Kategori arşivi Örümcek

Örümcek ilaçlaması yapan firmaları nasıl olmalı?

örümcekÖrümcek ilaçlama profesyonellik ve tecrübe isteyen bir iştir. Çalışılan firmanın güvenilir ve kaliteli olması haşerelerden kısa bir sürede kurtulmak için gerekli ön koşuldur. İlaçlama yapacak ama hangi firma ile çalışacağınız bilmiyorsanız, bir firmanın güvenilir olduğunu nasıl anlayacağınızı şöyle sıralayabiliriz;

  • Örümcek ilaçlaması yapan firma mutlaka yasal olmalı ve çalışan personel mutlaka ilaçlama eğitimini almış, tecrübeli kişilerden oluşmalıdır.
  • İlaçlama yaptıracağınız ilaçlama firmalarının kullandığı ilaçlar, sağlık bakanlığı onaylı olup, ilaçların şirket bünyesinde çalışan ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmalıdır.
  • Firmanın bütün yasal prosedürleri (sağlık bakanlığı onayı, TSE damgası, sertifika, çalışma izni, ruhsat) yerine getirdiğinden emin olun.
  • İlaçlama yapan personelin eldiven, maske ve tulum gibi malzemeleri kullandığından emin olun.

 

Örümcekler nasıl hareket ederler?

örümcekAğ kurarak avlanan haşere türü örümcekler 1 saat gibi kısa bir sürede ağlarını kurarlar ve avlanmak için hazır halde olurlar. Kurdukları ağları genelliklere yiyecek bulabilecekleri yerlere yapan örümcekler yüksek ve erişilmez yerleri tercih ederler. Cılız bir yapıya sahip olan örümceğin etki gücü oldukça yüksektir. Zehirli türlerinin bir insanın ölümüne yol açabilecek etkiye sahip olduğunu bilinen bir gerçek. Örümcekler hareket ederken ayaklarını kullanırlar. Hareket etmek için kullanacakları kanatları yoktur ve uçamazlar. Fakat yüksek bir yerden sarkıttıkları ağlarının uçundan tutunarak, havada iken başka bir yere geçiş sağlayabilirler. Kurdukları geniş ağlar ile istedikleri alanlara kısa bir sürede ulaşabilen örümceklerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama en kesin ve basit yöntemdir.

 

Örümcekler ağlarını nereye örer?

örümcekİçinde taşıdığı zehir ile bir tavşanın içini boşaltacak güce sahip örümcek haşeresiyle hayatımızda bir kez mutlaka karşılaşmışızdır. Ağlarla avlanan haşereler genellikle yüksek yerleri tercih ederler. Örümcekler ağlarını kuracakları alanları seçerken, rahatlıkla besin bulabilecekleri alanları tercih etmeleri bu durumda etkendir. Aynı zamanda örümcekler ağlarını genellikle ağaç dalları arasına, kayalık aralarına evlerde duvarların ve bodrum katların yüksek yerlerine örerler. Oldukça hızlı bir şekilde yayılma özelliğine sahip olan örümceklerin ağlarını yapma süreleri de oldukça kısadır. İnsan ve hayvanlara zarar veren haşere türü örümcek avlanmak için hazırladıkları ağlarını yaklaşık 1 saat içerisinde örerler. Örümcek ağlarının yok edilmesi için yakın ve elle temas etmek oldukça riskli bir müdahaledir. Örümcek ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde profesyonel mücadele şarttır.

 

Örümceklerin ördüğü ağlar zehirli midir?

örümcek ağı İçlerinde zehirli türlerinin bulunduğu örümceklerin avlanmalarını ağ kurarak yaptığını aslında hepimiz biliyoruz. Evlerimizde en az bir kez karşılaştığımız örümcek ağları, oldukça tehlikelidir. Temas edilmesi sonucu cildimizde yakıcı etki bırakan örümceklerin fark edildiği yerde profesyonel bir işlem ile yok edilmesi oldukça önemlidir. Bütün haşere türlerinde olduğu gibi örümcek ile de bireysel mücadele sonuç vermediği gibi çok tehlikelidir. Kaybedilen zaman ile hızlı bir şekilde yayılan örümceklerle geleneksel yöntemler ile kurtulmak maddi zarardan başka bir şey değildir. Örümceklerin kendileri zehirlidir fakat ağları zehirli değildir. Örümcekler beslenmek için avlarını yakalamak amacı ile ağlarını örerler. Yinede örümceğin ağlarına el ile temas etmek sakıncalıdır. Çünkü örümcek ağın yakınlarında olup, ani bir hareketle elinizi ısırabilir.

Örümcekler ne kadar yumurta bırakır?

örümcekÖrümcekler ne kadar yumurta bırakır? En önemli özellikleri hızlı bir şekilde yayılmaları olan haşerelerle fark edildiği an mücadele etmek oldukça önemlidir. Haşerelerin insan sağlığına olan zararlarını göz önünde bulundurursak uygulayacağımız profesyonel ilaçlama işlemi kısa sürede kurtulmamıza imkân sağlar. Yumurtalama yoluyla çoğalan örümceklerin bir gecede yüzlerce kez yumurta bıraktığı biliniyor. Örümcekler bir defasında ortalama 350 – 400 kadar yumurta bırakarak çoğalır. Yumurtalar dişi örümceğin sırtında, güvenli bir şekilde, yavru oluncaya kadar barınırlar. Görüldüğü gibi bir dişinin her defasında yüzlerce kez yumurtlaması yaşam alanımıza giren örümceklerin hayatımızı ciddi anlamda tehdit ettiğinizi görüyoruz. İçlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu örümceklerin fark edildiği an çoğalmasına izin vermeden hızlı bir şekilde yok edilmesi için firmamızı irtibat numaralarımızdan arayabilir, 7/24 destek alabilirsiniz.