İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kategori arşivi Kene

kene-2Kenelerin vücut yapısı alttan ve üstten basık şekilde olup, başları ile vücutları bütün halindedir. Kan emerek beslenen ve çok küçük canlılar olan keneler, 8 ayaklıdır. Kan emdikçe vücut yapıları daha genişleyen  keneleri, bu özellikleri ile diğer böceklerden ayırabiliriz.

 

 

KENELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR.

keneKene ısırması sonucu hastada; baş ağrısı, halsizlik, kas ağrısı, ishal, bulantı, yüksek ateş, boğaz ağrısı, yorgunluk, kusma, karın ağrısı gibi bulguların yanı sıra ayrıca; dışkı ve idrarda kan, deri altında kanama, iç organlarda kanama, burun kanaması, diş eti kanaması gibi durumlar da oluşabilir.

 

 

 

KENELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR.

kene ilaçlamaKene ilaçlaması kapalı alanlarda yapılacak ise, sis halinde yoğun sıvı kokulu ilaçlama yapılması gerekir. Bu tür ilaçlamalarda, ilaçlama esnasında ilaçlanan alanda, her türlü donanıma sahip ilaçlama personelinin haricinde kimsenin ve evcil hayvanların bulunmaması gerekir. Aksi takdirde ölümcül sonuçlar meydana gelecektir.

 

 

KENELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR.

keneKeneler, ormanlık alanlarda, bahçelerde ve yeşillik alanlarda yoğun olarak görülürler. Bu alanlara ilaçlama şirketleri tarafından sıvı kokulu ilaçlar ile yoğun açık alan ilaçlaması yapılmalıdır.

 

 

 

KENELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR.

keneKene Kırım Kongo Kanamalı Ateşi denen ve tedavisi çok zor olan bir hastalığı bulaştırır. Kenenin taşıdığı parazit, bakteri ve virüsler sağlığımızı çok ciddi şekilde tehdit eder. Kene ısırığı sonucunda enfeksiyon oluşur ve ölümler sonuçlanabilir. Kenenin bulaştırdığı bilinen diğer hastalıklar ise Lyne Hastalığı ve Beyin Hastalığı’dır.

 

 

 

KENELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR.