Kategori arşivi Sinek

Kara Sinek İlaçlama

Kara Sinek ilaçlama

Karasinek ilaçlama, bilhassa yaz aylarında, nem oranı yüksek alanlarda sıklıkla yapılan bir ilaçlama türüdür. Basit sinek ilaçları ile yapılmaması gereken ve uzman ilaçlama şirketleri tarafından uygulanması şart olan kara sinek ilaçlama açık ya da kapalı alanlarda yapılabilmektedir. Sinekler ve karasinekler aslında her ortamda karşımıza çıkan kanatlı küçük haşerelerdir. Karasinekler yaşamımızı olumsuz etkileyen ve evlerimize kadar bir çok mikrobu taşıyan canlılardır. Boy olarak çok ufak canlılar olan bu haşereler genellikle 1 – 2 cm kadardır. Sineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak en etkili çözümdür.

Sinekler bazen et ve gıda maddelerine konduğunda bu gıdalar üzerine yumurta bırakarak hem gıdaların bozulmasına neden olurlar hem de yumurtalar çabuk açılıp aynı gün içinde larvalaşırlar. Bu larvalar 4-5 gün içinde ergin sinek olarak uçarlar. Bir dişi sinek ortalama olarak bir defada 200’e yakın yumurta bırakır.

Karasinek ilaçlama hakkında

Karasinek ilaçlama uygulatılmadığı, çoğalmalarına engel olunmadığı ve görüldüklerinde ihmal edildikleri takdirde sayıları artacak, verebilecekleri zararların önüne geçmek daha da zorlaşacaktır. Sinekler insanı ısırıp insandan kan emen canlılar olup insan kanına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle sağlık açısından da ciddi tehlike olan karasineklerden kurtulmak için karasinek ilaçlama yaptırmak şarttır. Çöplüklerde ve pis ortamlarda sürekli gezinen sinekler,insana birçok mikrop bulaştırırlar. Birde sineklerin bu zararının dışında ortama sürekli dışkılarını bırakarak etrafımızı kirletirler ve eşyalarımızı kirleterek de bizlere zarar verirler.

Hem sağlık hem maddi hem de psikolojik açıdan bizlere sorun olmaması adına, sineklerden kurtulmak oldukça ciddi ve önemli bir konudur. Karasinek ilaçlama şirketleri ile görüşülerek bu konuda destek ve yardım alınabilir. Zira insanların bireysel olarak uçabilen bu haşereleri yakalamaları, yok etmeleri oldukça zordur.

Sinekler insanlara birçok hastalık bulaştırarak insanların çarçabuk hastalanmasına neden olurlar. Sinek ve karasinekler ile insanlara bir çok hastalık bulaşır.

Karasinekten bulaşan hastalıklar

 • Gıda zehirlenmeleri
 • Kolera
 • İshal
 • İştahsızlık
 • Vücut halsizliği
 • Verem
 • Dizanteri
 • Hepatit
 • Daire
 • Çocuk felci

Yukarıda saydığımız hastalıkların yanında başka hastalıklarda insana bulaşabilir.

SİNEK VE KARASİNEK İLE MÜCADELE

karasinek

Sinekler ile mücadele çok önemlidir. Mutlaka mücadelesi karasinek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Karasineklerden kurtulmak için kullanılan ilaçlar sıvı kokulu ilaçlar, püskürtme yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlar ya da boyama yöntemi ile gerçekleştirilen ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Karasinek ilaçlama işi mutlaka profesyonel firmalar ve kişiler tarafından yapılmalıdır.

SİNEKLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Sinekler ne ile beslenirler?

Sinekler besin kaynağı olarak bitkilerin ve sebzelerin sularını tüketerek beslenirler. Şekerli ürünleri tüketmekten hoşlanan sinekler zaman zaman et ve et ürünleri ile de beslenebilirler.

 • Sinekler en çok nerelerde ürerler?

Sinekler en çok pis kokulu ve çamurlu ortamlarda bulunurlar. Dış ortamlarda bataklıklarda, mağaralarda, hayvan ağıllarında ve kümeslerde bolca bulunurlar. Sinekler ayrıca lağım,su akarlarında ve çöplüklere yumurta bırakırlar.

 • Sinekler insanı ısırır mı?

Sinekler insanı ısırır ve insana bu yolla çeşitli hastalıklar bulaştırırlar. Sinekler tarafından ısırılan kişilerde, vücutta acı, kaşıntı hissedilir.

 • Sinek ısırması ile hangi hastalıklar oluşur?

Sinekler pis canlılardır ve beslenmek için insanların tükettikleri gıdalar üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakır. aynı zamanda insan vücudundan kan emerek insanlara dizanteri, kolera, verem, ishal ve çocuk felci gibi önemli hastalıkları bulaştırırlar.

 • Sinekler çoğalmak için bıraktıkları yumurtadan ne zaman çıkarlar?

Sinekler çok çabuk üreyen canlılardır. Sinekler yumurtalarını bataklık gibi sulak alanlara bırakırlar. Ortalama 35-40 derece sıcaklıkta yumurtalar yaklaşık 10-12 gün içerisinde açılır. Sinekler her üremede ortalama 200-250 arasında yumurta bırakırlar.

 • Sinekler ne kadar çok çoğalırlar?

Sineklerin yumurtaları 20-25 derece sıcaklıkta açılır ve yavruları ortaya çıkar. Sinekler ölene kadar 1000’in üzerinde yumurta bırakırlar. Sinekler genelde 3 günde bir yumurtlarlar.

 • Sinek ilaçlamada kullanılan ilaçlar nelerdir?

Sinek ilaçlamada kullanılan bazı, bireysel yollar ile edinilen ilaçlar, sinek ilaçlamasında kesin çözüm olmamaktadır. Sinek ilaçlama ancak profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılmaktadır. Garanti ilaçlama şirketi olarak sizlere, şirketimiz tarafından en güvenilir ve garantili hizmet sunulmaktadır.

 • Sinek ilaçlamada hangi yöntemler kullanılır?

Sinek ilaçlamada kullanılan ilaçlar sıvı kokuludur ve püskürtme yöntemi ile uygulanır. Bu uygulama İlaçlama şirketleri tarafından ve ilaçlama hakkında eğitimli ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından yapılmaktadır.

 • Sinek ilaçlama ne zaman yapılmalı?

Sinek ilaçlama işi ya sabah erken saatte yada akşam üstü karanlık bastıktan sonra yapılmalıdır. Sinekler bu saatlerde daha aktif olurlar.

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinek ilaçlama

Sivrisinekler kan ile beslenen haşerelerdir. Uçabilen haşereleri yakalayarak etkisiz hale getirmek oldukça zordur. Sivrisineklerle mücadele etmenin en doğru yolu profesyonel böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Sivrisinekler ağız kısımlarında bulunan uzun iğneleri sayesinde üzerinde bulunduğu canlının kanını kolayca emerek beslenirler. Sivrisinek ilaçlama yaptırmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Havada çiftleşen sivrisinekler kan emdikten sonra dişi sivrisinek yumurtlama aşamasına geçer. Bir dişi sivrisinek tek sefer de 500 adet yumurta bırakabilir. Dolayısıyla bu canlılar hızla üreyerek çoğalmaktadırlar. Sivrisinekler yoğun olarak yaz mevsiminde yaşantımızı olumsuz olarak etkileselerde her mevsim sivrisinek problemleriyle karşılaşmak mümkündür.

Sivrisinek ilaçlama neden önemlidir?

Genellikle sıcak havalarda daha çok ortaya çıkan sivrisinekler pis su birikintileri, bataklık, çöplükler, kanalizasyon gibi pis ortamlarda barınabilirler bu sebeple birçok mikrobun taşıyıcılığını yaparlar. Kan emerek beslenen sivrisinekler aynı zamanda meyve ve sebze sularıyla da beslenerek yaşarlar.

Günün çoğu kısmını dinlenerek geçiren bu haşereler en çok geçe saatlerinde aktif olarak görülürler. Sivrisineklerin ısırdığı bölgelerde kaşınmaya bağlı kızarıklık ve şişlik görülür.Sivrisinek ilaçlama uygulamaları ile sivrisineklerden gelebilecek zararlardan korunmanız oldukça kolaydır.

Sivrisinek ile bulaşan hastalıklar;

 • Humma
 • Sıtma
 • Fil hastalığı
 • Grip
 • Ateşli hastalıklar
 • Fil hastalığı
 • Beyin iltihabı

Yaşam sürdüğünüz alanlarda yer edinen sivrisineklerden kısa sürede güvenli yöntemlerle kurtulmak için profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından sivrisinek ilaçlama hizmeti almanız yeterli olacaktır. Haşere türüne göre doğru ilaçlar ve ilaçlama yöntemlerinin belirlenmesi çok önemlidir. Aksi takdirde haşereler etkisiz hale gelmeyeceği gibi insan sağlığı da yanlış kullanılan ilaçlar nedeniyle tehlikeye girecektir. Uzman ekibimiz ve özel ilaçlama yöntemlerimizle kesintisiz sivrisinek ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Sivrisinek ilaçlama şirketleri arasında en kaliteli ve güvenilir hizmeti 7 gün 24 saat olarak Müşterilerimize ekonomik ilaçlama fiyatları ile sunmaktayız.

SİVRİ SİNEKLER İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLARI

 • Sivri sinekler nasıldır?

Sivri sinekler kanatlı uçan canlılardır. Kan emerek beslenen sivrisinekler, 6 adet uzun bacaklara sahiptirler. Baş kısmında bulunan bir  çift anten sayesinde, iletişimini sağlar ve yiyeceklerin yerini bulmak için kullanır. Dişi sivrisineklerin beslenmesi ve üreyebilmesi için kan emmeye ihtiyaçları varken, erkek sivrisinekler meyve ve sebzelerin suları ile beslenirler.

 • Sivri sineklerin zararları nelerdir?

Sivri sinekler kan emerek beslenen canlılardır ve insanlardan kan emerek beslenirler. Bu yolla insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Sivrisineklerden insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları, ateşli hastalıklar, nil humması, fil hastalığı, sarıhumma, cilt hastalıkları ve grip virüsü gibi hastalıkları insanlara bulaştırırlar.

 • Sivri sinek ilacı olarak ne kullanılır?

Sivri sinekler ile mücadelede bireysel yapılan ilaçlamalar yetersiz kalacaktır. Sivrisinek ilacı olarak ilaçlama şirketleri tarafından yapılan sıvı kokulu ilaçlama yöntemi ile yapılan Sivrisinek ilaçlaması etkili olacaktır.

 • Sivrisinek ile mücadele ne zaman yapılmalı?

Sivrisinek ile mücadele sabah gün doğarken veya akşam güneş batarken yapıldığı takdirde daha iyi sonuç alınır. Çünkü bu saatlerde sivrisinekler daha aktiftirler.

 • Sivri sinek nerede bulunur?

Sivrisinekler özelikle suya ihtiyaç duydukları için yaşam alanı olarak sulu ortamları seçerler.Pis suların akarlarında, nemli ortamlarda, sulak yerlerde, gölet kenarında, ve durgun su kenarlarında daha çok bulunurlar.

 • Sivri sinek nasıl kontrol altına alınır?

Sivri sinekler çok çabuk çoğalan ve çok çabuk üreyen canlılar olması nedeniyle kontrolleri zor olan canlılardır. Sivrisinekleri kontrol altına almak için bataklık gibi sulu ortamlardan arınılmalı ve ciddi çalışan yasal ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır.

 • Sivri sinek ne zaman daha çok görülür?

Sivri sinekler sıcak mevsimlerde ve sıcak havalarda daha aktif olup, soğuk  ve yağışlı mevsimlerde ise pasiftirler. Hatta kış aylarında hiç sivrisinek görülmez.

 • Sivri sinek insanı ısırınca bedeninde ne olur?

Sivrisinekler insanı ısırınca bedeninin ısırılan yerinde kızarıklık, kaşıntı, hafif apse oluşur. Özellikle geceleri uykuda iken insanları ısıran sivrisinekler, insanları uykularından uyandırarak zor bir gece yaşatırlar

 • Sivri sinek yumurtasını nerelere bırakır?

Sivrisinekler yumurtadan çıkan yavrularının ölmemesi ve su ihtiyacının rahat karşılanması için toprağın nemli kısımlarına ve sulak alanlara bırakırlar.

 • Sivri sinek ile mücadelede ferdi çalışmalar yeterli midir?

Sivri sinekler ile mücadele profesyonellik ister ferdi yapılan ilaçlama veya korsan çalışan, işini bilmeyen kişiler tarafından yapılan ilaçlama asla yeterli değildir.

Sivrisinekler Neden Kan Emer ?

sivrisinek-ilaclama

Sivri sinekler, kan emerek beslenen canlılar arasında yer almakla birlikte, çıkardığı vızıltılı ses ile kolaylıkla tanınan ve kirli alanlarda gezinen çift kanatlılar arasında yer alır. Genellikle bataklıklarda yaşayan bu haşereler, yaz aylarında hemen her bölgeye larva bırakarak hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Kapalı alanların yanı sıra açık alanlarda da sıklıkla görülen sivrisinek kan emdiği yerde uyuşturucu bir salgı bırakarak, hem kanamayı hem de acıyı önler. Bu nedenle sivrisinek ısırığı, vücutta belli belirsiz şekilde hissedilir.Sivrisinek ile mücadelede en kalıcı çözüm yolu sivrisinek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almaktır.

Sivrisinek kanı sever

Kan emerek beslenen diğer haşere türlerinde olduğu gibi sivrisinekler de virüs taşıyıcılığı yapmaktadır. Yakın geçmişte oluşan sıtma hastalığının en bilinen nedeni olan sivrisinek, birçok insanın ölümüne neden olmuştur. Sivrisinek ile mücadele için ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahip olduğu gibi bu haşerelerden kurtulmak için kullanılan ilaçların kaliteli olması ve solunum yollarında olumsuz etkiye neden olmayacak nitelikte olması son derece önemlidir. Basit sinek ilaçları, bu haşerelerin kısa süreli kayboluşunu sağlasa da, birkaç saat sonra sinek problemi tekerrür edecektir. Bu nedenle sivrisinek ilaçlama işlemleri, basit sinek ilaçları yerine, kaliteli ve etki düzeyi yüksek olan; koruyuculuk sağlayan ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır.

Sivrisineklerden kurtulmak için yapılan sivrisinek ilaçlama uygulamalarında, kullanılan ilaçların kalitesi kadar, uygulama yöntemleri de büyük öneme sahiptir. Buharlama veya püskürtme tekniği ile yapılabilen sivrisinek ilaçlama için insan sağlığı açısından ve çevre bakımından sakınca içermeyen nitelikte ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Marketlerden temin edilen ilaçlar ile yapılan ilaçlamalar sağlık sorunlarına ve maddi zararlara neden olabilmektedir.