanda karşımıza çıkabilirler. Yaşadıkları yere ve türlerine göre boyutları değişebilmektedir. Tropik bölgelerde yaşayan çeşitleri daha büyüktür. Koloniler halinde yaşayan karıncaların zararlarına karşı kesinlikle karınca ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Sayılarının fazlalığı hepsiyle başa çıkabilmeyi imkansızlaştırır. Bireysel yapılacak karınca ile mücadele yöntemleri sonuç vermez ve büyük bir zaman kaybı oluşturur.

karınca ilaçlama fiyatları

Kendi ağırlıklarının elli katı fazla ağırlık taşıyabilen karıncalar çok çalışkan ve üretken canlılar olmalarıyla bilinirler. Her yerde karşımıza çıkabilecek bu haşereler ile mücadele ancak karınca ilaçlama ile mümkün olduğunda, bireysel ve ilkel yöntemlerle zaman kaybedilmemesi önerilir.

Koloniler halinde bulunan bu haşerelerin her birinin kolonideki görevi farklıdır. Köle karınca, işçi karınca, kraliçe karınca, çöpçü karınca grubu gibi türleri vardır. yemek ihtiyaçları için buldukları bitkileri evlerine taşırlar ancak bu bitki yapraklarını yemezler. Mideleri selülozu eritemediği için bitki üzerlerinde bulunan mantarları yerler.

Bunun dışında evlerde bulunanları tüm besinlerden yararlanırlar. Evlerde, iş yerlerinde ya da diğer kapalı alanlarda olabilme ihtimallerine karşı verecekleri zararlar düşünülerekf karıncaya karşı önlem alınmalıdır. Karınca ile mücadele durumunda karınca ilaçlama servisleri ile görüşülmelidir. Karınca ilaçlama yapılması durumunda alanda bulunan karıncalar yok edilecek, tehlikeleri engellenmiş olacaktır.

Karınca İlaçlaması

Koloniler halinde yaşayan karıncalar vatandaşımızı ekonomik zarara uğratabilir.  Ekili dikili alanlarda; sebze ve meyvelerimize zarar verebilir. Dışarıdan evlerimize de girebilirler.  Bu haşerelerden ve kayıplarından kurtulmak için garanti böcek ilaçlama servisimize günün her saati bir telefon ile ulaşabilirsiniz. Karıncalar soylarını yumurtlayarak devam ettirir. Kısacası çok hızlı üreyen bu canlılardan kendi yöntemlerimizle kurtulmaya çalışmak boşuna bir çaba olacaktır. Karınca ilaçlama ile bu işlem oldukça kolay hale gelmiştir.

Karınca insanların kanlarını emerek beslenmediği için ısırmaz. Bu nedenle zararsız olarak bilinir. Ancak aç kaldıkları durumlarda kişileri dişleyebilir hatta sonrasında kanama görülebilir. İnsanların üzerlerinde bulunan bu karınca türleri alerjilere sebep oldukları için tehlikelidir. Bazıları ise mikrop bulaştırabildikleri için tehlikelidir. Kısacası bazı karınca türleri maddi kayıplar verdikleri nedeniyle zararlıdır, bazıları ise sağlık sorunlarına sebep oldukları için. Karınca ile mücadele her türe karşı şarttır.

Ancak kesinlikle bireysel mücadele sonuç getirmez. Karıncadan kurtulmak için uygulanacak karınca ilaçlama, uzman şirketler tarafından uygulanacak sağlıklı yöntemlerle daha kesin sonuçlar verir. Yanlış ilaçlama ya da yanlış ilaç kullanılması kişilerin sağlıklarına tehdittir.

Sıvı ilaçlar kullanılarak karıncalardan kurtulmak mümkündür. En etkili ve her alanda uygulanması mümkün olan bu ilaçlama tekniği ile açık ya da kapalı alan fark etmeksizin, her yerde karıncalardan kurtulmak artık oldukça kolaydır. Bir takım basit önlemler alınması gerekebildiğinden bu önlemler hakkında da ilaçlama öncesinde ekiplerden bilgi alabilmektesiniz.

karınca ilaçlama
karıncalar
karıncalar

KARINCA İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORULAR

  • Karıncalar zehirli midir?

Karıncalar zehirli canlılar olmayıp, aksine dünyanın en zararsız canlıları olarak  bilinirler. Fakat bazen dış mekanlarda pislik alanlarda gezen karıncaların,  insanların besin kaynakları üzerinde gezerek, gıda maddelerine mikrop bulaştırabilme ihtimalleri vardır. Bu zararlarına karşı önlem alınmadığı durumlarda tehlike oluşturabilirler. Karınca ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak yöntemlerle sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

  • Karıncalar ne şekilde çoğalırlar?

Karıncalar yumurtlama yöntemi ile çoğalan ve oldukça çok sayıda üreyen  küçük canlılardır. Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncaların kolonisinde  yüzlerce yumurta bulunur. Kanatlı olan karınca türleri ise üremek için uzak mesafelere kadar uçarlar. Sayıları çok fazla olan karıncaların daha fazla çoğalmalarına izin verilmeden karınca ilaçlama uygulatılmalıdır.

  • Karıncalar nerede ne şekilde yaşarlar?

Karıncalar yeryüzünde hemen hemen her yerde yaşayan canlılardır. Toprağın altında, ağaç köklerinde, ağaçların ve bitkilerin üzerinde yuvalanırlar. Karıncalar koloniler halinde hareket ederler ve yaşarlar. Tek yaşayan karınca cinsi yoktur. Karıncalar koloniler halinde yaşadıkları için, hepsiyle teker teker başa çıkmak imkansızdır. Karınca ilaçlama uygulatılacak alanlar, kolay yöntemlerle karıncalardan temizlenir.

  • Karıncalarla bireysel mücadele mümkün mü?

Karıncalar ile mücadelede, diğer haşerelerden farklı işlaçlar kullanılır. Bazı ilaçlar sıvı ve kokulu ilaçlar iken bazıları da jel tarzı ilaçlar olup kalıcı özelliğe sahip ilaçlardır. Karınca ilaçlamasıSağlık Bakanlığı onayı ile çalışan, gerekli ilaçlama belgelerine sahip ,ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereklidir. Karınca ilaçlamada size 7 gün 24 saat hizmet sunmakta olan Garanti ilaçlama şirketimize ulaştığınız takdirde, İlaçlama firmamız bünyesinde bulunan, Böcek ilaçlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi elemanlar tarafından ilaçlamanız yapılacaktır.

  • Evde karınca ile mücadele nasıl yapılır?

Evde karınca ile mücadele vatandaşların haşerelerden kurtulmak için farklı başvurduğu bir sorundur. Dışarıda, iş yerinde sıklıkla karşılaştığımız ama bir rahatsızlık uyandırmayan böceklerin evde karşımıza çıkması büyük bir rahatsızlık yaratır. Hele bu haşere bir karınca ise! Türk toplumunda dinsel değere sahip olan ve çalışkanlığı ile kendini diğer haşerelerden farklı kılan karınca ile mücadele sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Yiyecek bulmak için günlerce toplu bir şekilde yürüyen karıncalar taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanımıza girer. Yiyeceklerimizin üzerinde engel olunmadığında hızlı bir şekilde çoğalan evde karınca ile mücadele için profesyonel bir ekipten destek almak şarttır. Hiç kimse evinde nereden çıkacağı belli olmayan bir karınca ordusu ile yaşamak istemez. Bütün bu sorunları yaşamamak adına evde karınca ile mücadele için geleneksel yolları bırakıp firmamızın uygulamış olduğu karınca ilaçlama işlemi için bizimle iletişime geçebilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

  • Karınca ilaçlama fiyatları

Karınca ilaçlama fiyatları özellikle ekonomik gücü olmayan insanların yüksek olduğunu düşünüp kendi yöntemlerine başvurduğu bir durumdur. Halbuki işini iyi yapan bir firma ile çalışılması durumunda haşereler mücadele etmek oldukça basit ve ekonomik bir yöntemdir. Karıncalar halk arasında çalışkanlığı ile bilinen ve günlerce yorulmadan yiyecek arayan haşerelerdir.

Her ne kadar çalışkan ve dinsel olarak insanların değer verdiği bir canlı da olsa insanların sağlığına zarar verdiği de bilinen bir gerçektir. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikropları yaşam alanımıza getiren karınca ile mücadele etmek için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve karınca ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Garanti İlaçlama firmamız yılların tecrübe ve birikimi ile sizlere hizmet etmek için bir telefon uzağınızda bekliyor. Firmamızda karınca ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

İlaçlama yapılan karıncanın türü ve yoğunluğu,

İlaçlama sırasında kullanılacak karınca ilacı miktarı,

İlaçlama yapılan alanın metrekare cinsinden büyüklüğü belirleyici olur.

Karınca ilaçlama fiyatları ve haşereler ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz, Garanti İlaçlama firmamız her daim hizmetinizdedir.

Karıncanın Özellikleri

Yaşam alanları genellikle kaya dipleri, kütükler ve ağaçlar olan karıncalar bu alanlarda krater şeklinde yuva ağzı oluşturarak derinliği ortalama yarım metreyi bulan tünellere sahip yuvalar inşa ederler. Açık alanlarda bu haşereler sık rastlanmakla beraber; ev, ofis, fırın gibi alanlarda da karıncalar ciddi sorunlar yaratabilmektedir. Bu durumda karınca ilaçlama yaptırmak ve karınca ile etkili mücadele yollarına başvurmak büyük önem taşır. Hayvanlar aleminin en çalışkan canlısı olan karıncalar günde ortalama 15-20 saat civarı çalışırlar En çok geceleri aktiftirler. Yumurtlayarak üreyen karıncalar kısa sürede çok hızlı bir şekilde üreyerek birçok koloniye sahip olurlar. Biran önce müdehale etmek ve etkili bir şekilde kısa sürede kurtulmak için karınca ilaçlama firmalarından yardım alınmalıdır.

 

Karıncanın Özellikleri

Yaban arısından türeyerek yaklaşık olarak 150 milyon yıldan günümüze gelen karınca haşeresi 15.000 civarında türe sahiptir. Yaşadığı iklim ve coğrafi bölge koşullarına göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 1-3 cm boyutlarında olan hayvanlar aleminin en küçük canlısı karınca haşeresinin vücut yapısı ayak,baş ve gövde olmak üzere 3 bölümden ulaşır. Baş bölümünde bulunan antenler aracılığıyla birbirleriyle iletişimde bulunan karıncalar çok sistemli olup, koloniler şeklinde yaşarlar. Her kolonide muazzam bir iş bölümü bulunan karıncaların ağız yapıları kıskaçlı olup etçil ve otçul olabilmektedirler. Karıncanın özellikleri arasında bulunan hızlı üreme ve çabuk yayılma da bu haşereler ile mücadele konusunu zorlaştırmaktadır.

karincalar

 

Karıncalar besin ihtiyaçlarını karşılamak için yaşam alanlarımıza girerler. Şekerli besinleri özellikle tercih ettiklerinden yaşam alanlarımızda en çok kırıntı olan ve açıkta bulunan gıdalarımız çevresinde görülürler. Topladıkları besinleri genellikle yuvalarına geceleri taşırlar. Eğer besin ihtiyaçlarını karşılayamazlarsa insan veya hayvanları ısırarak besinlerini sağlarlar. Karınca ısırığında ısırılan bölge kızarır, şişer ve kaşınır. Aynı zamanda gıda ürünlerimizin dolaştığı yerde salgılarıyla birçok bulaşıcı hastalık ve virüsün bulaşması için ortam teşkil eder. Bu nedenle karınca ilaçlamada bu işi profesyonelce yapan uzman kadroya sahip karınca ilaçlama şirketlerine yaptırmalı ve kesinlikle bireysel olarak mücadele edilmemelidir. Bireysel olarak karınca ile mücadelede binlerce çeşidi olan karınca türünü bilmediğimiz için kullanacağımız ilaç ve yöntemler etkisiz kalacağı gibi bize zaman ve maddi yönden kayıplara sebep olacaktır.

Evdeki Karıncalardan Kurtulmak

Evdeki karıncalardan kurtulmak için, bahusus yaz aylarında sıklıkla ilaçlama hizmeti verildiği gibi; kış döneminde karınca ile mücadele daha seyrek yapılmaktadır. Böcek ölüleri, glikoz içerikli besinler ve insanların tükettiği diğer tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, evin mutfak veya kiler bölümü başta olmak üzere tüm alanlarında yuva yapabilir. Besin maddelerine zarar vererek, kullanılamaz hale gelmesine yol açan karıncalar bu açıdan maddi hasara yol açtığı gibi sindirim yolu ile ilgili hastalıklara da neden olmaktadır. Çok hızlı şekilde üreyen ve kısa zaman içinde bütün alanı sarabilen karıncalar ile mücadele için etkili karınca ilaçları kullanılarak yapılan uygulamalardan çözüm almak mümkün olduğu gibi basit ilaçlar kullanılarak amatör yöntemler ile yapılan karınca ilaçlama işlemleri bu haşerelere karşı hiçbir sonuç vermeyecektir.

Karınca ile doğal mücadele mümkün olmadığı gibi; kapalı alanlarda yuva yapan bu haşerelerden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Devamını oku