Garanti İlaçlama

Yaban Arısı İlaçlama

Yaban arısı ilaçlama ciddi bir durumdur. Yararları olduğu kadar, insanlara zarar da verebilen bu arı türlerinden kurtulmak amacıyla yaban arısı ilaçlama uygulanmalıdır. Yaban arılarının binlercesi tek koloni halinde yaşarlar. İlkbaharın başında tek bir kraliçeden başlayan koloni ilk birkaç ay çok küçüktür. Yaz aylarına gelindiğinde, problem yaratacak nüfusa gelirler. Yuvaları bozulduğunda çok saldırgan olurlar ve çok acı vererek sokarlar. Bir kez soktuğunda ölen bal arılarından farklı olarak, yaban arıları birçok kez sokabilirler. Ciddi zarar demek olan yaban arılarından kurtulmak ancak yaban arısı ilaçlama ile mümkün olacağından bu konuda ihmalkar davranılmamalıdır.

Ekili dikili alanlara faydası olabilen bu canlıların insanlar için tehdit unsuru olduğu unutulmamalıdır. Mutlaka profesyonel olarak ilaçlama hizmetine başvurulmalıdır. Çünkü yaban arılarıyla mücadele etmek çok tehlikelidir. Eşek arısı olarak da hitap edilen yabana arıları insanları ya da hayvanlarım soktuklarında cilde müthiş zarar verir. Alerjiye sebebiyet verir. Bu nedenle yaban arısı kolonisi keşfedilen alanlarda mutlaka eşek arısı ilaçlama ya da yaptırılmalıdır

Yaban Arısı (Eşek Arısı) Yaşam Alanları

Yuvalarını toprakta, örneğin eski kemirgen yuvalarının içinde veya benzer deliklerde yapmayı tercih ederler.

Mücadele İpuçları

Yaban arısı sokmalarına karşı alınabilecek önlemler şunlardır:

  • Elektrikli çim biçme makinaları kullanılırken etrafa yüksek ses dalgaları yayılır. Bu dalgalardan etkilenen yaban arısı kolonileri işlem yapılan yere doğru gelir, saldırma ihtimallerine karşı yaban arısı ilaçlama hizmeti almak gereklidir.
  • Bilinen eşek arısı yuvalarından uzak durulmalıdır. Binaların duvarlarında fark edilen delikler kesinlikle kapatılmamalıdır.

Bu tür böcekler ile mücadele için profesyonel firmaya müracaat etmek hem zaman kaybını, hem de daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlar. Bu nedenle yaban arısı ilaçlama için de muhakkak profesyonel ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir